İnsanın çirkin veya güzel olması ilgili ayet var mı ? 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İnsanın çirkin veya güzel olması ilgili ayet var mı ?


  Selamunaleyküm arkadaşlar, benim sorunum sıkıntım çirkinlik ile. Bazen arkadaşlarımın bana güzel demesi ile kendimi güzel hissediyorum ve özgüvenim yerine geliyor Allah'a tekrar şükrediyorum ama bazende bazı arkadaşlarımın şaka manasındada sen çirkinsin demeye getirmeleri beni gerçekten acaba ben gerçekten çirkin miyim demeye getiriyor ? Sonra düşünüyorum çirkin olsamda elim ayağım yerinde sakat değilim çok şükür diyorum ama içimdeki şüphe gitmiyor ve bazen aklımdan neden acaba ben güzel değilim gibi sorular geliyor vesvese başlıyor. Belkide benim sınavım bu en ufak şeyde bile güzelliğimden şüphe ediyorum. Elbet herkes güzel olmak zorunda değil ama bu sıkıntıyı en azından atmak istiyorum. Böyle bir ayet var mı belki içimi rahatlatabilir diye düşündüm veya ne yapmalıyım ne şekilde dua etmeliyim ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,059
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İnsanın çirkin veya güzel olması ilgili ayet var mı ?


  Allah cc “Yarattığı her şeyi güzel ve muhkem yaptı.” (Secde, 32/7) bu ayettende anlaşılacağı üzere Yüce Allah yarattığı herşeyi yerli yerince ve uygun şekilde yaratmıştır. Yaratılış şekilimiz nasıl ise inkar ve itiraz etmemeli ve şükretmek en güzel davranıştır. sizinde öne sürdüğünüz gibi Allah cc sizleri sakat veya herhangi bir uzuv eksik olarak yaratabilirdi. Herzaman şükretmek gerekir selametle kalın.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İnsanın çirkin veya güzel olması ilgili ayet var mı ?


  Gelene geçene aynı şeyleri söylüyorsunuz. Allah bizi böyle yaratmış olabilir ama yanında farklı özelliklerde vermiştir. O özellikleri kullanarak yürüyün. Allah beni güzel yarattıysa neden insanlar bana çirkin diyor? Çirkin olmak: Hayatı "Hard" modunda yaşamaktır!


 4. Reklam

+ Yorum Gönder