Düğünde takılan takılar kime aittir 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi
 1. 1
  HADİE Bayan Üye
  HADİE
  Bayan Üye

  Üye No: 107408
  Mesaj Sayısı: 740
  Tecrübe Puanı: 8

  Düğünde takılan hediyeler kime aittir?


  Maddi konular yüzünden evliliğe art niyetler sokulmamalı çiftler anlaşarak konuşarak bu problemi çözmelidir ama bu işi çözmek en çok erkeğe yakışır o yüzden kırıcı olmamak akıllı davranmak gerekir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Düğünde takılan takılar kime aittir


  Selamün aleyküm size bir sorum olacaktı. Benim düğünde takılan takıları ailem aldı eşimin haberi yok hiç göstermediler aileme getirilen paraları altınları aldılar ve ben eşime karşı suçluluk duygusu hissediyorum acaba eşiminde hakkı mıydı o paralar altınlar günah mı oldu acaba çünkü eşime söylemedim ailemin aldıklarını. Ailemin durumu orta o yüzden aldılar ama almasalar da olurdu yani


 3. 3
  rana Aciz Kul
  rana
  Aciz Kul

  Üye No: 5879
  Mesaj Sayısı: 2,498
  Tecrübe Puanı: 38
  Yer: Almanya

  Yorum: Düğünde takılan takılar kime aittir


  ve aleykümüşselam,
  bu gibi konuları aileler önceden konuşur, konuşulduğu gibide uygulamak gerek.
  Eğer söz yerine getirilmiyorsa, o sizin sorununuz değil. Ortaya fitne çıkmaması için siz karışmayın derim.
 4. Reklam

 5. 4
  Güleryüz Üye
  Güleryüz
  Üye

  Üye No: 115162
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  Düğünde Takılan Takılar


  Düğünde geline kendi akrabaları tarafından takılan takıları kendi ailesine vermesi hakkı mıdır)daha sonra takı takanların düğünü olduğu zaman gelin takı takmak istediğini söylese kocanın ailen aldı altınları o halde ailen yapsın deme hakkı var mı.(gelin çalışıyor para kazanmasına güvenerek veriyor verirken kocasına ailesine vermek istediğini de söylüyor başta ses çıkarmıyor sonradan sorun yapıp yüzüne vuruyor)


 6. 5
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 714
  Tecrübe Puanı: 11

  Takılan takılar gelin ve damadındır. Ailelerin takılarda hakkı yoktur. Takılan takıları sonraki düğünlerde başkalarına takmak ise adettir, fıkhi bir yönü yoktur. Ortak mal üzerinde tasarruf yapılırken istişare ve rıza önceliklidir, dikkat edilmesi lazımdır.


 7. 6
  eylulgunes Üye
  eylulgunes
  Üye

  Üye No: 122910
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1

  Kadına takılan bilezik kadının midir? 3 aylık evlilik içinde Erkek bunları karşından almak için ona saldırma hakkına mı sahiptir? altınlar için kadına ve ailesine hakaret eden senden ayrılacağım sen karım değilsin deyip kötü sözler eden erkek haklı mıdır? Kadın vermeyeceğim dediğinde saldırmaya devam ettiği için kadın polisi arayıp şikayet edince darp raporu alınca ve erkeğe 30 gün uzaklaştırma verilince erkek uslanır mı? Boşanmak mı gerekir yoksa sürer mi bu YUVA?


 8. 7
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,064
  Tecrübe Puanı: 10

  Sevgili kardeşim öncelik olarak bir örf var ise aranızda o örf ve adeti uygularsınız. Önceden anlaştığınız bir anlaşmada varsa uyulur. Eğer bunlar yoksa kime neler verildi ve takıldıysa onlar o kişinin olur zekâtını da o kişi verir.
  Boşanma ve eşi şikayet konusunda sabırlı ve müsamahakar davranın inşallah zamanla aranızda ülfet ve bağ olur anlaşırsınız. Oturup iki aklıllı kişiler olarak anlaşabilirsiniz.


+ Yorum Gönder