Eşimle ilgili sıkıntılar 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eşimle ilgili sıkıntılar


  Selamünaleyküm ben bayanım daha biricik aylık evliyim eşimle 5 yıldır sevgili idik severek evlendik ama aynı evde farklı derler ya eşim bana ben söylemeden hiç harçlık vermiyor hastaneye gidiyorum mesela rahatsizligim var ilaç alırsın lazım olur özel bir ihtiyacın vardır diye hiç dusunupte para vermez bu huyu beni çok geriyor birde evdeki koltuğa bile benden daha çok değer veriyor kazayla tükenmez kalem aktı silerken bastirmisim beyazlık kalmış diye sürat asip duruyor uzun bir süre yeni evliyiz gezelim evde bunalmisindir demez haftasonu bulunduğumuz yerden biraz ilerde bir yere gidelim derim saçma saçma şeyler söyleme der bazen çıkarız oda avmye oradan dolaşıp eve çoğu zaman onda bile durduk yere sürat asip alacağım havayı zehir eder hani mutsuzluk başladı bende içimi dökmek istedim nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum tırnağın varsa başını kasirsin ALLAH kimseye muhtaç etmesin hastaneye gidiyorum ufak bir sıkıntım dahi olsa sürekli hastanedesin çıkmıyorsun diye bile suçluyor elimdeymis gibi bunun sevgi oldugunu düşünmüyorum bana akıl verin istiyorum zaten babamdan yana yüzüm gülmedi derler ya baştan gülmeyen kader birdaha gülmez çok yorgun ruhum insan eşinden çekinir mi çekiniyorum

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,723
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Eşimle ilgili sıkıntılar


  Selamün Aleyküm güzel kardeşim,

  Evliliği biz evlilik danışmanları 3 safhaya ayırırız;

  1- Tanışma dönemi - ilk 5 yıl
  2- Alışma dönemi - ikinci 5 yıl
  3- Kaynaşma dönemi - üçüncü 5 yıl

  Boşanmaların çoğu tanışma döneminde olur, alışma döneminde boşanma tehlikesi hala vardır ama tanışmaya göre daha azalır, kaynaşma döneminden sonra daha da azalır.

  Ama boşanmayan çift mutlu çift demek değildir. İlişkide birisi sürekli kaybeder, birisi sürekli kazanır. Aslında ikisi de kaybeder. Sonuç boşanmayla aynı yola çıkar.

  Bu teşhisti kardeşim, şimdi tedaviye geçelim;

  Erkeğin en etkin tedavi yolu cinselliktir, çünkü Allah erkeği evlilikte %80 cinsellik odaklı, kadını da aynen beklediğiniz gibi %80 ilgi odaklı yaratmıştır. Bu bir dengedir. Erkekler eşinin ilgi ihtiyacını karşılarsa, kadınlar da eşinin cinsellik ihtiyacını karşılarsa o ailenin, aile dostu olmak, o ailede çocuk olmak, o aileye komşu olmak, o aileye akraba olmak harika bir şeydir. Ama bu denge bozulursa erkek cinsellik ihtiyacını, öfke, saygısızlık, eşine baskı, şiddet olarak çıkarır. Kadın da ilgi ihtiyacı karşılanmadığı için cinselliğini sunmaz erkeği zinaya yönlendirir. Kısaca yatağı bitmiş evlilik de ruhu alınmış ceset gibidir.

  Sizin için eksi olan taraf ise 5 yıllık sevgili olarak yaşayıp hiç bir zaman birlikte yaşamanın böyle zor olacağını hesap edememenizdir. Dolayısıyla asıl sıkıntı buradan doğuyor. Aşkın gözü kör olur derler ya işte tam bu durumdur.

  Erkekler, kadınlardan farklıdır;

  1- Aileleri kötü de olsa eşlerinin ailelerine karşı kötü konuşmasını sevmezler,
  2- Alışverişde kadınlar gibi davranmaz, hızlı karar verir çabuk alışveriş yaparlar, kadının eyleşmesine, seçmesine sabır gösteremezler.

  3- Erkekler estetiğe değil, işlevselliğe önem verirler. Estetik kadını, işlevsellik ise erkeği sembolize eder. Eşinizin evde yapmak istediği değişiklikleri çok zekice ama sevginizi kullanarak yapmalısınız


  4- Eşinize artık kendisinden "korktuğunuz" belirtin, ama yerinde ve zamanında. Yatak sohbetleri (ilişki sonrası, asla öncesi değil) çok iyi değerlendirilmesi gereken yerlerdir. O'nun cinselliğini iyice tatmin ettikten sonra dünyanın en diktatör erkekleri bile dize gelir.

  5- Her insanın bir karakteri vardır, bazı erkekler gezmeyi tozmayı sever bazıları evden çıkmayı istemez. Aynı şekilde kadınlar için de geçerlidir. Sizin eşiniz böyle ise evi cennet ederseniz o da sizin gönlünüzü hoş eder dışarıyı cennet eder.

  6- Evlilik alışveriş değildir; "daima ben yapıyorum biraz da o yapsın" dediğiniz andan itibaren çözüm sürecini bitirmiş olursunuz.

  7- Mümkünse her müftülükte evlilik danışmanı var eşinizle bir gün oraya gidip fikir alın.

  8- Aslında siz 1 aylık evli değil 5 yıl 1 aydır evlisiniz. Onun için öncelikle buna göre hareket edin "TANIŞMA" dönemini tamamladınız şimdi "ALIŞMA" dönemindesiniz.

  9- Dikkatli olursanız, ümitsizliğe düşmezseniz ve en önemlisi şimdiden sonra Allah'ın razı olduğu şekilde helale, harama, farzlara dikkat ederseniz Allah'ın bereketi gibisi yoktur.

  Allah'a emanet olun, Allah'tan emin olun, eviniz yuvanız şenlensin....


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Eşimle ilgili sıkıntılar


  Ne güzel anlatmissiniz ALLAH razı olsun sizden


 4. Reklam

+ Yorum Gönder