1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kuran satmak günah mıdır?


  Kuranı kerim ile ilgili bazı sorularım

  eski bir kuran var bunu iş kurmak için satmak caizmidir
  Kâr amaçlı Kur'an-ı Kerim satmak caiz midir?
  Kuran Kerim Para ile Satılması Caiz mi ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Katade Üye
  Katade
  Üye

  Üye No: 100895
  Mesaj Sayısı: 338
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Kuran satmak günah mıdır?


  Kuranı kerimleri satmakta bir beis yoktur.

  Kuran-ı Kerim satmak


  SORU: Hocam Kuran-ı Kerim satmak Günah mıdır?
  “…Âyetlerimiz bir karşılık ile satmayın, yalnız benden korkun. Hakkı bâtıl ile karıştırmayın, bilip dururken hakkı gizlemeyin.” (Bakara:2/41-42) “Allah’ınindirdiği kitaptan bir şeyi gizleyip de onu az bir
  paha ile değişenler (onu maddî karşılık ile satanlar) var ya, işte onların yiyip de karınlarına doldurdukları, ateşten başka bir şey değildir. Kıyamet günü Allah ne onlarla konuşur ve ne de onları temize çıkarır. Orada onlar için acıtıcı bir azap vardır.” (Bakara: 2/174)

  CEVAP: Kur’an’ın yazılı bulunduğu kitap anlamında olan MUSHAFIN basılıp satılmasından bir sakınca yoktur. Âyetlerde geçen satma, dinden taviz verme manasınadır.

  nurettin yıldız


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kuran satmak günah mıdır?


  Ben Kutsal kitabımızın, özellikle hurafelerin kol gezdiği ahir zamanda, her ne şekilde olursa olsun parayla alınıp satılmasına zinhar karşıyım. İlaveten bu işin ticaretini yapan kuruluşlar, sadece Kur'anı Kerim basmıyor, Binlerce çeşit kitap basıp çok daha fazlasını kazanmaktadır. Ayrıca Kur'an kitabının basılıp ücretsiz dağıtılmasının ekonomik anlamda bir şirkete külfet sağlayacağını düşünen zihniyetler, ne bu Dünya'da nede ahirette gerçek huzur ve mutluluğa nail olamaz.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder