İhtilam Olmak ne demektir? 5 üzerinden 4.18 | Toplam : 17 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İhtilam Olmak ne demektir?


  İhtilam Olmak ne demektir?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 6,244
  Tecrübe Puanı: 72

  ihtilam olmak ne demek


  ihtilam olmak nedir?

  İhtilam, gece uyurken kişinin elinde olmadan boşalması yani menisinin çıkmasıdır. Kadın ve erkek arasında bir fark yoktur.
  Rüya görmek de şart değildir.


 3. 3
  Hira Nur Üye
  Hira Nur
  Üye

  Üye No: 120942
  Mesaj Sayısı: 22
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyada ihtilam olmak bilinçaltıyla ilgili midir?


  Günlük hayatımda müstehcen içerikleri olan dizi, film, müzik vs. ilgilenmiyorum izlemiyorum. Fakat cinsellikle ilgili rüyalar görüyorum, bazen ihtilam oluyorum. Bu benim bilinçaltımdan mı kaynaklanıyor yoksa bir ihtiyaç midir(ihtilam)? Rüyamda küçük bir müstehcen sahne bile görsem kendimi kirlenmiş, pislenmiş hissediyorum. Bu algı yanlış midir? Olması gereken yaklaşım nedir? Bunlardan arınabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekir?


 4. Reklam

 5. 4
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,723
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Rüyada ihtilam olmak bilinçaltıyla ilgili midir?


  Güzel kardeşim,

  Öncellikle, cinsel ilişkiyi bir pislenme olarak değil bir nimet olarak almamız gerekiyor. Çünkü Allah'ın her iki cinsi birbirine yaklaştırmak için lutfettiği bir nimettir. Her nimet gibi cinsellik de kötü kullandığında kişiye ve çevresine zarar verir. Yemek kötü değildir ama çok yediğinizde ölümünüze ve çeşitli hastalıklara sebep verir. Alkol doğal halinde (meyvelerin içindeki haliyle) insanlara faydalı bir nimettir ama onu damıtır sarhoş edici hale getirirseniz felaketlere yol açar. Aynı şekilde evlenmemiş erkek/kadının rüyasında cinsellikle ilgili rüyalar görmesi FITRATTANDIR, Allah'ın nimetidir. Rüyanda bu tür şeyleri gördüğünde Allah'a şükredip, "Rabbim bana evleninceye kadar harama bakmamam ve düşmemem için lutfediyor" diye düşünmen gerekiyor.

  Çünkü Rasulullah (A.S) bir hadisinde:

  “Üç kişiden sorumluluk kaldırılmıştır: Uyanıncaya kadar uyuyandan, akıl hastalığına duçar olandan aklı başına gelinceye kadar ve ergenlik çağına gelinceye kadar çocuktan.”

  Rabbim nimetleri hakkıyla kullanıp, harama düşmeden kendisine vasıl olmayı nasip etsin...


+ Yorum Gönder