1. 1
  Allah İçin Misafir
  Misafir

  Hayırlı bir iş için rüyaya yatmak


  ilk kez teklifini geri çeviremediğim biri oldu ve ne yapsam kime sorsam bilemedim. gerçi buralarda soracak danışacak kimsem de yok. bende Allaha sığınıp rüyaya yattım. 3 rüya gördüm. şimdi içinizden bilenlere danışmak istiyorum..sizce ne yapmalıyım.. rüyalar şöyle,

  1. sinde bi tünele girdim ucu gittikçe daralıyordu. burdan geçemem niye zorluyorum ki deyip geri çıktım ve tünelin üstünde düzgün güzel toprak bi yol vardı. ordan yürüdüm. kocaman yemyeşil bi ceviz ağacının altına geldim. derken babam gelip o ağaçtan bana bi dal verdi. dalda büyük kuru yapraklar vardı ve ucunda filizlenmiş yeşil yeşil yeni yapraklar. ben bütün kuru yaprakları bi çırpıda toparladım attım ve elimde yeşil bi dal kaldı.. orda uyanmışım..

  2.sinde 3 tane at gördüm

  3.sünde bi pasta vardı ve ben o pastayı kesip etrafımdakilere ikram ediyordum..

  birde bi arkadaşıma rica ettim. onun gördüğü de bi sürü karınca..o kadar çoktu ki adım atacak yer yoktu diyor..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Hayırlı bir iş için rüyaya yatmak


  Selamun aleykum. Bir işin hayırlı olup olmadığını anlamak için yatmaya istihare denir. İstiharenin anlamıda zaten hayır dilemek demektir. İstiharede içinize Allah'ın o konuda verdiği ilham en önemlisidir. Rüyada bir işaret sayılabilir. Bu gördüğünüz bütün rüyalar olumlu manada yorumlanabilecek güzel rüyalardır.


+ Yorum Gönder