Ey İnsan! Kaf dağı kadar yüksekte olsanda, Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün. 5 üzerinden 4.26 | Toplam : 19 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ey İnsan! Kaf dağı kadar yüksekte olsanda, Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.


  Ey İnsan! Kaf dağı kadar yüksekte olsanda, Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.
  bu sözün anlamı nedir?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 9,604
  Tecrübe Puanı: 147

  Cevap: Ey İnsan! Kaf dağı kadar yüksekte olsanda, Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.


  bir insan yeryüzünde hangi mevkide olursa olsun
  ne kadar servet ve şöhret sahibi olursa olsun hepsi bu dünyada
  geçerli olduğu,sonunda ölümle insanın acziyet içerisine düşeceği
  ve diğer insanlarla aynı akıbeti yaşayacağı gerçek yerine ait olduğu
  yaşadığı sürece yaptıklarından sorumlu olduğu
  herşeyin hesabının sorulacağı hakkına girdiği kişilerin
  haklarını mahşeri ilahide alacağını anlatır.
  tabi bu kelimeden daha geniş anlamlar çıkarılabilir
  benim anladığım bu
  Mevlana gerçekten de güzel söylemiş
  Allah(c.c)ona rahmet etsin. 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Ey İnsan! Kaf dağı kadar yüksekte olsanda, Kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.


  Kendinizi bir şey sanmayin diyor kin ve nefret gutmeyin dünyalık olmayın uc günlük dünya icin diyor dunyada vurur oldurur günah alırsın ama ahirette hesap işleri incedir azizim diyor.. kirdigin kalbin sahibine iyi bak mutlaka birgün yolun ona çıkacaktır diyor.. kısacası eden bulur. Sen birinin ahini alıp ondan s olup gidersin acısını üzüntüsünü gormezsin ama Allah senin onu uzdugunu gorur sen ah etmesen de Allah ve şekilde senden seni uzdugu kadar intikamını kalir aynı şekilde benzer bir dersle üzülür diyor.. ki uzulurde.. ki.uzuluuorda yeter ki gönülden dua eden... Rabbim kimsenin hakkını kimsede koymuyor unutmayin el hakemdir Allah .. hadi eyvallah


 4. Reklam

+ Yorum Gönder