Anasayfa
8 Ağustos 2021, 2:27
admin
Yönetici


Rüyada Cin Hissetmek ve Dua Okumak


Kayıtsız Üye
Öncelikle merhaba;
Rüyamda bir evdeyiz ailecek fakat bir anda yer yarılıyor ve evin bir kısmı su çukurları oluşuyor ve tanımadığım biri bebek iki çocuk suya düşüyor ve ben çukurlara atlayarak çocukları kurtarıyorum .Ardında rüyamda yine ailece evdeyken eve cin girdiğini hissediyorum ve evde bir karmaşa olıyor ve beb bağıra bağıra dualar okuyorum ve kurtuluyoruz. Yalnız cini gözle görmek yerine hissiyat olarak varlığını hissediyorum.Rüyalarımı yorumlarsınız çok sevinirim .Şimdiden telekkürler.İyi günler


arifselim
Merhaba. Bu rüya sadece cin görmekle ilgili olarak yorumlanmaz. Bu rüya aile içerisindeki sorunlara ve bazı konularda tartışmaların şiddetlenerek huzursuzluk vermesine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.
sensenku
Bir oteldeydik arkadaşlarla, yanımızda hırıstiyanlar da vardı, kendi dini giyimleriyle, bana baktılar bolca, bilmem nese yaptılar ve banim içime cin girdi, arkadaşlar benden şübhelenip birlikde Ayet el Kürsi okuduk, ben de okudim, sonra cin “göremiyorum” dedi. Arkadaşlardan biri cinr çıkıp gitmesini söyledi, ama o gitmedi ve onu öldürdü bedenimde.
Bedenimde cin olduğu takdirde Ayet-el-Kürsi okudum. Anlamı nedor rüyamın?


arifselim
Bunları hiç anlatmamak gerekir. Bu rüyanın genel bir yorumu ise, günah işlemeye ve bu günahlardan sakınması gerektiğine alamet eder. Cinlerin olduğu çoğu rüya tabir edilmez. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.

Cevap: Rüyada Cin Hissetmek ve Dua Okumak

Kayıtsız Üye
İyi günler. Ben rüyamda kendimi cinlenmis şekilde gördüm ama devamlı kendime dua okuyordum cinli olmama ragmen annem bak cin kendine dua okutuyo diye kelime kullandı bunu nasil yorumlarsiniz?
arifselim
Hayırlı günler. İçerisinde bu tür şeyler barındıran, ürküten veya korkutan kabus rüyaları hiç anlatmamak gerekir. Üstünde durmadan Allah’a havale etmek en doğrusudur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda cinleri gördüm bana musallat olmaya çalışıyorlar ama ben müsade etmiyorum onlarla boğuşuyorum dövüşüyorum dövüşürkende diğer yandan kaçıyorum onlardan kurtulmaya çalışıyorum en son bir gemide karşılaşıyorum elimde ok ve yay var. Oku ona fırlatıyorum ordan sonra uyanıyorum
arifselim
Rüyada cinlerin musallat olmaya çalıştıklarını görmek, korkmak, kaçmak ve endişe içine girdiğini görmek gibi rüyaların tabiri olmaz. Genellikle şeytani rüyalardır. En doğrusu ise Allah’a havale etmektir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Henüz yeni uykuya dalmıştım yaklaşık 1 saat olacaktı. Kapının kendiliğinden kapandığını gördüm. Birdenbire boynumda bir şey hissettim çok hafif bir şekilde sıktırıyordu bu şey boynumu. Sonra elimi bir şeyin tuttuğunu farkettim çekiyordum fakat hareket dahi ettiremiyordum kolumu, bağırmaya çalıştım sesim çıkmadı sonra aniden boynumdan yukarı kaldırıldığımı ve havada uçtuğumu gördüm yatar bir vaziyette uçtum ve uyandım uyandığımda sure okudum epeyce.Uyandığım an içimde bir sıkıntı yoktu fakat çok korktum tekrar uyuyamıyorum.
arifselim
Bunların bir yorum ve anlamı yoktur. Eğer korkuyor ve sık sık benzeri şeyler oluyorsa uyumadan önce bildiğin dualardan okuyabilirsin. Yada 7 sefer ayetel kürsi oku ve uyu. Allah’ın izniyle bu korkuları yaşamayacaksın.


Kayıtsız Üye
Merhabalar , rüyamda bilmediğim bir evde yatmaya hazırlanıyorum.Esyalar yerlerinden havaya kalkıyor ilk başta urkuyorum ama nas , Felak ve ayetel Kürsi okumaya başlıyorum.Okudukca rahatliyorum ve korktum gidiyor.Hatta çıkın karşıma korkmuyorum sizden diye bağırmaya başlıyorum biraz korku var tabi içimde ama yine de vazgeçmiyor.Kimseyi görmüyorum ama uyanıyorum.Yorumu nedir acaba?
arifselim
Merhaba. Bunlar psikolojik ve bilinçaltı rüyalardır. Bu tür şeytani rüyaların tabiri yoktur. En doğrusu da hiç kimseye anlatmamaktır. Ancak ne var ki insanlar bu rüyaları anlatmaktadırlar. En doğrusu Allah’a havale etmektir.


Kayıtsız Üye
Hocam rüyamda cin çarpmış birini kurtarmak için korunma duası ve ayetel kürsü okudum adam yerde çırpınıp duruyordu elimi onun kafasına koyup okudum ben okudukça oda çırpınıp duruyordu uyandığımda çok korkmuştum. Şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun.
arifselim
Bu rüya senin birisine yardım etmen anlamındadır. Birisini cinlerden herhangi bir şekilde kurtarmak veya kurtarmaya çalışmak, birisine iyilik etmek veya önemli bir konuda destekte bulunmak manasında tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm. Ben rüyamda iki tane biri birinden biraz uzun erkek cin gördüm .elleri uzunca.onlari teşir ettim siz cinsiniz dedim.ve sesli olarak Felak nas tan sonra ezan okudum .ve onların üzerine yürüdüm. Geri çekildiler.bana bir zarar vermediler.


arifselim
Aleykum selam. Günahları veya günahkarların farkına vararak tedbir almaya, kendini korumaya ve tövbe ederek halini ıslah etmeye alamet olarak tabir edilir. Cinlere karşı bu şekilde ayetler okumak hayırla yorumlanmıştır. Sende Allah’tan hayır ve iyilik dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleykum rüyamda kapalı bir yerde otobus bekliyoruz arkadaşımla ve ben orada cinlerin olduğunun biliyorum arkadaşıma musallat oluyor ve arkadaşım insanları küçük görmeye ve aşağılamaya başlıyor. Daha sonra başka biriyle gene aynı yerde bekliyorum otobusu ve o kişiyede bulaşıyor. Sonra kendimizi açık bir alanda görüyorum ona karşı Ayetel Kursi okumaya baslıyorum ve benden kaçıyor ardından karıncaya dönüşüyor ve bende onu kötü biri olduğu için öldürüyorum. Uyandıgımda çok korktum ne yapacagımı bilemedim.


arifselim
Aleykum selam. Bu rüya günahlara ve günahkar kimselere işaret eder. Birine rüyada musallat olması genellikle günahlara bulaşan kimselere ve birilerine iyilik ve yardımda bulunmak manalarında tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda yer6 programı ile bir yere gittim Sonra orada bir 2 katlı geniş binaya girdik Sonra Biz ordan ayrılırken ben cinleri fark ettim sonra diğerlerine söyledim geri döndük sonra ben ezan okudum yanımdakiler beni durdurdu okurken Bi zaman sonra kaçmaya başladık sonra uyandım ama duyarlı görürken 7 kere uyandım uyurken devamını gördüm


arifselim
Bu şekilde bir rüya içerisinde ezan okunması çok makbul ve hayırlıdır. Allah’ın izniyle şerli ve zararlı kimselerden uzaklaşmak ve kurtulmak manasında tabir edilir. Allah’tan hayırlısını dilemek yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
bnm ms hastasi kaynanam var rüyamda bu aralar hep onu görüyorum. geçenlerde ve kendisi bende kalıyor. dün rüyamda kaynanamin içine cin girmiş. benimle konuşuyor ama ne konuştuğunu hatırlamıyorum. bana saldırmak istedi bende cinlendigi için kaynanamin üstüne ayetle kursi okuyordum. sonra evden çocuğumu da alıp kaçtım. komşuma sığındım. ne anlama geliyor acaba bu ruya


arifselim
Allah şifalar versin. Birinin içine cin kaçması ve ona karşı duaların okunması iyi ve hayırlıdır. Birine yardımcı olmaya ve sıkıntısını gidererek ona destekte bulunmaya alamet olarak tabir edilir. Hayırlısını dilemek en doğrusu olur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda arkadaşlarla fotoğraf cekinirken arkada bize bakam garip bi varlik vardı fotoğrafta bize bakarken cıktı 2.fotoğrafta ise dahada yaklaşmıştı ve cin olduğunu farkettik daha sonra akşam yattığımda yanıma gelip basimda dikildiğini gördüm. Dua etmeme rağmen hala dikiliyordu ve daha sonra kendiliğinden gitti.


arifselim
Aslında bu tür rüyaları hiç anlatmamak en doğrusudur. Ancak insanları çok etkilediği için anlatmaktadırlar. Bu şekilde görülenlere kabus rüyalar denir ve yorumu olmaz. Uyumadan önce bildiğin duaları et ve böylece uyursan inşaAllah rahat bir şekilde uyursun.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda çok yakın arkadaşımı sigara çiğnerken gördüm azında çenesini sıkıp birdaha yemiceksin onu dedim benden bıktığını söyledi rüyanın içinde onun içinde cin olduğunu anlayıp bir anda dua okumaya başladım ben okuyunca o kızda okumaya başladı sonra bi erkek arkadaşım tekkeli bi hocaya dönüşüp dualar okumaya başladı anlamı ne acaba


arifselim
Bu rüyanın anlamı senin elinle ve gayretinle bir kimsenin sıkıntısını gidereceğine, destek vereceğine ve önemli bir konuda yardımcı olacağına alamet olarak yorumlanır. Daima hayırlısını dilemek en güzelidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhaba rüyamda cinler aileme ve etrafımdaki insanlara zarar veriyordu ve ben onlara karşı çok güçlü hissediyordum bana karşı güçsüzdüler dua okuyamıyordum çok faxla hatırlayamıyırdum ama besmele çekiyorum onlar bundan çok acı çekiyor korkuyorlar bu rüyakarı sürekli görüyorum sürekli rüyamda onlardan güçlüyüm


arifselim
Merhaba. Bu Allah’ın izniyle hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kimsenin ve ailesinin çevresinde olan zararlı kimselerin kötülüklerini uzaklaştırmaya ve güvende olmaya alamet olarak tabir edilir. Bazende bu günahlardan uzak durmak olarak açıklanmıştır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda Cin benim içime giriyor ben bunun farkındayım çünkü ayaklarım şişip kocaman oluyor yüzüm değişik bir hale bürünüyor etrafımdaki kişiler bunun farkında Yalnız ben bu değişimi sadece aynada görebiliyorum korkmuyorum rahatım Dua okuyorum sure okuyorum gidiyor 10 dakika sonra tekrar aynı şey oluyor bu şekilde bir rüya gördüm yorumu nedir acaba teşekkürler


arifselim
Bu tür bir rüya genellikle gören kimsenin günahlarına ve günahlara bulaşmasına alamet eder. Bundan ancak tövbe istiğfar etmeye ve halini ıslah etmesine alamet olarak tabir edilir. Allah’tan hayırlısını dilemek yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben rüyamda evde cin vardı erkek gölgesiydi ben eşime söylüyorum gölge eşimi boğmaya çalışıyor ben ayet-el kürsü okuyunca kaybolup sonra 4 çocuk iki alie cin bunlar bizim evde ben çocuklar sevince cin aile kendilerini gösteriyor ben korkuyorum ama belli etmiyorum konuşuyoruz adam olanlardan biri bana sulanıyor ben kızıyorum diğeri ona yapma o namaz kılan bire sevmez böyle şakaları diyor bende ben Allah’a inan bir insanım sizin varliginiza inanıyorum diyorum ama hep bu türlü rüyalar görüyorum hep evimdeler bi şekilde pesimde dolaşıyorlar hissediyorum rüyamda lütfen beni aydinlatin


arifselim
Merhaba. Eğer sık sık bu tür rüyalar görüyorsan bu genellikle bilinçaltı düşüncelerden dolayıdır. Bunun dışında ise endişe edecek veya korkacak da bir şey yoktur Allah’ın izniyle. Bunlara takılma, önem verme ve kimseye de anlatmana gerek yoktur. Dilersen uyumadan önce 7 defa ayetel kürsi okuyarak uyursan rahat edersin.

 


Kayıtsız Üye
Benim rüya biraz farklı ben rüyamda bir kişinin içine cin gitmiş di ama ben onu tanimiyordum sonra bizde yardıma gidiyorduk onu kurtarmaya nedense hiç korkmuyordum sonra gittik cin bizi kovalamaya başladı sonra biz kaçtık sonra adamın yanına giddik kurtardık duayla ondan sonra sanki gelecekteki böyle uçan nesneler falan vardı ve sanki geçmişe döndük ve ben rüyamda kalktım


arifselim
İçine cin giren birisine yardım ederek onu kurtardığını görmek çok hayırlıdır. Gerçek hayatta da birisine yardımcı olmak ve bir sıkıntısını gidererek onu memnun edeceğine işaret olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Hocam rüyamda önce bir iki kızı mahallemizde ölü gördüm temiz bir derenin yanında ama normalde mahallemizde dere yok ben 3 harflilerin öldürdüğünü biliyodum bizim mahalledeki bakkalcının evine giriyoduk arkadaşımla ev karanlık ve kapılar çarpmaya başlıyo ben kardeşimin elini tutup o bakkalcı adamın yanına gidiyoruz ve bize doğru gelmeye başladı kardeşimin elini tutup besmele çekip orda kaçtık


arifselim
Maalesef böyle bir rüyayı tabir edemeyiz. Belki seni çok etkilemiştir ama yinede bu tür rüyaların çoğunun yorumu yoktur. Çünkü bu rüyalara şeytani rüyalar denir ve özel tabirleri yoktur. Hiç kimseye anlatmamak da en doğru olanıdır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda nişanlım ile oturuyoruz bir ses nişanlımın içinde cin olduğunu nas suresini okumami söylüyor ama nisanlimdan herhangi bir kötülük gariplik görmüyorum. Ses daha içten nas suresini okumamı söylüyor okuyorum öylece uyanıyorum.


arifselim
Böyle bir rüya şeytani olabilir ve tabir edilmez. Eğer bu rüyada nas suresini okumuş isen senin gerçek hayatta zor durumda olan birine yardımcı olmana ve sıkıntısını gidermene işaret olarak yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Uzun zamandır ara ara tekrarlanan bir rüya ile rahatsız oluyorum. Gece eşim evde olmadıği zaman ve kapınin kilidi nedeniyle içeri giremeyeceği zamanlarda eve geldiğini görüyorum. Rüyamda onun eşim değil üç harfli olduğunu biliyorum. Çünkü her seferinde ayaklarını kontrol ediyorum.Bu yüzden de hemen dua okumaya başlayınca bir müddet benimle konusmaya çalışırken uyaniyorum. Bunun manası nedir?


arifselim
Böyle rüyaların en makbul olan sebebi insanın korkularının ve endişelerinin olduğuna ve bunların rüyalarına bir şekilde yansıdığına işaret olarak yorumlanır. Endişe edecek ve korkacak bir durum yoktur. Uyumadan önce 7 defa ayetel kürsi okumak Allah’ın izniyle iyi gelecektir.


Kayıtsız Üye
rüyamda eski evimde bir odadayim bn ve annemdik ondan sonra ben diğer odaya gittim bi kızın dudagınıöpmeye başladım ve baktimki çok kötü bi ağız kokusu geldi ve yeşil bi sıvı dilimde vardı sonra tek başımda diğer odada banyodan bana bakıyordu bende dua okudum


arifselim
Bu rüyaya bir tabir yapamayız. Karmaşık, berrak olmayan ve ürkütücü bu tür rüyalara kabus denir ve yorumlanmazlar. Her ne kadar seni etkilese de buna özel bir şekilde yorum yapılmaz. Allah’tan hayırlısını dilemek yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda kucağımda bi çocuk var bi otobüsteyim ve otobüsteki insanların yarısının içine cin kaçmış ve o çocuğu istiyorlar ben yasin okuyorum bizi ele geçirmeye çalışıyorlardı yasini okuyordum sesimi kesmeye çalışıyorlardı ama ben inatla direnip okumaya devam ediyordum ardından besmele ile ihlas nas ve felak sürelerini okuyordum bebek yok oluyordu onlar beni ele geçirmek istiyordu ve tam içime bişey girmeye çalışıyordu ben duaları okuyordum kurtulmaya çalışıyordum çok garip bi rüyaydı


arifselim
Rüya sahibi için gerçek hayatta kötülük ve günahlarla mücadele etmeye ve hem kendisini hemde çevresini korumaya çalıştığına işaret olarak tabir edilir. Cinlere karşı yasini şerifi okumak hayırlı olarak yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
ben rüyamda iş dolayısıyla tek başına kaldığım oteldeki odamda ben yatıyorum, babam ayakta ve yatağımın kenarında oturan tanımadığım çocuk var.babam yürürken görünmeyen bir cine tutuluyor. yani sanki babam yürürken, görünmeyen bir cin onu tutuyor ve hareket etmesine izin vermiyor. o sırada yanımdaki çocuk çok korkuyor ve ağlamaya başlıyor bende ezan okuyorum. böyle kısa bir rüyaydı.


Tohat
Bazı rüyalar mesaj içerikli olabiliyor. Rüyanızda gördükleriniz yakınlarınızın veya cinin uğraştığı kişinin size olan özlemini ve bu konudaki muhtaçlığını gösterir.


Kayıtsız Üye
Ben dün gece rüya gördüm. Rüyada sokağın başında dükkan önü bir yerde birşeyler yanıyodu kitap gibi biriside onu ateşten kurtarmaya söndürmeye çalışıyodu. Bende yardıma gittim söndürmek için kitapta ne göreyim kitaplar cin kabilelerin isimlerinin yazılı olduğu çeşitli büyülerin yazılı olduğu kitaplar. Kitabın kaplarında şeytani keçi figürleri olan kitaplar bunları görünce hemen kitapları attım elimden söndürmeye çalışan kişiye serzenişte bulundum manyakmısın sen gibi. Sonra olay yerinden uzaklaşmaya çalıştım yalnız hep birileri takip etti beni sürekli çıkmaz sokaklara çıkardılat yolumu beni daha çok kendilerine çekip hapsetmek istiyolardı.


Tohat
Bazı rüyalar rahmani olurken bazıları şeytanidir. Rüyayı gören kişi de rüyasında bilinç altınızdakiler kullanılarak sizi korkutmak istemiş. Yine de Allah’tan daha iyi bilen yok.


Kayıtsız Üye
Rüyamda kendi suretimdeki bi cinle savaşıyorum ya o beni yada ben onu oldürücem arkadaşlarımdan yardım istiyorum ama onlar yardım edemiyor en sonumda cinin boğazından bağlayıp bi poşet geçiriyorum başında dua okuyorum ben dua okudukça o poşetin bir uçu yanmaya başladı duam Allah’a yalvardıkça poşet alev almaya başladı en sonunda cin küle döndü


Tohat
Kötü bir insandan, olumsuz giden bir işten kurtularak yeni başlangıçlarla daha iyi adımlar atacaksınız. Etrafınızdaki olumsuzluklardan sıyrılmak için çaba sarf ederken güzel gelişmelere kapı aralayacaksınız şeklinde tabir olunur. Allah daha doğrusunu bilir elbet.


Kayıtsız Üye
Rüyamda yatağımda yatıyorum sonra uyandım ve odamın her yanında cin var
her Allah dediğimde geri çekildiler sonra sure okudum sure başlayınca geri gidiyorlar surr bitince üstüme geliyorlar


Tohat
sıkıntılardan feraha, mutsuzluktan mutlu olmaya, fakirlikten zengin olmaya gibi var olan olumsuzlukların geride kalıp daha güzel günlerin geleceği şeklinde tabir olunur. Allah daha iyi bilendir elbette.


Kayıtsız Üye
Rüyamda tanıdığım birinin oğlu bir cin tarafından öldürüldü sonrasındada onun içine cin girdi defalarca nas okudum doğru okumama rağmen sürekli eksik okuyormuşum gibi geldi ama en sonunda işe yaradı bu olaylar olurken uzun süredir görüşmediğim birinden haber bekliyodum ama hiç gelmedi


Tohat
Kötü niyetli biri veya birileriyle tabir edilir. Hayatınızda var olan bu kişileri fark ederek onlardan kurtulacak ve zarar görmemeye özen göstereceksiniz.Bu kişilere karşı bir üstünlüğünüz olacaktır. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır elbette.


Kayıtsız Üye
Rüyamda ilk basta sadece kendimi yerde otururken görüyorum içimde bir kadın sesi var ama sadece ben duyuyorum sesini onun cin olduğunu da biliyorum. Sonra yanımda bir arkadaşım var ben cin içimden çıksın diye sürekli ayet-el kürsi ve fatiha okuyorum tekrar tekrar okuyorum sonunda içimden çıkıyor ama ne ben onu görüyorum ne de içimden çıkışını görüyorum.


Tohat
Kim olduğunu bilmediğiniz fakat arkanızdan sizi sürekli eleştirip size karşı olan kıskançlık ve çekememezliğini gösteren biri veya birilerinin varlığına işaret eder. Doğrusunu bizden daha iyi bilen Allahtır tabiki.


Kayıtsız Üye
Rüyamda bir erkek çocuğu vardı.yüzünün bir tarafı sargı içindeydi v içine cin girmişti bunu anlamıştım ama erkek arkadaşım olduğunu hissediyordum ona öyle sesleniyordum fakat erkek arkadaşımın küçüklüğüyle zerre alakası yoktu ama oydu emindim o hissiyat vardı ben korkup nas suresi okuyunca delirmeye kapılara vurmaya bana saldırmaya çalışıyordu anne babamın yanına gidiyordum onlar uyuyordu vakit geceydi anlatıyordum sadece bana bağırıp çağırıp içeri alöa diyip uyuyolardı bir an kapıyı açtım iyiyim demişti arkasından gittiğine inandım duayla açınca yine çıldırdı ve bende aniden uyandım


Tohat
Etrafınızdakilerin ruhsal sıkıntılar içinde olduğuna ve sizin evlilik yolunda bir adım atacağınıza, mutlu ve refah içinde geçirilecek bir ömre delalet eder. Hakkıyla bilen Allahtır elbette.


Kayıtsız Üye
Rüyamda yatağımda uyurken birden bana bulaşan siyah ve aynı zamanda duman gibi olan birşey gördüm ve sonra cin olduğunu anladım. Hem itiştik hemde ayetel kürsi okuyarak yatağımda ona karşılık verdim ve o kaçtı gitti. Sonra korktum ama kendi kendime Allah ın izni ile galip geldim diyerek uyumaya devam ettim rüyamda. Çok gerçekçiydi. Sanki gerçekten olmuş gibi.


arifselim
Bu tür rüyalar kabus olarak kabul edilir. Elbette gerçekmiş gibi insanın hissetmesi normaldir. Bir diğer yoruma göre ise, bir kötülüğü alt etmeye, günahtan sakınmaya ve tövbe istiğfar ederek kendine çeki düzen vermeye işaret olarak tabir edilir. Sende hayırlısını dile ve Allah’a havale et. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhaba sabah ezanından sonra gördüm rüyamı yatak odasında eşimle yatarken birsen makyaj aynamın önünde belirdi cin kadındı kara tülbentliydi ve tülbentin üstünde küçük çiçeğe benzer resimler vardı kendinden desenliydi dua okuyorum okuduğum dua yanlış oluyordu makyaj aynama bakıyorum aynadan görülmüyor sağa döndüm elimden tarafa birdr baktım birden arkası dönğk sağ tarafında naz suresi okuyorum yanlış okuyorum düzgün okumaya çalıştıkca titriyor gibiydi tövbe yârabbim korktum sabah sabah uyanmaya çalıştım ama uyanamadım rüyadan


arifselim
Merhaba. Seni etkilemiş olsa da Allah’ın izniyle hiç endişelenecek bir şey yoktur çünkü bu şeytani ve kabus denilen rüyalardandır. Bu rüyaları aslında hiç anlatmamak ve değer verip düşünmemek gerekir. Sadece Allah’a sığının ve hayırlısını dileyin bu yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda camideydim. Kara çarşaflı birilerinin yanında duruyordum. Sonra kötü enerji aldım ve onlara arkamı dönüp ilerlemeye başladım. Ama beni engelleyen fısıltılarla bir şeyler söylüyorlardı. Kötü şeylerdi. Sanki vücudum parçalanacaktı. Bende besmele çektim. Bir hoca beni gördü. Yardıma gelirken arkadakileri görüp gözleri büyüdü.


Tohat
Samimi olmayan birinin sana yakın olduğu ve seni ilgilendiren bir davranışı nedeniyle senin hayal kırıklığı yaşamana sebep olacaktır. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır elbette.


Kayıtsız Üye
rüyamda merdiven den çıkarken tuhaf bir kadın görüyorum ve bir ince sopayı atıyorum kaçıyor peşinden gidiyorum bir kediyi dönüyor orda görmediğim birileri bana sen bunun için geldin diyor ve ben kolları mı kaldırıp 3 defa la ilahe illAllah diyorum ama öyle bir ses çıkıyor söylerken sanki bütün dünya söylüyor sonra iki köpek koşarak geliyor ben ayetel kürsü yu okumaya başladım sol elimi ağzına alıyor ama ısırmiyor sonra aşağıda bitane daha geliyor ve öyle uyaniyorum


Tohat
Rüyanın aksine hayatına huzur katacak günlerin yakın olması ile alakalı bir durumdur. Senin ve sevdiklerinin huzur bozan durumların son bulup ferahlayacağınız, sükunet içinde yaşam süreceğiniz bir dönem yaşama imkanına erişmenizi gösterir. Allah doğrusunu en iyi bilendir.


Kayıtsız Üye
Rüyamda anneme korktuğumu söylüyorum. O sırada elektrikler kesiliyor ve evin giriş kapısının önünde mavi pijamalı 13-14 yaşlarında bir erkek çocuğu görüyorum. Anlıyorum ki başka bir varlık. Bildiğim bütün sureleri okuyorum. O da bana gülümseyip ağazını oynatarak bu sureleri bildiğini gösteriyor. Daha sonra git burdan diye bağırınca yok oluyor ve üst komşumuz çocuklarıyla korktuklarını söyleyip geceyi bizde geçirmeye geldiklerini söylüyor. İçeriye yatacak yer hazırlarken teyzemi de evde görüyorum. Üst komşumuz teyzem ben yatak hazırlarken birden sabah oluveriyor. Kusura bakmayınız uzun oldu manası nedir acaba?


Tohat
Kendi çıkarı için zarar vermeye ve kandırmaya meyilli birinin yakınında, çevrende var olduğuna ve senin bu kişiden zarar görmeden önlemini alarak onu kendinden ve çevrenden uzak tutmayı başarabileceğine delalet etmektedir. Hakkıyla bilen bir tek Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda evimizde annem ve ben varım önce küçük bi çocuk gördüm ama kapkaraydı yüzünü görmedim sonra balkondan atladı annemle antredeydik anne kapı açık dedim ve yere düştüm annem beni yerden kaldırmak için elimden tuttu annemi bir şey çarmış gibi dönderip bıraktı sonra ben yüksek sesle besmele çekmeye çalıştım boğuk sesle zor ama çekmeyi başardım sonra uyandım


arifselim
Böyle bir rüya ancak kabus olarak açıklanabilir. Bazen yardıma ihtiyaç olan birisine ve destek beklediğinin işareti olarak tabir edilir. Yinede kötü veya olumsuz bir manası yoktur. Allah’a havale ederek hayırlısını dileyin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Rüyamda filim izlerken mi yoksa sınıfta ders anlatırken mi orasını tam hatırlayamıyorum,karışık biraz. Bir ses veya his,cin gelip sana zarar verecek dediler. Bende hiçbirseyden kormuyorum,zırhım dua diyerek daha önce okumuş olduğum dua ve rüyamda okumuş olduğum felak,nas,ayetel kürşü ve inşirah surelerinden bana yakınlaşmaya çalışan çinlerin yandıklarını ve bir şey yapamadıklarını gördüm.


Tohat
İki şekilde tabir edilmektedir. Birincisi herhangi bir sebepten ötürü aileden biri veya birileri ile gireceğin bir tartışmaya ikincisi ise arkadaş çevrendeki bazılarından göreceğin zarara ve bunlardan korunmaya çalışacağına işarettir. doğrusunu bir tek Allah bilebilir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum
Rüyamda öncelikle çalışma arkadaşımla beraber Arapların giydiği gibi beyaz bir elbise giydik daha sonra güzel bir koku sıktık bir evdeyiz bir sürü oda var ve bu odalara tek tek girip cinlerden korumak için ayetler okuduk ama ne okuduğumuzu bilmiyorum biz ayet okurken onları görmediğim halde korktuklarını hissettim ve ben bu rüyadan hiç korkmadım tam tersi onlara karşı ne kadar güçlü olduğumuzu ispatladım değişik bir rüyaydı yorumlayabilir misiniz


Tohat
Ve aleyküm selam. Şerden ve tüm olumsuzlukların ardından aydınlığa adım atacağına ve bu adımlardan emin bir şekilde ilerleyerek elde edeceğin sonuçtan memnun kalacağına, kendinden emin olarak yaptıklarının arkasında duracağına delalet etmektedir. Hakkıyla bilen bir tek Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhabalar, öncelikle hiç unutmadığım bir rüya bu. Geçen sene oldu. Öğrenci evindeyim vizeler var malum. Arkadaşlar bir yere gittiler ben de çalışıp biraz kestireyim dedim. Rüyamın büyük bir kısmını hatırlamıyorum fakat sonlara doğru ben uyumuş bedenimin üzerindeyim etrafıma doluşan karaltıları izliyordum. Sanki başıma toplanmış bişeyler konuşuyorlardı. O kadar gerçekçiydi ki… Tam telaşa kapılıyordum ki bi arkadaşım gelip ışığı yaktı ve uyandım


Tohat
Merhabalar. Her rüyanın tabirini aramak gerekmez. Çoğu zaman beyin ve beden yorgunluğu nedeni ile bu tür rüyaların görülme olasılığı artar. Tabiri olmayan bu rüyanın bundan veya başka bir nedenden dolayı görülmüş üstüne düşülmesi gerekmez bir rüyadır. Korkmuş olman ve değişik bir rüya olmasından dolayı aklında yer etmiş olabilir. Allah doğrusunu bilendir.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler. Rüyamda okula gidiyordum ve okulu yenilemişlerdi. Etraf çok kalabalıktı bende sınıfımı ve arkadaşlarımı bulmaya çalışıyordum.tanıdım birini gördüm yanında bir yabancı vardı.biraz zaman geçince o yabancıyla yakın olduk. Tam hatırlamıyorum ama bi nedenden dolayı İhlas sûresini okudum.o yabancıyı yanımdan alıp götürdüler. O sanırım cin yada şeytan mış.
Lütfen rüyamı yorumlar mısınız


Tohat
Hayırlı günler. Rüyada cin görmenin tabiri senin veya yakınından birinin müşkül durumda olduğuna ve buna bağlı olarak daralıp sıkıntı çektiğine işarettir. İhlas suresini okumuş olman ise çok hayırlıdır. Dünya ve ahiret hayatı için açıklanır. Salih bir kimse olarak Allah’ın yolunda gidecek olman hem dünyanı hem de ahiretini kurtarmanı sağlayacaktır. Allah en iyisini bilendir tabi.


Kayıtsız Üye
Dün akşam uyumadan önce 1 ayetel kursi okim dedim kafam yastıkta okumaya çalıştım sonra yarısını unuttum ve uyudum rüyamda 1 cin insan kılığında kızdı galiba bütün aile odadaydık cin kapıda evin içinde bende kapıyı yüzüne kapadım içeri girmeye çalışıyordu sonra ablam kapıyı açtı cine karşı 1 şeyler söyleyip(dua veya sureydi galiba) durdurmaya çalıştı bizde imam bekliyoruz bizi kurtarır diye sonra kapıyı açtım ablam çok korkunçtu ölü 1 şekilde ayaktaydı sonra cinle yere düşüp kavga ediyorduk sonra neden savaşıyoruz dedim ayağa kalktım elini tutup kaldırdım kalanını hatırlamıyorum lütfen bu rüya ne demek söyleyin


Tohat
Hayırlı günler. Genel itibari ile kişinin din ile olan bağlantısı, görevlerini layığıyla yerine getirip getirmediği ve buna bağlı olarak günaha meyl etme konusunda dikkat etmesi gerektiği yönündedir. Bundan dolayıdır ki kişi ahiretinden ziyade dünyaya ağırlık verebilir bu konuda kişi dengeyi sağlaması için uyarı niteliğindedir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin


mavi işik
rüyada evin girişini kazıyordum derin bir çukurda sonra ilerde bir ışık yanıyordu o esnada cinlerin bize doğru geldiğini görüyor hissediyor kardeşimi kucağıma alıp kaçarken defalarca besmele çekiyordum sonra içime sinmiyordu onlarla tekrar görüşmek isterken bayan kılığında bir cin karşımda bana ne istiyorsun diye soru soruyordu konuşmadan hissettiriyordu bende ona altın ve para istediğimi söylüyorum tamam dercesine basını öne doğru sağlıyordu sonra bizim evin bahçesinde bir çukur oluyordu içinden ,mavi ışıklar çıkıyordu ben çukurda para altın bekliyordum mavi ışıklardan sonra çukurun içinden mavi bir haşema bir tişört ve Arapça sanki altın yazılı Allah’ın ismi çıkıyordu


Tohat
Hayırlı günler. Kişinin imanına yönelik olup gücünü, kudretini burada. Alarak her türlü zorlukların üstesinden kurtulmasına ve Allah’ın dünya için bahsetmiş olduğu nimet ve tuzla nail olup uzun ve hayırlı bir yandan da takva içinde yaşamaya delalet etmektedir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.


Bu kategoride yer alan Rüyada Ciğerci görmek (İmam Nablusi) başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rüyada Cin Hissetmek ve Dua Okumak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.