1. 1
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Hz Muhammedin çocukluğu hakkında bilgi kısaca


  Efendimiz Hz. Muhammed (s) Miladi 571 yılı Nisan ayının 20. günüde, Hicri Rebiulevel ayının 12. günü Pazartesi gecesi sabaha doğru Mekke'de doğdu.

  Mekkeliler, mekke şehri aşırı sıcak olduğunda çocuklarını daha serin olan "Badiye" denilen beldeye süt Annelere verip emzirirlerdi. Hz. Peygamberimiz de Sa'd kabilesinden "Halime" isminde süt Anneye verildi. Süt Anneye verilinceye kadar Suveybe adında bir cariye emzirmişti.


  Prygamberimiz (s) süt Annesi Halimenin yanında beş yaşına kadar kaldı.
  Sonra annesine teslim edildi.
  Daha sonra Peygamberimiz 6 yaşına geldiĝinde annesi ve hizmetçileri Ümmü Eymen ile birlikte akrabalarını görmek hem de babasının mezarını ziyaret etmek maksadıyla Medineye gitti bir ay kaldıktan sonra Mekkeye dönmek üzere yola çıktılar.

  Ebva denilen köyde annesi vefat etti. Böylece doğmadan 2 ay önce babasını kaybeden Peygamberimiz 6 yaşında da annesini kaybetti. Hizmetçileri Ümmü Eymen tarafından Mekke´ ye getirilerek dedesi Abdülmuttalibe teslim edildi. Dedesinin vefatından sonra 8 yaşında olan Peygamberimiz amcası Ebu Talibin yanında kaldı.


  İlgili Yazılar

 2. 2
  AYSEN Bayan Üye
  AYSEN
  Bayan Üye

  Üye No: 107604
  Mesaj Sayısı: 404
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Hz Muhammedin çocukluğu hakkında bilgi kısaca


  peygamber efendimizin çocukluğu aslında çok hüzünlü başlamıştır daha doğmadan babasını kaybeden sevgi peygamberi 6 yaşındada doyamadan annesini kaybetmiştir ama çok şükür amcası ona gözü gibi bakmıştır


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Hz Muhammedin çocukluğu hakkında bilgi kısaca


  Çok teşekkür ederim

  Ödevime yardımcı oldun

  Yardımını unutmicam


 4. Reklam

+ Yorum Gönder