Git İlk 12
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaside-i Bürde Arapça & Türkçe


  Gerçektende çok güzel yaptını Saolun


 2. 16
  Cemil KILIÇ Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaside-i Bürde Arapça & Türkçe


  Allah (c.c) razı olsun gerçek ifade edilen manada tercüme ederek aktarmak çok güzel olmuş


 3. 17
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaside-i Bürde Arapça & Türkçe


  Güzel bir kaside Allah razı olsun yazan ve paylaşandan


 4. Reklam

 5. 18
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Kaside-i Bürde Arapça & Türkçe


  İlk 3 beyit ceylan derisi üzerine nasıl yazılacak kalem olarak ne kullanacağız
  Her beyitten sonra mevlaye diye başlayan beyit yazılacak mı


 6. 19
  E.f.f Misafir
  Misafir

  Rabbim nasıl bir gönül basıl bir inanç iman ateşi ki böyle güzel övmüş efendimizi yürekten gelmeyince dile dökülmez bizim yüreğimize de bu güzel aşkın muhabbetin birazını dahi olsun nasip et RABBİM


 7. 20
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rabbim razi olsun aradığım en güzel sonuçtu


 8. 21
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  şu anda bitti bir mecliste okundu ve manasını anlamama vesile olanlardan emeği geçenlerden RABBİM razı olsun.


 9. 22
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  allah vaadinden dönmeyen, alim ve kaadirdir.o en sevgilisi olanla verdiği sözdende caymaz.bunu kuranda vaadetmiş.yakupun dediği gibi şeytan tuzak kursada o dönmez. o tuzakları en iyi bozandır. ancak şeytan allah a olan sevgimiz aşkımızla ona olmayacak sözler vermemize sebep olursa bunu düşünüp yapmamalıyız .allahın biz çok sevmesi şeytanın kahrolması için yapamayacak sözler vermemeliyiz. vermişsek tövbe etmeli yardım istemeli sözümüzü yapmalıyız.şu evliya bu hoca dön desede dönmemeliyiz. zaten allah öyle sınırsız bir alimki vadini verdiğinde herşeyi bilerek söz verir. cahiller gibi gaybı bilmeyerek değil.büyüler, nazar,düşmanımız olduğunu bildiğimiz halde allah için sılai rahmi kesmediğimizden devamlı zarar ,hile ,duasında bile gizli beddua ve haset olan mümin görünen allahın nurunu söndürmeye çalışan şeytanın sizi mahvetmek için vesvese ile size düşman ettiği akrabalar bile onu vaadinden döndüremezler. çünkü sizin farkettiğinizi allah bilmez mi sizi aldatamayıp sözlerinin tuzak olduğunu bildiğiniz allahı aladtabilir mi. sakın vesvese etmeyin sormayın. allah bize yeter o ne güzel vekil negüzel yardımcıdır.


 10. 23
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  yine de düşmanınız olana sırrınızı söylemeyin.silai rahim diye görüşsenizde onların kışkırtmalarına,aşağılamalarına,iyilikleri inkar ederek verdikleri vesveselere,istemesenizde sana her gece dua ediyorum diye size vesvese vermelerine karşıilık vermek yerine selammmmm diyerek geçin.allaha güvenin.hediye yollayarak,mütevazi konuşarak arayı düzeltmeye çalışın. ama böyle birine uğraşmalarınız işe yaramıyorsa asla barış ve yumuşaklık göstermeyin.kibir ve şımarıklıkla, belki sizin o an akıl edemediğiniz saçma bir gerekçeyle allahın alçisi gibi konuşup allahla aranızı açabilecek biir tuzak kurar,kahrolasıcalar. ama kuranda bir ayette şeytanın dostlarına size karşı, verdiği vesvese ile yapacağınız iyiliklere, onlarla engel olmaya çalışmasına karşılık vermez ,sessiz kalır, kabul ederseniz müşriklerden olursunuz yazıyor. ben bunu daha önce anlamamıştım. bilmiyordum.yani iyiliğine mani olanla savaş diyor.laf ve vesveselere selam verip geç ama engellemelere karşı onlara itaat etme diyor.onlara iyiliklerle yine de ilişiği kesmeyip ,korunarak sılai rahimi terketmemeli.kuranı ayet ayet gerektiği kadar düşünerek anlayın.nasıl davranışta bulunmamız gerektiğini ve yasaklananı madde madde yazın hatalarınızı belirleyerek tövbe ederek düzeltin. kuranı, kuranla öğrenin. o uydurulmuş bir kitap değildir,allahın bizler için belirlediği örnekler ,öğütler,gaybden haberler vardır. muhammed muhammed gibi bir sevgilisiyle bizi haberdar etmiştir yaradan.


 11. 24
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah bana 12 17 26 36 yaşlarımda bana peygamberi hz. Muhammed sav. ile müjdeler verdi. 12 ve 17 yaşımdaki hayatımın sonlarıyla ilgiliydi. 26 yaşımdaki ise bu rüyayı anlattığım birisinin Allah bizim gibi kapalılar dururken senin gibi baş açık orospuya mı bunu göstermiş ve kızının da sen rüyanda onu gördüğünü söyledin ya bir daha peygamberi rüyanda görmezsin demesi üzerin eben onların bu beni zarara uğratmak için söylediklerine Allah'ın verdiği vaadi yanlış kişiye veren bir kusurlu cahil yanılmış olduğunu söylemelerine kendilerinin ise ben doğruyu bilen en iyiye layık olduklarına inanan olduklarını söylemelerine karşılık onları terk ettim.ancak ağzımdan Muhammedi 1 kere görmenin bana yeteceğini söyledim. ama onu göremezsin sözleri bende üzüntüde vermişti


 12. 25
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bu çeviriyi yaptığınız için teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Bana da okumak nasip oldu. Sevabından yeterince faydalanırım inşaallah.


 13. 26
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  MUHAMMED, SAV. senİ çok seviyorum.Ey aşk,ey dost, ey cömert, ey doğru sözlü,ey komutan, ey hükümdar,ey peygamber,ey çok merhametli,ey sevgililer sevgilisi ey en güzel gözlü..................MUHAMMED KOMUTANIM.REHBERİM.ALLAH IN ŞANLI PEYGAMBERİ,ARŞI ALA DAKİ MİSAFİRİ.Aşkım.


 14. 27
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  MUHAMMED, ALLAH ın elçisi sevgilisi akıbetimize de yetiş bize yine şefaat et. Allah ım Onunla verdiğin her sözünü yerine getirdiğin gibi,. bana da sonradan vadettiğini de ver.Ey şanında,sözünde,vaadetiklerini yerine getirmede KUSURSUZ olanEn üzel vaadinde de gerçek,cömert,sadık ve affeden ve KADİR olan ALLAH CC.Amin.


 15. 28
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah ım cc. bana Hz. MUHAMMED LE BİLDİRDİĞİ VAADLERİ HEP GERÇEKLEŞTİ. Çok ŞÜKÜR ALLAHIM.


+ Yorum Gönder
Git İlk 12