1. 1
  ebuturab Site Doktoru
  ebuturab
  Site Doktoru

  Üye No: 74
  Mesaj Sayısı: 637
  Tecrübe Puanı: 9
  Yer: vuslat-ı nur

  Kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir  kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir açıklarmısınız?

  Zayıflamak isteyen her kadının ilk başvuracağı yöntem sıcak su içmektir. Birçok diyetisyenin de önerdiği sabahları sıcak su içmenin kilo verdirmenin yanı sıra birçok yararı bulunmaktadır.
  Sıcak su içmenin yararları hakkında size kısaca bilgi verelim. Midede tokluk hissi yaratarak az yemek yenmesini sağlar. Sabahları aç karnına sıcak su içmek boğazda kuruluk hissini giderir ve kısmen de olsa vücudu hastalıklardan korur. Balgam çıkarma problemi olan kişilerin soğuk su içmek yerine ılık su içerlerse balgamı yumuşatarak atılmasını kolaylaştırır. Vücuttaki yağların parçalanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.
  Sıcak su içerek kaç kilo verilir? Bu kişilerin bünyesine göre değişiklik gösterebileceği için sıcak su içerek kaç kilo verilir sorusuna net bir cevap veremeyiz. Ama tabii ki sadece sıcak su içmek yeterli değil aynı zamanda yediğinize de dikkat etmeniz gereklidir. Önünüze her geleni yiyip bir de sıcak su içince neden kilo veremiyorum dememelisiniz.
  Sıcak su içmenin zararları ise su sıcak olduğu zaman ortaya çıkar. Aşırı sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekler sindirim sistemine zarar verdiği için sabahları sıcak su içmek yerine ılık su içmek tercihiniz olmalıdır. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EHLİMAN Bayan Üye
  EHLİMAN
  Bayan Üye

  Üye No: 104895
  Mesaj Sayısı: 661
  Tecrübe Puanı: 7

  Cevap: Kaynamış suyun zarar ve yararları nelerdir


  Su insanoğlu için gereklidir.Suyun kaynatılarak içilmesi mikropların kırılmasına yani suyun temizlenmesine neden olur.Fakat zayıflamak için sıcak su içmek gibi söylentilerin bir doğruluğu yoktur.


+ Yorum Gönder