Akrabalık bağlarını koparanın akibeti 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Akrabalık bağlarını koparanın akibeti


  Akrabalık bağlarını koparmanın haram olduğu bilinen bir durum.

  Benim sormak istediğim akrabalık bağlarını kesen insanların bu dünyada göreceği cezalar.

  Daha doğrusu öğrenmek istediğim çevrenizde bu tarz insanlar varmıdır ve akıbetleri ne olmuştur. Başlarına neler geldiğini, ne tür dünyevi cezalarla karşılaştıklarında şahit oldunuz?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Akrabalık bağlarını koparanın akibeti


  Selamun aleykum. Bu dünyada cezası en çabuk verilen günahların başında gelen bir günah akrabalık ilişkisini koparmaktır. Bunu en güzel ifade eden örneğin şu hadisi şeriflerdir:

  “Zulüm yapmak ve yakınlarla ilişkiyi kesmenin dışında, Allah’ın dünyada ve ahirette bunları yapanı cezalandırmak için acele ettiği başka bir günah yoktur.” (İbn-i Mace, Tirmizi, Hakim)


  “İşleyene daha dünyada cezası çarçabuk gelmeye en layık günah zulüm ve sıla-ı rahim’in koparılmasıdır, bu cezanın gelmesi, Ahiretteki cezaya kefaret değildir.” (Ebu Davud, Tirmizi)


  “Yakınlarıyla ilişkisini kesenler (başkalarına) muhtaç olurlar.” (İbn-i Hibban)


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Akrabalık bağlarını koparanın akibeti


  Merhaba peki akraba tarafından iftiraya ugranilirsa durum yine aynimi , çünkü ben bekar bı kızım bana iftira atıldı namus ve iffetle ilgili sevgili konularında kısacası hiç yapmadığım ve haketmedigim halde ve onlara karşı yanlışım olmadığı halde annmler selam verseler de bnm hiç içimden gelmiyor konuşup görüşmek çünkü bana karşı iyi niyetli olmayan bana değer vermeyen insaardan uzak durmak isterim akrabam dahi olsa ne yapmam lazım


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Akrabalık bağlarını koparanın akibeti


  Merhaba hanım kardeşim. Kim olursa olsun sana zulüm edene ve iftira atana normal bir şey yokmuş gibi davranmak zorunda değilsin. Onlara kötülük de etmeden arana bir mesafe koyabilirsin. Lakin imkan olabildiğince nefretten, kinden ve kötülük etmekten uzak durmalısın.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Çok şükür arada ofkelensemde doğal olarak icmde kin beslemiyirum istesemde kötü olamıyorum zaten ben selam dahi vermesem günaha girmem insaAllah degilmi


+ Yorum Gönder