1. 1
  zekaikc Emekli
  zekaikc
  Emekli

  Üye No: 84250
  Mesaj Sayısı: 12
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 36

  FastFood'un Faydaları Saymakla Bitmiyor


  Astım, egzama ve burun iltihabı yapıyor
  'Fast food çocuklarda astım, egzama ve burun iltihabı riskini artırabilir' açıklaması geldi.  Ayaküstü beslenme şeklinin çocuklarda astım, egzama ve burun iltihabı rahatsızlıklarıyla bağlantılı olduğu belirlendi.

  Bilim adamları, 51 ülkede 13-14 yaş grubundaki 319 bin çocuk ile 31 ülkede 6-7 yaş grubundaki 181 bin çocuğun sağlık durumuna ilişkin verileri inceledi.

  Çocukların her hafta ne yedikleri, astım, burun iltihabı ve egzama belirtileri olup olmadığı ebeveynlere soruldu.
  Haftada 3 ya da daha fazla kez ayaküstü beslenen ilk gruptaki çocukların astım, burun iltihabı ve egzama riskinin yüzde 39, diğer gruptakilerin yüzde 27 olduğu görüldü.

  Haftada 3 ya da daha fazla porsiyon meyve yiyen ilk gruptakilerde hastalık belirtilerinin yüzde 11, ikinci gruptakilerde yüzde 14 azaldığı saptandı.

  Ayaküstü yenen besinlerin fazla doymuş yağ ve trans yağ asitleri içerdiğini belirten bilim adamları, bu yağların ve asitlerin bağışıklık sistemini etkilediğine dikkati çekti. Araştırma, ''Thorax'' dergisinde yayımlandı.


  http://www.tumhaber.com.tr/HaberOku.php?haber_id=120687

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EHLİMAN Bayan Üye
  EHLİMAN
  Bayan Üye

  Üye No: 104895
  Mesaj Sayısı: 661
  Tecrübe Puanı: 7

  Cevap: FastFood'un Faydaları Saymakla Bitmiyor


  Fast food denilen ayak üstü yenen yemeklerin sağlık sorunları oldukça fazladır.Hazır besinler dondurulma yolu ile muhafaza edilmekte ve bunlarda etlerin çözünmesi sonucu bakterilerin oluşmasını sağlamaktadır.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: FastFood'un Faydaları Saymakla Bitmiyor


  fast foodun hiç yararlari yok kimse yararlari arastirmasin ben araştırdim hic bir sey bulamadim munazara yapacaksaniz fast foodun yararini savunun


 4. Reklam

+ Yorum Gönder