Kıskançlık yalan ve iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 55 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kıskançlık yalan ve iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar


  Kıskançlık yalan ve iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar acil lütfen

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,517
  Tecrübe Puanı: 98

  Yorum: Kıskançlık yalan ve iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar


  Kıskançlık, yalan ve iftira gibi kötü davranışlar kötülüğün temelidir. Bu kötü davranışlar toplumda insanların birbirlerine düşmelerine, birbirlerine düşmanlık etmelerine ve itibar zedelenmesine yol açar ve güveni yok eder.
  Yalan kişiyi toplum içerisinde saygınlığını yitirmeye ayrıca sürekli yalan söyleyenler toplum içerisinde özgüvenini yitirir. Yalan ile Aile darmandağın olur yalan ile saygınlık biter Yalan ile birlikte güven kaybolur. Yalan söyleyen güya kendini kurtarmış olarak görür oysa bilinmelidirli bunun sonucunda saygınlık ve güven kaybolur sizi zararlı sonuçların uçurumuna sürükler.


 3. 3
  Ugurbocek Üye
  Ugurbocek
  Üye

  Üye No: 117482
  Mesaj Sayısı: 38
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Kıskançlık yalan ve iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar


  Evet kesinlikle dogru. Mesela ben gunah oldugu bile bile sir sinirlendigimden dolayi abartarak anlatiyorum. Her defasinda bi daha bunu yapmiycam diyorum ama gene yapiyorum. Her gece icimde bin bir sikinti doguyor pisman oluyorum ama.yarin yine ayni dedikodulari abartiyi yalani yanlis anlamayi sanki seve seve yapiyorum. Bu yuzden herseye bir tahmin bulup hep ofke duyuyorum. Etrafimdaki insanlari kiriyorum sonrada beni sevmelerini bekliyorum. Beni kayle almiyorlar ama.sonra cok uzuluyorum. Bana bi cikis yolu. Ne olur. İcimdeki bu kini nefreti nasil yok edebilirim. İste bu yuzden sanki kildigim namazlarda kabul olmuyor saniyorum. Ben cok kotu birisiyim. Rabbimin huzuruna bu kadar kotu likle nasil cikicam. Kabirde nasi refa bulucam. Dusundukce icin isinden cikamiyorum. Dua ediyorum icimdeki bu herkese olan kuskucu kotu on yargili yaklasimlarimdan kurtulmak icin. Allahim afet beni benim gibi dili kotuye kalbi kotuye calisan insanlara hideyet nasip et. En cok nasillikla kurtulurum hangi ibadetleri cok yapmaliyim. Bugun ne acidir ki minafik miyim diyd kemdime sordum.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder