Annem ve babam bana dinimi öğretmediler 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Annem ve babam bana dinimi öğretmediler


  Annemin ailesi çok dindardır ama annem hiç değil. Dedem beni hep kuran kursa yollamak istedi ama annem istemedi. Onun için 12 yaşındayken hiç din bilgim yoktu. Yani biraz biliyordum ama kul hakkı ne olduğunu bilmiyordum. Namazın önemini bilmiyordum. Şimdi 15 yasındayım kendi isteğimle kuran kursa gidiyorum annem ondan hiç hoşlanmıyor ama yasakta etmiyor. Benim 12 yaşındayken yaptığım kul haklar yazıldı mı?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  yasemin Mum Ve Merhem Olabilmek..
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Üye No: 104691
  Mesaj Sayısı: 1,050
  Tecrübe Puanı: 11
  Yer: Allah'ıma Seferdeyim..

  Cevap: Annem ve babam bana dinimi ögretmediler


  tevbe kapısı son nefese kadar açıktır , tevbeni edip yoluna devam et , ne güzel ki ne şekilde olursa olsun , sen yürümen gereken yolu bulmuşsun


 3. 3
  yaslıkimse Üye
  yaslıkimse
  Üye

  Üye No: 116504
  Mesaj Sayısı: 77
  Tecrübe Puanı: 1

  Liselerde Cehennemden Bahsedilmiyor


  bende lisede okudum.Din bilgim yoktu günahkar idim.çok pişmanım.okuldaki din hocam vebale girdimi ? ailemde bana dini bilgi vermedi.cehennemden bahsetmedi.
  din dersinde ne tesettürden ne namazdan oruçtan bahsedilmiyor.devlet ve özel okullarda okuyan çocuklar dini bilgisi olmadan mezun oluyor.buna çok üzülüyorum neden derslerde kuran ı kerim okutulmuyor?Benim üzerime bir sorumluluk düşer mi?


 4. Reklam

 5. 4
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 714
  Tecrübe Puanı: 11

  Yorum: Annem ve babam bana dinimi öğretmediler


  Günahlarınızdan dolayı tövbe ettikten sonra günahları sürekli düşünüp aklınıza takmanıza gerek yoktur. Pişmanlığınızı bildirmiş ve bir daha yapmamak üzere tövbe etmiş, affedilmesi için Allah'a havale etmişsiniz. Okullarda size müfredatın öngördüğü dersleri vermeyen/eksik veren öğretmenler vebal altındadır, kazandıkları paranın helalliği müphemdir. Okullarda şu an öğrencilerin seçmesi halinde Kuran-ı Kerim ve Siyer dersleri mevcuttur. Öğretmen olmadığınız, Milli Eğitim ile alakalı herhangi bir pozisyonda çalışmadığınız için üzerinizde herhangi bir vebal yoktur. İçinizden daha iyi olabilmesi için dua etmekten başka elinizden gelecek olan bir şey yoktur.


 6. 5
  Delilergibi Misafir
  Misafir

  Seni verene Kurban olurum sen ne güzel yüreklisin öyle.
  Sen bu yolda devam et..
  Kuranı mutlaka öğren.
  Annenede dua et.
  Dünya hayatı imtihan yeridir. Annen hala birşeylerin farkında değil, Allah cc ona da öğretir sen dua et annen için. Güzel konuş annenle. Kuranın mealini oku bol bol. Aklına takılırsa buraya gel yine.. Günahların içinde tevbe et. ALLAH cc affedicidir.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  insan hesap günü kan ter içinde hesabını verirken, hiç tanımadığı birisi gelir de: ya Rab ben kulundan şikayetciyim der. kul tanımaz bu geleni, ( deyim yerindeyse bir bu eksikti, bu nereden çıktı geldi der ) gelen kimse de : bu seni biliyor tanıyordu bana anlatmadı der. tabii ki bizlerinde sorumlulukları var. bunu da üzerimizden sorumluluğu atarak, suçlamalara da dönüştürmeden yapmamız gerekir. herkes bildiğini anlatır. sen bir şey bilirsin bana anlatırsın, ben bir şey bilirim sana anlatırım. öyle çok derin veya koca koca şeyler konuşmamıza anlatmamıza da gerek yoktur. bilip bilmeden de herşeyi anlatmamak gerekir. şunları şunları anlatayım şunları şunları konuşayım yerine, insanlara kim olduklarının, ne için yaşadıklarının, amaçsızlıklarının, başı boşluklarının, ayartılmışlıklarının anlatılmasını, ben evla görüyorum. şeytanın insana yaklaşmayacağı bir kapı yokdur. insana bilmediklerini konuşturur, bilmediklerini anlattırır. hocana gitsen: bana Rabbimi neden anlatmadın desen, hocanın hayatı değişir, eve gider ağlar gibi geliyor bana. böyle basit yaklaşımlar, gerçek yaklaşımlar daha tesirli olurlar.

  yani güzel düşünmüşsün, ben şeytanın bir kaç giriş kapısından bahsetmek istedim. verdiğim örneklere takılı kalman yanlış anlaşılmasına da neden olabilir. demek istediğim, bu sorumluluğu üzerimizden atacak suçlamalara yeltenmememiz gerekir.


+ Yorum Gönder