1. 1
  ebuturab Site Doktoru
  ebuturab
  Site Doktoru

  Üye No: 74
  Mesaj Sayısı: 637
  Tecrübe Puanı: 9
  Yer: vuslat-ı nur

  Namazda okunacak sünnet dualar video


  peygamber efendimiz sav namaz sonrası okuduğu dualar nurettin yıldız hocamızın dili ile


  1.Muaz! Vallahi seni gerçekten seviyorum" buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum: Allahümme einnî ala zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik: Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım eyle!." (Ebu Davud, Vitir 26. Ayrıca bk. Nesaî, Sehv 60)

  2.Rabbane atiğne fiddünye hasaneten de okuna bilir..

  3.Allahümmağfir verham ve ente hayrürrahimin. Teveffeni müslimen ve el hıkni bissalihin. Allahümmağfir li veli valideyye ve lilmüminine vel müminat yevme yekumül hisab.

  Ya Rabbi, bizi şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle! Evimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle! Ehl-i İslama selamet ihsan eyle! Din düşmanlarını kahr ve perişan eyle! Kâfirlerle cihad etmekte olan Müslümanlara imdad-ı ilahiyyen ile imdat eyle!

  "Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbülavfe fafü anni."


  İlgili Yazılar

 2. 2
  İZGEN Bayan Üye
  İZGEN
  Bayan Üye

  Üye No: 107262
  Mesaj Sayısı: 435
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Namazda okunacak sünnet dualar video


  beş vakit namaz vardır farz ve sünnetler olarak ayrılırlar namazlar içinde okunması sünnet olan vacip olan ve farz olan dualar vardır namazın kuralları vardır ve bunları değiştiremeyiz


 3. 3
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,241
  Tecrübe Puanı: 95

  Yorum: Namazda okunacak sünnet dualar video


  Her duada ve hatta her namazda tahiyattan sonra "Allahümme einni ala zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetike" duasını okumalıyız çok faydası olur.

  "


 4. Reklam

+ Yorum Gönder