1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Büyük günah işleyen tevbe ederse tevbesi kabul olunur mu


  Hocam insan haram olan buyuk bir gunah islerse ve tovbe ederse tovbesi kabul olunurmu tovbe namazi kildim kac kere her gun agliyorum allahim affetsin diye bunun oncesinde ölümden cok korkardim kabirden çok şükür namazimi kiliyorum ve bu olaydan sonra sanki dunyayla butun alakam bitmis gibi ölümden korkmuyorum içimde bi rahatlik var diyorum dünya boş hepimiz elbet bigun öleceğiz her an olumu düşünüyorum sanki suan olecekmis gibi rabbime kavusacam diye icimde bi sevinc var ama gunahlarimdan dolayi rabbimin huzuruna nasil cikarim diye korkuyorum tek korkum bu olume olan korkum gecti ama diyorum ki her hayirda bir ser, her serde bir hayir vardir.kendi gecmisimi gozumun onune getiriyorum ben neler yapmisim diyorum her bir gunahim icin tovbe ediyorum kendimi duzeltmeye calisiyorum bilmediklerimi eksiklerimi arastiriyorum nafile namazlar kiliyorum sizden bilmedigim seylerin cevabini ogrendim allah razi olsun.rabbim belki bu gunahimi farkinda olmami sagladi kalbime bi huzur geldi hep seytan vesvesesine kapilip insan gunah isliyo ben artk seytanin sesini bile duymuyorum surekli Estağfurullah cekiyorum bu nasil bir duygudur hocam anlam veremedim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 5,721
  Tecrübe Puanı: 67

  Cevap: Büyük günah işleyen tevbe ederse tevbesi kabul olunur mu


  Alıntı
  insan haram olan buyuk bir gunah islerse ve tovbe ederse tovbesi kabul olunurmu
  En büyük günah şirktir onu bile Allah affediyor. Affedilmeyen günah yoktur yeter ki Allaha samimice yöneliş olsun.

  Sevinç ve güzel duygu, tövbenin kabul olduğunun alametidir inşallah


 3. 3
  Bilgin Birey (Cezalı)
  Bilgin Birey
  (Cezalı)

  Üye No: 108048
  Mesaj Sayısı: 61
  Tecrübe Puanı: 0
  Yer: Ankara

  Cevap: Büyük günah işleyen tevbe ederse tevbesi kabul olunur mu


  Şirk, Allahtan başka bir şeye tapmaktır. Şirk günahıyla ölenler ve Allah'ı inkar etmiş kişiler affedilmezler. Hayatta iken hatalarını anlayıp tövbe ederlerse Allah çok bağışlayıcıdır.

  Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin._Zariyat51.ayet

  De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”_Zumer53.ayet


 4. Reklam

+ Yorum Gönder