1. 1
  guli00 Üye
  guli00
  Üye

  Üye No: 101899
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Kaza namazı nasıl kılmalıyız


  Selam aleykum, 27 yasindayim,namaza baslamak istiyorum ve 17 senelik kaza namazim var. o namazlari nasil ve ne zaman kilabilirim. 1 gunde kaç gunun namazini kilabilirim? mesela: " 5 gunun sabah namazi (farz) " / " 3 gunun ögle namazi (farz) " / "4 gunun ikindi namazi (farz)".......böyle kilinir mi yoksa 1 seferde tum gunun namazini arka arkaya kilmalimiyim?
  kadinlar namaza baslamadan once kamet etmeli mi?
  kaza namazina nasil niyet edilir?
  selam verdikten sonra namazlarin sonunda ne yapmaliyiz?
  namazlarda hangi dualar okunmali?
  KILDIYIM KAZA NAMAZLARINI BIR YERE YAZMALIMIYIM ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaza namazi nasil kilmaliyiz


  Kaza namazı niçin kılınır?

  Allah emrettiği için

  kaza namazı nasıl kılınır?

  Aynen diğer namazlar gibi kılınır sadece niyette kaza demek gerekir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaza namazi nasil kilmaliyiz


  Hendek Savaşı'nda Rasûlüllah (s.a.s)'i, müşrikler dört vakit namazdan alıkoymuşlar, hatta gecenin de bir bölümü geçmişti. Sonunda Allah elçisi, Bilâl-i Habeşi'ye ezan okumasını emir buyurdu. Bilâl ezan okudu, sonra kâmet getirdi ve öğleyi kıldılar. Sonra kâmet getirerek ikindiyi, sonra yine kâmet getirerek akşam namazını, sonra tekrar kâmet getirerek yatsıyı kıldılar. Ebû Saîd el-Hudrî (r.a) bu sırada Su âyetin indiğini nakleder: "Allah kâfirleri öfkeleriyle geri çevirdi. Hiç bir şey elde edemediler. İman edenlere savaşta Allah'ın yardımı yetti. Allah mutlak kudret sahibidir her şeye galiptir" (el-Ahzab, 33/25). Ancak Hendek Savaşı sırasında, henüz korku namazı ile ilgili âyet inmemişti. Yüce Allah bu âyette şöyle buyurur: "Eğer korku içinde bulunursanız, yaya olarak veya binekli iken namazını kılın. Güven içinde bulunduğunuzda da bilmediğiniz şeyleri size öğrettiği şekilde Allah'ı zikredin" (el-Bakara, 2/239; bk. en-Nisâ. 4/101-103).


 4. Reklam

 5. 4
  guli00 Üye
  guli00
  Üye

  Üye No: 101899
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Kaza namazi nasil kilmaliyiz


  aksam namazin farzini hep yanlis kilmisim bu zamanaca. ayni vitir namazi gibi kiliyordum. 3uncu rekatta fatiha kulhu okuyup tekbir alip allahumme innaneste ve allahumme iyyakenaebudu okuyup devam edip bitiriyordum namazimi. ne yapmaliyim tekrar farzlarini kilmalimiyim? yoksa bilmediyim için kabul olur mu?


+ Yorum Gönder