1. 1
  *ÜSTÜNBAŞ* Üye
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Üye

  Üye No: 77032
  Mesaj Sayısı: 258
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 78

  Peygamberimiz; Düşmanına dahi Merhametliydi !!.


  :gul::gul: Peygamberimiz ve merhamet konulu konferansta salon doldu :gul::gul:
  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri doğrultusunda Öğretmenevinde düzenlenen konferansta konuşan İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, sevgili peygamberimizin (s.a.v.) kendisine haksızlık eden düşmanlarına bile merhametle davrandığını belirtti.
  İlçe Müftülüğünün 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlediği etkinliklerle Sevgililer Sevgilisi peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) ‘nin sevgisi yayılmaya çalışılıyor.
  İlçe Müftülüğünün Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Hz. Muhammed’te (s.a.v.) Merhamet konulu konferans öğretmenevinde gerçekleşti. Konferansa, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı P.Yzb. Cemalettin Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz Belediye Başkan yardımcıları Uğur Polat , Vedat Ateş, Belediye Meclis Üyesi Necati Doğan ve kalabalık bir vatandaş gurubu katıldı. Konferansta konuşan İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Peygamberin bütün insanlığa geldiğini, bütün özelliklerinin üst noktada olduğunu söyledi.
  Diyanet İşleri Başkanlığının aldığı karara göre Hz. Peygamber'in her sene bir özelliğinin tanıtılacağını kaydeden Sinanoğlu, bu sene merhametini tanıtmaya çalıştıklarını kaydetti.
  Sinanoğlu, peygamberin düşmanlarına bile merhametle davrandığını belirtti.
  Marmara İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Bebek de Hz. Peygamber'in bütün insanlara merhameti öğretmek için gönderildiğini, Kuran'ın rahmet timsali olduğunu söyledi.
  Hz. Muhammed'in üstün özelliklerini her zaman insanların hatırlaması gerektiğini vurgulayan Bebek, O'nun bir rahmet peygamberi olduğunu kaydetti.
  Bebek, "Küçüğüne merhamet etmeyen, büyüğüne saygı göstermeyen bizden değildir" hadisine işaret ederek, Hz. Muhammed'in hayatında çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve hayvanlara nasıl merhametle davrandığını anlatan örnekler üzerinde durdu.
  Konferansa katılanlara Belediye tarafından hazırlanan güller dağıtıldı.
  Pazar günü ise Kazkeli köyünde yemekli bir sohbet düzenlendi.
  İlçe Müftüsü M. Emin Eneç” Dolu dolu bir Kutlu Doğum Haftası yaşatmak için çalışıyoruz”dedi.
  Müftü Eneç, 20 Nisan günü Çarşamba günü saat 17.00’de Endüstri Meslek Lisesi salonunda Kutlu Çocuk isimli tiyatronun gösterimde olacağını söyledi.
  :gul: :gul: KAYNAK : OLAY GAZETESİ - KIRIKHAN - 18.04.2011 :gul: :gul:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ATİE Bayan Üye
  ATİE
  Bayan Üye

  Üye No: 109243
  Mesaj Sayısı: 269
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Peygamberimiz; Düşmanına dahi Merhametliydi !!.


  merhametlilerin en merhametlisi sevgili peygamberimiz o yüzden bukadar sevilmekteydi onun bu güzel ahlakı onu hep farklı kılmış insanlık içinde hep farklı yerde olmuştur


+ Yorum Gönder