Namazın sünnetinde sure sırasının önemi var mı? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Namazın sünnetinde sure sırasının önemi var mı?


  Namazın farzında sureleri sure sırasına göre okunmasının farz olduğunu biliyorum. Peki ya bu süre sıralaması namazın sünnetinde de geçerli midir. Yanlış okuyup yanlış anlamadıysam eğer bir yerde sünnette geçerli değil diyordu bu kural. Ve de namazın farzında ilk rekatta okunan sure ikinci rekatta okunan sureden uzun olması gerekiyor. Namazın sünnetinde de böyle midir? Mesela namazın sünnetinin 3. rekatında okunacak sure ilk sureden uzun olabilir mi bunca bir sakınca var mıdır?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,672
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Namazın sünnetinde sure sırasının önemi var mı?


  Dininizi doğru yerden öğrenin. Dini bilgisi olmayan birilerinden bilgi almak yerine İlmihale bakın. İlmihali mutlaka okuyun. Kuran ve hadis okuyun. Ne farzda nede sünnette sıralama farz olmaz öyle bir şey yok. Sıralama şart değil yapılması sünnettir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Namazın sünnetinde sure sırasının önemi var mı?


  yukarıdaki mesajı ben attım. Teşekkür ederim Allah razı olsun. Benim hatam yanlış yazmışım. Yorum cevaplandıktan sonra fark ettim özür dilerim. Aslında yazmak istediğim şey, bu kısım alıntıdır
  Alıntı
  "İkinci rekâtta okunan sure, birincide okunan surenin hep aşağısında olacak, yukarısında olmayacaktır. Atlayarak okunacak olursa arada tek sure bırakılmayacak, iki veya daha fazla sure atlanarak okunacaktır."
  Benim yukarıdaki mesajda demek istediğim şey ise bu namazın sünnetinde de geçerli midir. Yoksa sadece namazın farzında mı geçerlidir. Umarım bu sefer doğru anlatabilmişimdir hatam varsa affedin.


 4. Reklam

 5. 4
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 16,686
  Tecrübe Puanı: 206

  Yorum: Namazın sünnetinde sure sırasının önemi var mı?


  Namazdaki bu kıraat kuralları aynen sünnet namazlar için de geçerlidir. Ama bunlara uymak sünnettir, farz değildir.


+ Yorum Gönder