1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Peygamber Efendimizin Diye İddia Edilen Hadisleri


  Peygamber Efendimiz (s.a.v) in İddia Edilen Hadisleri

  Öncelikle merhaba.Bu aralar kafamı çok taktığım artık içime çok büyük sıkıntı eden bir durum var.İnternette din ile ilgili yazılar okurken şu rivayete denk geldim:

  ''Buhari ve Müslim, Abdullah b. Abbas (r. a)’ın şöyle söylediğini rivayet etmişlerdir:

  Rasulullah (a.s.v) iki kabrin yanından geçti ve şöyle buyurdu: “Bu kabirlerde yatanlar azap görmektedirler. Ama büyük bir şeyden dolayı azap görmüyorlar.” Rasulullah (asv) daha sonra sözüne şöyle devam etti: “Evet bunlardan birisi, insanlar arasında söz taşırdı. Diğeri ise bevlinden (idrarını üzerine sıçratmaktan) sakınmazdı.”(1)''

  Bunun doğruluk payı var mıdır ? Madem ayakta bevl etmeyi Hz. Muhammed (s.a.v) biz müminlere yasakladı , Kur'an da niye böyle bir bilgi yok ? Yüce Allahımız (C.C) emretmiş sorgulamadan süzmeden inanma diye o yüzden araştırıyorum.Sizin düşünceleriniz neler Sizce bu gerçek mi ? Ayakta bevl etmek kabir azabına sebep olması veya iç çamaşırımıza 1 damla bile idrar gelmesinin kabir azabına sebep olabileceği ?


  Yine kabir konusu üstünden bir sorum daha olacak:
  Şimdi farklı yerlerde ölü Kabrine gidince Münker ve Nekir melekleri tarafından sorguya çekilecekler Dinin ne ? Rabbin Kim ? Size gönderilen adam kim ? gibi sorular.Ondan sonra imtihanı kazananlara kabir cennetten bir bahçe kazanamayanlara (kafirlere) cehennemden bir çukur olacaktır diyorlar ve Kabre giren kişi de kıyamete kadar uyuyacak diyorlar.Böyle okumuştum.

  Ama bazı yerlerde ise kabre girildiği an direk İdrarın üzerimize sıçramasından sorgulanacakmışız. Bunlar doğru mudur. En doğrusunu yüce Allah (C.c) bilir. Son zamanlarda yaklaşık 2 gündür canımı o kadar çok sıkıyor ki bu konu anlatamam. Yardımlarınız için Allah razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 5,721
  Tecrübe Puanı: 67

  Cevap: Peygamber Efendimizin Diye İddia Edilen Hadisleri


  Alıntı
  Madem ayakta bevl etmeyi Hz. Muhammed (s.a.v) biz müminlere yasakladı , Kur'an da niye böyle bir bilgi yok ?
  Tek kaynak Kuran değil kardeş yanlış biliyorsun, Peygamberimizin hadisleri de Kurandan sonra 2. dini kaynağımızdır.
  O demişse doğrudur demeliyiz.
  Bu hadis sahihtir.
  Alıntı
  Kabre giren kişi de kıyamete kadar uyuyacak diyorlar.Böyle okumuştum.
  Kabre konan kişinin ruhu berzah aleminde bekletilir.
  İyi yerde veya kötü yerde.


+ Yorum Gönder