1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Birisinin ölümüne sebep olmak


  Selamın aleykum. Birisi benim ona yaptirdigim aktivitelerden dolayi, misalen ona spor hocası olup ona talimatlar verirken, veya birisi ile (af buyurun) ilişki yaşarken, ona ilişki esnasında birşeyler yaptırırken veya yapmasını söylerken; bu kişi kalp krizi veya bir kaza geçirip ölur ise. Bunun sorumlusu ben olurmuyum? Yani ölumunden sorumlu olur muyum ve bu bana keffaret gerektirir mi? (Böyle bir olay bildiğim kadarıyla yaşanmadı, sadece beni ilgilendiren bir konu konusunda ne yapmam gerektiğini öğrenmek için soruyorum).

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,923
  Tecrübe Puanı: 189

  Yorum: Birisinin ölümüne sebep olmak


  Emriniz altında olup ölümüne sebep olduğunuz kişiyi, yanlışa yani yapılmaması gerekene teşvik etmiş ve bu onun ölümüne sebep olmuşsa, siz bir nevi katil olursunuz ama normal bir iş yaptırırken ölmüşse bir günahınız yok.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Birinin ölümüne sebep olmak


  Selâmün aleyküm,
  Hani bir insan bir insanı öldürüyor ya onu asıl hayattan koparan şey ecelinin gelmiş olması değil mi ? Yani bu da onun sadece nedeni olmaz mı ? Aynı şekilde mesela bazen kazada vs. biri birinin ölümüne sebep olunca yakını der ya senin yüzünden oldu falan ama bu sebepten olmasaydı zaten başka bir sebepten ölmeyecek miydi o an ? Asıl sebep onun ecelinin gelmiş olması değil mi ? Konuyu biraz aydınlatır mısınız ?


 4. Reklam

 5. 4
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,242
  Tecrübe Puanı: 95

  Yorum: Birisinin ölümüne sebep olmak


  Asıl sebep onun ecelinin gelmesidir doğru ama birileri ona sebep olduğu için suçludur
  Kader meselelerinin anlaşılması zordur


+ Yorum Gönder