Dinim ve ailem 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 531
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  Dinim ve ailem


  Selamun Aleyküm Herkese Arkadaşlar Ben Geçen Sene Dinle çok Ilgileniyordum Annemde Bu Kadar Bakma Kafanı Karıştırma Kafanı Bulandırma Diyordu Sonra Bu Yaza Doğruda Dinden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA SÜMME HAŞA ) çıktım Allah (celle Celaluhu) Birdahada Göstermesin Inş Bu Seferde Ailem Tekrar Din Yoluna Gir Dedi Düzel Dedi Kendini çok Bozdun Dedi BİR DAHA KAFANI BULANDIRMA GİBİ ŞEYLER DEMİYCEM DEDİ Ben Yok Felan Dedim Ama ALLAH (CELLE CELALUHU)IN VESİLESİYLE Sonunda Düzeldim Allah(celle Celaluhu) A şükürler Olsun Bu Seferde Annem Yine Kafanı Fazla Bulandırma Diyor Annem Dinsiz Biri Değil Hatta Namazınıda Kılıyor Hep Olmasada Kılıyor Ama Sadece Fazla Takılma Diyor Kuran-ı Kerimde De Allah (celle Celaluhu) Aileniz Allah (celle Celaluhu)a Yapılması Gereken şeyi Yapmayın Diyorsa Onlara Hizmet Etmeyin YAZIYOR Gerçi Ailem Namazını Kıl Diyor Ama Fazla Karıştırma Kafanı Diyor Yani Yapma Demiyor Ama Yinede Sorim DEDİM Kafanı Fazla Karıştırma Dedi Diye Asi Davrandım Doğrumu Yaptım Acaba Lütfen Cevap Ona Göre özür Diliycem Veya Dilemiycem

  İlgili Yazılar

 2. 2
  YaZaROW Emekli
  YaZaROW
  Emekli

  Üye No: 77650
  Mesaj Sayısı: 841
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: DİNİM ve ailem


  Kesinlikle o sizin anneniz. Kalbi kırıldıysa özür dileyip gönlünü alın fakat dinle fazla uğraşma demesini anlayamadım. Sizin zekanız yazılarınıza göre hiç de geri değil ve islami ilimleri okuyup, düşünüp anlayabilecek kapasitede bir insansınız. Bence yapmanız gerekenleri yapın. Çünkü yapmanız gerekenleri ertelerseniz bir gün yapamayacağınız gerçeğiyle yüz yüze gelirsiniz ve o zaman da işin dönüşü olmaz.


 3. 3
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 531
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  --->: DİNİM ve ailem


  cevap için ALLAH (CELLE CELALUHU) razı olsun annemde fazla bakıp kafayı yemiyim diye diyor işte.. dayanamayıp özür diledim zaten.


 4. Reklam

 5. 4
  BİRDÜNYAUMUT Üye
  BİRDÜNYAUMUT
  Üye

  Üye No: 76324
  Mesaj Sayısı: 50
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 49
  Yer: Çanakkale

  Yanıt: DİNİM ve ailem


  Sevgili Kardeşim.
  Ne mutlu size. Hak yolda ahiretiniz için, dininiz için endişeleniyorsunuz. Rabbim merhamet sahibidir. Annenizi kırmadan yola devam derim ben acizane. Çünkü size sadece tavsiye ediyor anneniz. Fazla derine dalma vesair. Bu da onun bilgisizliğinden kaynaklanıyor. 100 seneye yakındır insanlarımızı dinden soğutmak için yapmadıkları şeytanlık ve şaklabanlık kalmadı din düşmanlarının. Bu yüzden fazla derine dalma diyeni de duyduk, Dindar Parti İktidara gelemesin diye oturup sabahlara kadar yasin okuyan teyzeyi de duyduk!!! Sen bildiğin yolda ilerle kardeşim. Araştır, derine dal ve Tahkiki imana sahip ol! Allah(C.C.) aşkı kalbine yer etti mi annen de görür ol zaman nasıl karıncayı incitemediğini, ana hakkına nasıl sahip çıktığını! Allah (C.C.) yardımcın olsun. Bize de dua et. Çünkü Rabbim en çok gençlerin duasını kabul eder ve gençlerin ibadetini sever. Şu anda manevi bir piyangonun sahibisin. 30'lu - 40'lı yaşlara gelince şu yaşlarda Rabbini ne kadar sevindirdiysen Rabbin de seni o kadar sevindirecek. Hatta daha fazla, 700 katına kadar sevap alacaksın.


 6. 5
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 531
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  ALLAH razı olsun krdşm ALLAH BENİM AİLEMİN SENİN SENİN AİLENİN VE BÜTÜN MÜMİN KARDEŞLERİMİN GELMİŞ GEÇMİŞ GÜNAHLARINI AFFEYLESİN İNŞALLAH ALLAH MÜSLÜMANLARI DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN DİĞER DİNDEKİ İNSANLARIDA İSLAM DİNİNE SOKSUN İNŞALLAH


 7. 6
  şaf_ak ...MüPteLaNıM...
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Üye No: 5730
  Mesaj Sayısı: 521
  Tecrübe Puanı: 13
  Yaş: 33

  bu çok normal çünkü bu memlekette filimlerde kitaplarda basın/yayın organlarının neredeyse tamamında bi ara din ve dindarlar kötülendi..hep öcü gibi gösterildi..hatırlayın şaban filimlerinde hacılar hocalar hep hilekar yalancı düzenbaz faizci paragöz sapık vs gösterilirdi..bu küçük bi örnek sadece saymakla bitmez...aileniz bundan etkilenmiş olabilir siz onlara dindar insanların iyi,güzel ve olması gerekn yönlerini yaşayarak gösterin inşAllah...


 8. 7
  Ferhat1991 Emekli
  Ferhat1991
  Emekli

  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 531
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  İNŞALLAH kardeşim


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bunu yazarken bile zorlanıyorum. Artık sabrım kalmadı. Kafir bir ailedeyim bana baskı yapıyorlar. Müslüman olacaksan bile düzgün ol diyorlar. Münafık hocalar öneriyorlar. 2 yıldır dayanıyorum 18 yaşıma az kaldı. Ne yapmalıyım bana tavsiye verin? Kaçsan günahı var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.


 10. 9
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 16,685
  Tecrübe Puanı: 206

  Kaçmak olmaz, sabredin ve güzel ahlakınızla örnek olun, asla sert tepkiler vermeyin göreceksiniz size düşman olanlar en yakınınız olacaklar


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm
  Ben en son ki mesajı atan kişiyim:
  Sizi dinledim sabretmeye çalıştım ama bugün saygısızlıklarına dayanamadım dinime peygamberime sövüp duruyorlar daha hoşgörüyle bile yaklaşamıyorlar saygılı davranın demişsiniz ama bunlar ailelerinden bırakın dini insanlık bile görmemişler. Bugün gene dinime hakaret ettiler dayanamadım ben de ağza alınamayacak sözler ettim ben de insanım sonuçta benim de nefsim ve öfkem var. Onlara “tek istediğim biraz hoşgörülü olmanız” dedim. Bana hem her laf başı “gerizekalı, beyni yıkanmış...” gibi laflar ettiler hem de bizim dinimizin hoşgörüsüz olduğunu iddia ettiler. Ben onlara daha sabırlı ve hoşgörülü yaklaşmama rağmen bana daha zalim yaklaştılar. Ebu cehilin bile kullanmadığı sözlerle bana saldırdılar. Ben bunlara nasıl dayanayım, nasıl hoşgörülü davranayım, nasıl bunlardan nefret etmeyeyim?
  Artık sabrım kalmadı daha yeni kavga ettik aklıma siz geldiniz.


 12. 11
  ygtbhc3 Üye
  ygtbhc3
  Üye

  Üye No: 114014
  Mesaj Sayısı: 62
  Tecrübe Puanı: 1

  onlara Kur an ı Kerim'i okutursan (ki okursalar belki müslüman bile olabilirler) islamiyet in ne kadar hoşgörülü ve insan haklarına sahip çıkan bir din olduğunu öğrenebilirler.


 13. 12
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,274
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  bazı yurtlar var yatılı dini öğretiyorlar o tarz biryere gidebilirsin.
  islam hoşgörü dini tamam ama adam benm nebime Allahıma küfür ediyorsa yemişim öyle hoşgörüyü.
  islam ilk geldiğinde müslümanlar sessizdi ama ne zaman hicret oldu güçlendiler. o zaman zalimin karşısında durdular.
  şuan islam devleti yok ortada o yüzden böyle rahat küfür ediyorlar. durumunu zor. fazla muhattap olmayın gerekirse çünkü islama laf ediliyorlar.

  Allah yardımcınız olsun.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bir aile büyüğü olarak,buna benzer bir durum bizde de yaşandı.Bazen insanlar istemeden de olsa kızgınlık anında küfür sahibi olabilmekteler. Çocuklarına örnek ve de uzlaşıcı olmaktan uzak kalabilmekteler. Bunda da bir çok faktör rol alabilmekte.Allah hepimize hidayet ve de sağlık versin. Bizdeki durum biraz daha farklıydı. Dini yanlış uygulayan,yanlış gösteren din dışı sapkınlarla gerçek müslümanlar aynı kefeye girmemeli.Bugün din adına bir çok tarikat ve de örgüt mevcut.Kısacası bu din dışı tarikat ve de örgütlere olan küfür,ehli sünnet olanlarla karıştırılmamalı.Bizde yaşanan tamamen buydu.Kızım ergen olduğu için ve de okb si olduğu için tartişmaları ve de küfürleri yanlış değerlendirebiliyordu.Size tavsiyem, çatışma yaşamadığınız bir aile büyüğünüze yaşadığınız sıkıntıyı anlatıp sizi anlamasını sağlamanız. Et tırnaktan ayrılmaz.Yabancıların tavsiyelerine uyup ailenizle aranızda uçurum açabileceğiniz gibi yanlış kişilerin hedefi de olabilirsiniz.


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yine yazıyorum bana her konuda küfür edip sataşıyorlar bunlardan bıktım artık. Bana beyni yıkanmış deyip dinime küfrediyorlar bu ramazan akşamı olay daha yeni oldu. Anneannemde nerdeyse fenalaşacaktı. Kapıyı açmış bağıra bağıra dinime sövüyor. Beni tüm komşulara rezil ediyor. Benim hastalığımla bile dalga geçiyor. Bu basıl bir aile. Bu nasıl bir zulüm. İftarımı açarken gene kavgaya tutuştuk açamadım bile. Bana ahlaki konularda bile sataşıyor. Benim ne mecburiyetim var bu zalimleri çekmeye. Artık kaçmak istiyorum evden. Bana lütfen mantıklı bir açıklama yapın.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son