1. 1
  Medine Üye
  Medine
  Üye

  Üye No: 1812
  Mesaj Sayısı: 301
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 31

  Ebu cehilin evi


  Ebu Cehil’in Evi
  Peygamber (s.a.v.) : "Hamd olsun O Allah'a ki seni zelil ve hakîr kıldı, ey Allah'ın düşmanı! Bu, bu ümmetin Firavn'ı idi" dedi Efendimizin (s.a.v.) doğduğu evi solumuza, Mescidi Haram’ı sağımıza aldığımızda yüzümüzü döndüğümüz yerde az ileride solda Efendimize (sav) her türlü zulmü ve işkenceyi reva gören Cahillerin babası olarak tarihe geçen Ebu Cehil’in evi bulunuyor. Evi dediğime bakmayın Suudlu orayı tuvalete çevirmiş. Üst tarafını da yaya geçidi yapmış. Bence çok akıllı iş yapmış Oraya Hacılar zevkle gidiyor.
  Ebu Cehil'in evi Allah'ın evine o kadar yakın ki, orası şimdi Mescid–i Haram'ın tuvaleti olmuş. Evi o kadar yakın; ama kendisi Allah'a o kadar uzak. Allah iman nasip etmemiş
  Tuvalete zevkle gittim. .
  Bugün tuvalet olarak kullanılması cahillerin ve zalimlerin dünyadaki akıbetlerini görmek açısından oldukça manidar bir tablo çiziyor. TEBBET süresinin muhatabı olan Ebu Leheb’in ve onun takipçilerinin sonu daima aşağılanmadır.
  Yine Peygamber aleyhisselama işkence eden Umeyye bin Halef’in hurma bahçeleri de Medine’de çöplük olarak yüzyıllardır kullanılıyor.
  alıntı


  İlgili Yazılar

 2. 2
  ATİE Bayan Üye
  ATİE
  Bayan Üye

  Üye No: 109243
  Mesaj Sayısı: 293
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Ebu cehilin evi


  demekki kötülük yapan her kim ise bu dünyadada diğer dünyadada asla sygı görmeyecek ve hak ettiği muameleyi eninde sonunda görecektir


+ Yorum Gönder