1. 1
  gimsangoksel Üye
  gimsangoksel
  Üye

  Üye No: 90396
  Mesaj Sayısı: 79
  Tecrübe Puanı: 1

  Ölüm Korkusu


  Sevgili kardeşimiz,bizi yokken var eden,ALLAH Celle Celalûhudur, doğduğumuza nasıl inanıyorsak,bir gün bu dünyadan gideceğimize inanmakla mükellefiz.Yaşam bize sunulmuş bir boyut,dünya boyutu,yeryüzü dağı taşı ovası kuşu madeni vesaire aklınıza gelebilecek çeşitlemeleriyle,eşler çocuklar anne baba hala dayı zenginlik fakirlik açlık tokluk gibi sosyal manasıyla,dünya bir ifadeyle ahiretin tarlası diye isimlendirilmiş bir yer,hem madem bizi yaratan ALLAH hazretlerine inanmışız,iman etmişiz Efendimize SAV biat etmişiz demek ki bizim sahibimiz biz değil sadece ve sadece ALLAH'tır.Bu dünyadaki saatimizde sayılıdır biz de bunu biliyoruz,istesek de kabul etmesek de varlığı işarettir,varol olduğu andan beri yaşayanlar elbette artık yoklardır,ama ölüm yok olmak değil olsa olsa bir mekandan başka bir mekana varmaktır.Ama bu mekan öyle bu dünyada olduğu gibi her şeyin saklanabileceği,gizli yaptıklarımızı bizim görebileceğimiz,kimi zaman kaçabildiğimiz,haksızlık yaptığımız,kırdığımız,aç kaldığımız yada çok yemekten mide hazımsızlığına düştüğümüz yer gibi olmayacaktır.Elbette burada ektiğimiz şeyleri semereleri alacağımız adaletin en üst yeridir,yaratılış gayemizin yegane anlamı olan ebediyete adaylığımızın son limanıdır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  :)Konyalı(: Üye
  :)Konyalı(:
  Üye

  Üye No: 113789
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  Gece yatarken ölüm korkusu


  Hocam Selamın aleyküm ben gece yatarken ailemi sürekli kalkıp kontrol ediyorum acaba bi sıkıntı var mı diye benim babaannem uyurken vefat etti ve bende de artık bi korku oluştu etrafımdakilere bişi olcak diye şimdiden Allah ( Azze ve Celle) razı olsun


 3. 3
  Iibfli Misafir
  Misafir

  Ölüm korkusu


  Namazımı kılıyorum orucumu tutuyorum sürekli olmasa da kuranı kerim de okuyorum. Çevreme hep güleryüzlüyüm.Ölümün var olduğunu biliyorum ama yine de korkuyorum iyi ameller işledigimi düşünüyorum bi türlü ölümü kabullenemiyorum
  Bir de namaz kılarken secdeye gittiğimde ahlaksızca bir gülümseme geliyor içimi huzurlandiran neden acaba


 4. Reklam

 5. 4
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,611
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Ölüm Korkusu


  Bazen oruç tuttuğunu söylüyorsun ve iyi amel işlediğini söylüyorsun. Bu cümle doğru bir cümle değil. Oruç tutmayı bir Müslümandan rica edilmiyor. Emrediliyor. Ve sen bu emri çiğniyorsun. Ölüm korkusu iyidir kötü bir şey değil.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ölüm vardır. Korkumuz hesap için olmalı.Ama şunu da unutmayın ölüm kötü olsa ölümüydü peygamberler?Ölüm köprüdür gerçek hayat başlıyor ölünce. ÖLÜM YOK OLAMK DEGIL YENIDEN DOGMAKTIR VE AHIRETTE ZATEN DIRI OLUCAZ GECICI BIR SURE ICIN ET IMIZ TOPRAK ALTINDA .MÜMİNLER ALLAH'IN DOSTLARIDIR.
  Selamlar


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bundan bir kaç yıl önce bir abimiz kanserden vefat etti son aylarında ibadetine daha yöneldi bende bundan etkilenip gece yatmadan önce Allah'im ölümüm geldiğinde hissettir diye söylenmiştim öncesinde yine panik atağım takıntılarım 1 ay oldu bu ölüm korkum geçmedi namazlarımı kılıyorum doktora gittim sonrasında yine bir dua ettim Allah'im kaç yaşında öleceğim diye dua ettim korkudan sonra rüyamda beyaz bir ortamda yüzü yok sadece sesi vardı biri kalbime dokundu 50 dedi arkadaşlar böyle yaşayan var mı


 8. 7
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,264
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Subhanallah. gaybı ancak Allah bilir. rüyanızda gördüğünüz şeytanda olabilir. bu düşünce ile hayatınızı geçirmeyin. heran ölecekmiş gibi amellerinize devam edin.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Evet aynı şeyi ben yaşadım tedavi maneviyat dua psikiyatri tedavi

  Bende de aynı korku var gece uyuyamıyorum


 10. 9
  misafir1 Üye
  misafir1
  Üye

  Üye No: 122432
  Mesaj Sayısı: 376
  Tecrübe Puanı: 4

  adamın birine sormuşlar, öyle dertlerim oldu, öyle dertlerim oldu ki ancak pek azı başımda geldi demiş. insanın da hayatını hemen hemen kaygıları yönlendirir. ölüm mukadderdir. dolayısıyla yapılması gereken bundan korkmak değil buna göre yaşamak, dünya hayatının imtihan dünyası olduğunu unutmamakdır. yoksa seksen seneyi bir saniye sürmeyecek olan bir şeyin korkusuyla geçirmek ne kadar mantıklı. kaldı ki ölmekde o kadar kolay değil, geçen suriyede bombalanmış şehirlerde enkazın içinde yaşayan ihtiyar bir adama mikrofon tuttular, adam ölmedim gitti diyor. sağlıklı bir ölüm korkusu, sonrasını ve hesab gününü düşünmekdir. bir sınava gireceğinizi düşünün, sınava hazırlanmasanız sınava girmektenmi korkarsınız, sonuçlarından mı korkarsınız. sınava girmenin nesi olacak, girer boş kağıdı verir çıkarsın veya atar tutarsın. insanı tedirgin eden sınavın sonuçları olur


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba ben küçükken içime ölüm hissi girmişti bende Allah'ım çok küçücük şimdi ölmek istemiyorum canımı 18 yasında al demiştim . Sonra bu sene bir kadir gecesinde dua ettim Allah'im içime bir korku ver namaz kılayım kafamı kapatayım diye aradan 3 4 ay sonra içime ölüm korkusu girdi ve yaşım şuan 18 4 aydır bu korkuyu çekiyorum acaba ölecek miyim diye mi çekiyorum bilmiyorum namaza başladım kafamı kapattım her akşam dua ediyorum. Kuzenim de bu korkumdan habersiz bir akşam beni 4 kere ölürken görmüş eğer cevaplarsanız çok mutlu olurum.


 12. 11
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,125
  Tecrübe Puanı: 10

  Öncelik olarak rüya ile asla amel edilmez sizler Allah'a olan kulluk bilincinde olarak hayatınızı yaşayın. Sizin böyle düşünmeniz ve dile getirmeniz öleceğiniz anlamına gelmez. Sizin kapanmanız ve namaz kılmanız taktire şeyan Allah devam ettirmeyi nasip eylesin. Allah dilemedikçe hiçkimse vefat etmez siz aldırış atmeyin ve yaşamınızı düzene sokun. Elbette mümin ölümü unutmamalıdır ancak böyle yaşayarakta hayatınızı heber etmeyin. Söylemiş olduğunuz söz siz küçük iken söylediğiniz bir söz bundan ders çıkarmalı birdaha bu tarzda sözler söylenmemelidir. Söylemiş olduğunuz sözün geçerlilik hükmü yoktur Allah bilir siz bilemezsiniz. Sakin kalmalı ve normal Allah'a layık bir kul yaşantınızı devam ettirin. Allaha emanet olun.


+ Yorum Gönder