1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kuzenimin Sırrı


  Selamünaleyküm,

  Bu ara ailemizde (çekirdek aile dışında) başka bir konu var. Ancak dün akşam bir arkadaşım bana bir şeyden haberim olup olmadığını sordu, ne diyeceğime şaşırdım açıkçası.

  Arkadaşım dün bir akrabasının doğum gününe katılmış, o akrabası ile de benden büyük olan kız kuzenim çok yakın arkadaş. Kuzenim de dün oraya uğramış başkası yokken. Her neyse, arkadaşım gittiğinde akrabasının morali bozukmuş, didikledikten sonra anlatmış olayı: kuzenim, kendisinin eşi tarafından aldatıldığını anlatmış meğer.

  Ne diyeceğimi şaşırdım. Bunu kendi çekirdek ailem ile paylaşmak istedim, ama dedikidu olarak değil. Aksine, kuzenime onun yanında olduğumuzu hissettirmek için.

  Ancak kuzenim henüz bunu bizimle paylaşmış değil ve kendi arkadaşı ile arasının bozulmasını istemem. O da dedikodu olarak anlatmamış neticede.

  Diğer yandan, kendi aileme anlatmam doğru mu onu da bilmiyorum.
  Ama kuzenimin böyle bir durumda kendisini tek hissetmemesi gerektiğini bilmesini isterim.

  Ne yapacağımı şaşırdım. Belki bir tüyo verirsiniz diye size yazdım. Kuzenime Ben kişisel olarak yazsam tepkisini bilmiyorum (bir yandan kendi anlattığı arkadaşına güvenini kaybedebilir, diğer yandan benden yaşça büyük - yani benden önce konuşabileceği başka kuzenleri belki daha doğrudur?) bende bilmiyorum.

  Rabbim cümlemizi hayırlı insanlar ile karşılaştırsın.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 126
  Tecrübe Puanı: 2

  Yorum: Kuzenimin Sırrı


  Bu bir sır ve anlatman hiç doğru olmaz.haber yayılırsa bu boşanmalarına sebep olabilir.Haberin yokmuş gibi davran,ne kadar az bilen olursa eğer o kadar çabuk unutulur ya da sineye çekilir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Kuzenimin Sırrı


  ailenin büyüklerine anlatman dedikodu sayılmaz, çnkü onlar tecrübeleriyle, söz geçirmeleriyle evliliğin devam edebilmesini sağlayacak kişilerdir
  yarın bürgün yuva yıkılabilir, daha kötü durumlar meydana da gelebilir, yol yakınken döndürmek lazım arkadaşı bu günahtan, bunu da ailesindeki kişiler becerebilir, onların bilmesi lazım


 4. Reklam

+ Yorum Gönder