Eşcinsel olmanın günahı nedir 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eşcinsel olmanın günahı nedir


  eşcinsel olmanın günahı nedir cinsiyetini farklı göstererek internetten sohbet etmek sevgili olmak zinadan daha büyük günah mıdır böyle yalan söylemenin kul hakkı nasıl ödenir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,517
  Tecrübe Puanı: 98

  Cevap: Eşcinsel olmanın günahı nedir


  İnsanları aldatmak en büyük günahlardandır. Sizin yaptığınızda hem yalan var hem aldatma var hem de islamın haram kıldığı eşcinsellik var.
  Bundan daha büyük sadece bir günah var o da ŞİRK tir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Eşcinsel olmanın günahı nedir


  Ben anlamıyorum işte neden eşcinsel olmak dinimizde kınanıyor ve günah sayılıyor ? Allah'a karşı gelmek veya ona inanmamakla bir tutuluyor. Bir erkeğe bir başka erkeği sevebilir bence. Ben öyle yapıyorum yani günahkar mıyım ?


 4. Reklam

 5. 4
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,059
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Eşcinsel olmanın günahı nedir


  Dinimiz olan islamda bir erkeğin beraber olacağı sadece helal yolla olan kadındır. Allah cc başka veya kendi cinsi ile eş tutulmasını yasak tutmuştur.Bakın Allah cc bir ayetinde şöyle buyuruyor
  “Onda ‘sükun bulup durulmanız’ için, size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir kavim için gerçekten ayetler vardır.” (Rum Suresi, 21)
  Kuran da eş cinsellik tamamen kesin bir şekilde haram kılınmış ve yasaklanmıştır.Nitekin Hz Lut as kavmide bu çirkin fiillerinden dolayı helak olmuşlardır.


+ Yorum Gönder