Git 12 Son
 1. 1
  ßaran T.T.O.R.H.S.S.
  ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.

  Üye No: 11279
  Mesaj Sayısı: 1,118
  Tecrübe Puanı: 19

  Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


  Değerli Kardeşlerim ßu ßölümde ßaştan Sona Namazın Kılınışını İzleyeceqiz Hayırlı oLması Duasıyla...


  ------------------------------
  Bunuda izleyip hareketleri izleyebilirsiniz. Ancak kelimeler-cümleler gerçek arapça değil. Uygun kelimeli okumak gerekidir farzdır. Cümle olarak üstteki videoyu örnek alınız.


  Fatihada telafuz hataları var fatihayı gerçek arapça olarak okumalısınız. Rukudaki azim kelimesize peltek olmalıdır.


  -----------------
  Buda ingilizce cümleler harika işte olay budur.  İlgili Yazılar

 2. 2
  nunnummm Üye
  nunnummm
  Üye

  Üye No: 49416
  Mesaj Sayısı: 32
  Tecrübe Puanı: 2
  Yer: Memleket 34 İkamet 07

  --->: Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


  Allah razı olsun benim için çok önemli bir paylaşım tekrar takrar izleyeceğim emeğine yüreğine sağlık


 3. 3
  HATİSTUBA Üye
  HATİSTUBA
  Üye

  Üye No: 53064
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 33

  --->: Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


  Ben Döküman Istiyodum


 4. Reklam

 5. 4
  czacar Üye
  czacar
  Üye

  Üye No: 52709
  Mesaj Sayısı: 33
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 49

  --->: Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


  :gul:CENAB I ALLAH:gul: senden razı olsun bizi aydınlattın.:agla:


 6. 5
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 4,865
  Tecrübe Puanı: 56

  Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


  Allah razı olsun emeğine sağlık


 7. 6
  Muhammed الله اكبر
  Muhammed
  الله اكبر

  Üye No: 76755
  Mesaj Sayısı: 3,138
  Tecrübe Puanı: 33
  Yaş: 31
  Yer: Türkiye

  NAMAZ NASIL KILINMALIDIR?
  302- Rifâa b. Rafi’ (r.a.)’den rivâyet edildiğine göre, şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v.) ile birlikte mescidde otururken bedevi gibi biri geldi hafifçe bir namaz kılarak gelip Rasûlullah (s.a.v.)’e selam verdi Rasûlullah (s.a.v.) selamını aldı ve dön tekrar namaz kıl çünkü sen namaz kılmış olmadın. Adam dönerek namaz kıldı ve geri gelerek tekrar selam verdi Rasûlullah (s.a.v.) tekrar selamı alarak, dön tekrar namaz kıl çünkü sen namaz kılmış sayılmazsın buyurdu bu kimse iki yada üç sefer bu durumu tekrarladı, her seferinde de selam verdiğinde namazını hafifçe kılan bu kişiye dön ve tekrar namaz kıl demesi insanları tedirgin etti ve durum onlara ağır geldi. Son seferinde adam: Bana göster ve öğret çünkü ben insanım doğru da yapabilirim hata da edebilirim dedi. Rasûlullah (s.a.v.) evet öyledir diyerek şöyle buyurdular: Namaz kılacağında Allah’ın emrettiği gibi abdest al sonra şehâdet getir, kamet et, Kur’ân’dan bir şeyler bilirsen oku bilmezsen Allah’a hamdet tekbîr getir Lailahe illallah de sonra rükû’a git rükû’ü rahat bir biçimde yap sonra doğrul dimdik dur sonra uygun bir biçimde secdeyi yap sonra otur oturumu dimdik durarak yap sonra kalk ve tüm rek’atları bu şekilde tamamla. Böyle yaparsan namazın tamam olmuştur bunlardan herhangi birini eksik yaparsan namazın eksik olmuş olur.” Rifâa diyor ki: Bu hüküm önceki bildikleri hükümden daha kolay geldi böylece namazını eksik yapan kimsenin sevâbının azalacağı ve büsbütün namazının yok olmayacağını öğrenmiş oldular.(Dârimî, Salat: 78)
  ž Bu konuda Ebû Hüreyre ve Ammâr b. Yâsir’den de hadis rivâyet edilmiştir.
  Tirmîzî: Rifâa hadisi hasendir. Bu hadisi Rifâa’dan başka şekillerde de rivâyet edilmiştir.
  303- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v.) mescide girdi. Bir adamda mescide girdi ve namaz kıldı namazını bitirince gelip Rasûlullah (s.a.v.)’e selam verdi Rasûlullah (s.a.v.) o kimsenin selamını aldı ve dön tekrar namaz kıl çünkü sen namaz kılmış olmadın buyurdular. O adam döndü tekrar aynı şekilde namaz kıldı, gelip Peygamber (s.a.v.)’e selam verdi, Peygamber (s.a.v.) onun selamını aldı ve tekrar geri dön namazını tekrar kıl çünkü senin namazın olmadı buyurdular o kişi bu durumu üç sefer tekrar etti ve dedi ki: Seni hak ile gönderen Allah’a yemin ederim ki bundan iyisini bilmiyorum bana doğrusunu öğret. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Namaz kılacağında tekbîr al sonra Kur’ân’dan kolayına geleni oku sonra rükû’ü rahat bir biçimde yerine getir sonra kalk dimdik dur sonra secdeleri uygun biçimde yerine getir sonra kalk oturumu dimdik yap namazının tüm rek’atlarını böylece yap.” (Dârimî, Salat: 78
  žTirmîzî: Bu hadis hasen sahihtir.
  İbn Numeyr bu hadisi Ubeydullah b. Ömer’den, Saîd el Makburî’den ve Ebû Hüreyre’den rivâyet etmiş olup “Saîd’in babasından” bölümünü kaydetmemiştir. Yahya b. Saîd’in Ubeydullah b. Ömer’den rivâyeti daha sahihtir. Saîd el Makburî, Ebû Hüreyre’den bizzat işitmiş fakat babası yoluyla rivâyet etmiştir. Ebû Saîd el Makburî’nin ismi Keysân’dır. Keysân, Ebû Saîd diye künyelenir. Keysân bir kabilenin anlaşmalı kölesidir.

  NAMAZ NASIL KILINMALIDIR?
  304- Ebû Humeyd es Saidî (r.a.)’den aktardığına göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.)’in ashabından on kişilik bir guruptan birisi olan Ebû Katâde er Rib’î’den işittim şöyle diyordu; Rasûlullah (s.a.v.)’in namazını en iyi bileniniz benim bunun üzerine dediler ki: “Müslüman olmada bizden eski değilsin Rasûlullah (s.a.v.)’in yanına en çok gidip gelenlerimizden de değilsin” dedi ki: Evet o halde anlat bakalım dediler; O’da dedi ki: Rasûlullah (s.a.v.) namaza başladığında ayakta dosdoğru durur, ellerini omuz hizasına kadar kaldırarak tekbîr alırdı, sonra rükû’a varmak istediğinde yine ellerini omuzları hizasına kadar kaldırır ve tekbîr getirerek rükû’a varırdı. Rükû’da düzgün vaziyette durur başını ne aşağı sarkıtır nede yukarıya doğru dikerdi ellerini de dizleri üzerine koyardı sonra “Semiallahü limen hamideh” diyerek ellerini kaldırır ve doğrulurdu vücudunu aynen ayakta durduğu şekle gelirdi. Sonra secdeye gitmek üzere eğilir Allahü ekber der kollarını koltuklarından aralar ayak parmaklarını serbest bırakır sol ayağını bükerek üzerine oturur ve dimdik dururdu sonra Allahü ekber diyerek ikinci secdeye iner sol ayağını bükerek üzerine oturur ve dimdik durur ve sonra ikinci rek’at için ayağa kalkardı ve ikinci rek’atta da aynen yapardı iki secdeden kalkınca tekbîr alır ellerini omuzları hizasına kadar kaldırırdı ilk namaza başlarken aldığı tekbîr gibi tüm rek’atları bu şekilde kılar namazın biteceği son rek’atın oturumunda sol ayağını çıkararak kalçası üzerine oturur ve selam vererek namazdan çıkardı. (Dârimî, Salat: 92)
  žTirmîzî: Bu hadis hasen sahihtir. Hadiste geçen “iki secdeden kalkınca” ifadesi iki rek’atı tamamlayınca anlamındadır.

  305- Muhammed b. Amr b. Atâ (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: “Ebû Humeyd es Saidî’yi Peygamber (s.a.v.)’in ashabından on kişinin arasında dinledim onların içinde Ebû Katâde b. Rıb’î’de vardı” diyerek önceki hadisin benzerini aktardı sadece şu ilaveyi yaptı: “Doğru söyledin. Rasûlullah (s.a.v.) namazını böyle kılardı.” (Dârimî, Salat: 92)
  žTirmîzî: Ebû Âsım Zahhak b. Mahled bu hadisi Abdulhamid b. Cafer’den rivâyet ederek: “Doğru söyledin. Rasûlullah (s.a.v.) aynen böyle kılardı” ilavesini yapmıştır.


 8. 7
  iskiliplim Üye
  iskiliplim
  Üye

  Üye No: 87644
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 41

  öğle ve ikindi namazı yok


 9. 8
  safavima Üye
  safavima
  Üye

  Üye No: 67539
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 61

  Allah razı olsun çok yardımı oldu.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah razı olsun. Bana doğru yolu gösterdiniz mekanınız cennet olsun.


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Namaz Nasıl Kılınır... Görüntülü Video


 12. 11
  abdulkadir1 Üye
  abdulkadir1
  Üye

  Üye No: 95087
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 22

  arkadaşlar ben yeniyim namaz kılmayı öğrenmek için geldim aranıza bana yardımcı olursanız sevinirim videodaki anlamadığım bir şey var oda sağdece fatiha suresi ve rastgele bir tane sure bilmemiz yetiyormu yağni başka surelerde okunuyormu


 13. 12
  kerze Üye
  kerze
  Üye

  Üye No: 1286
  Mesaj Sayısı: 142
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 44
  Yer: Karye

  namazı en kolay öğretmenin yolu görsel dökümanlardır


 14. 13
  Efsane 66 Üye
  Efsane 66
  Üye

  Üye No: 97327
  Mesaj Sayısı: 54
  Tecrübe Puanı: 1

  https://www.youtube.com/watch?v=DHapzFYQLYk

  burdanda izleyebilirsiniz bu video ölmüs


 15. 14
  Ebu Muhammed Üye
  Ebu Muhammed
  Üye

  Üye No: 42
  Mesaj Sayısı: 157
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 32

  Namaz kilma bilgisi için tsk


+ Yorum Gönder
Git 12 Son