Hz. Muhammed (s.a.v.)' anlatan kitap 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hz. Muhammed (s.a.v.)' anlatan kitap


  selamün aleyküm arkadaşlar bana yücce Allahımızın resulü peygamberimiz (s.a.v.) in hayatını anlatan bir kitap arıyorum.fakat hayatı derken bu siyer kitaplarıyla karıştırılmasın.yani peygamberimizin kişisel yaşamı gibi sadece peygamberimizi davranış, yaşam vs, gibi yönlerden anlatan bir kitap önerisi istiyorum sizlerden.sevgi ve selam ile...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mumsema Admin
  mumsema
  Admin

  Üye No: 129
  Mesaj Sayısı: 5,458
  Tecrübe Puanı: 86
  Yer: Türkiye

  Cevap: Hz. Muhammed (s.a.v.)' anlatan kitap


  Şemail (Peygamberimizin şekli-şemali)
  Faruk Vural Işık Yayınları

  Adı güzel kendi güzel Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed´in göz değince Allah´ı (cc) hatırlatan siması nasıldı?

  Sevdiği renklerden beğenip sürdüğü kokulara, yürüyüşünden oturuşuna ve sürme kullanmasına kadar Peygamberimizi merak etmeyen Müslüman yoktur.
  İnsan sevdiğini tanımak ister; Şemail kitabı, Dr. Faruk Vural´ın içten anlatımıyla Allah resulünü bir peygamber ve bir insan olarak detaylı bir şekilde anlatıyor.
  Şemail, O´nu mâh cemalinden hitabetine, namazdaki ağlamasından insanlara tebessümüne, saçlarını taramasından nasıl hediyeleştiğine, sevdiği yemeklerden meyvelere ve giydiği ayakkabısına kadar tanıyıp sevmenin kalbimizde onun izlerini derinleştirmenin vesilesi bir çalışma.

  Bu eser hem ilmî bir çalışma hem de kalplerde Hz. Muhammed sevgisini derinleştirmeye vesile bir kılavuz özelliğinde. Aile fertlerine davranışlarından yaptığı latifelere, kullandığı özel eşyalarına kadar O´nu (s.a.s.) tanımak ve izinin tozuna yüzler sürmek mâh cemalini düşte görmek isteyenler için bir rehber eser.


+ Yorum Gönder