1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cenabetlikten kurtulduğuna emin olamamak


  Cunuplukten temizlenmek icin gusul abdesti alırken sanki abdest esnasinda guslum bozuluyor gibi geliyor. Tekrarlamama ragmen ayni durum oluşuyor. Önceden de guslettikten sonra normal günlük hayatta her an bozulacakmis gibi geliyordu. Ben ne yapmalıyım? Bunlar vesvese mi? Nasıl biter? Nasıl kurtulurum?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Cenabetlikten kurtulduğuna emin olamamak


  Anlasilmadiysa diye yazmak istedim gusul abdesti esnasinda yeniden cunup olmusum hissi oluyor. Cevap verecek kimse yok mu?


 3. 3
  Darusselam Üye
  Darusselam
  Üye

  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 2,353
  Tecrübe Puanı: 24

  Cevap: Cenabetlikten kurtulduğuna emin olamamak


  Gusül vesvesesini yenmek için tek bir yol var, şeytandan Allaha sığınmak ve tek bir defa yıkanın.
  Ne kadar içiniz rahat etmese bile asla ikinci defa yıkanmayın geçer


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Cenabetlikten kurtulduğuna emin olamamak


  Gusul abdestinden sonra da sürekli yeniden cünüp oluyormusum gibi bi his oluyor. Her zaman bakamiyorum akinti var mi yok mu diye. Çoğu zaman da anlayamiyorum meniyi meziyi. Yeniden yeniden gusul alıyorum. Abdestsiz namaz kilan kafir olur deniliyor. Bu durumdan oturu de guslum olmadiysa ya da bozulduysa diye gucluk cekiyorum. Vesvese oldugunu dusunerek abdest almadigim zamanlarda ammeller niyetlere gore oldugu icin niyetim de salih oldugum icin namaz kilmamda bir mahzur olur mu? Aydinlatici cevaplar bekliyorum lütfen


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Selamun aleykum. Bu anlattıkların vesvesedir. Vesveseden kurtulmak için bir defa yapman gerekeni yap ve asla ikinci defa tekrar etme. İradene sahip çıkar öyle devam edersen Allah'ın izniyle geçecek ve rahat edeceksin.


+ Yorum Gönder