Milliyetçilik Günah mı ? 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Allahın1Kulu Üye
  Allahın1Kulu
  Üye

  Üye No: 77592
  Mesaj Sayısı: 138
  Tecrübe Puanı: 2

  Milliyetçilik Günah mı ?


  SelamunAleyküm

  Ben aşırı derecede Türk Milliyetçisi biriyim ama ben Türkün hiç bir başka milletten üstündür diye birşey demiyorum Siyahın Beyazdan Beyazın Siyahtan Üstünlüğü yoktur.Bizim yeminlerimizde bile Faşizme karşı olduğumuz söylenir.Yani biraz daha açık konuşuyum çünkü bu bir hayat yaşam tarzı oldu kısaca Ülkücüyüm,Bozkurtum ve tanıdığım çoğu Ülkücüde gerçekten Dinine bağlı kişiler mantıken düşünüyorum herhangi bir ırkçılık yapmıyoruz neden günah olsun ki diye kusura bakmayın biraz siyasi konulara girdim ama gerçekten merak ettim...Şimdiden Teşekkür Ederim...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  sepia07 Üye
  sepia07
  Üye

  Üye No: 81402
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: antalya elmalı

  Yanıt: Milliyetçilik Günah mı ?


  ve aleyküm selam ülküdaşım . milliyetçilik günah değildir. şöyleki milliyetçilikte esas olan ırk değil kültürdür. ırk olarak milliyetçilik davası güdülürse o vakit günah olur. zira sizinde söylediğiniz gibi hiçbir kavmin diğer kavimden üstünlüğü yoktur. Peygamber efendimiz VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR buyurmaktadır. bu hadisi şerif bile milliyetçiliğin günah olmadığının apaçık bir işaretidir. sevgi ve dua ile... Allaha emanetsiniz


 3. 3
  Allahın1Kulu Üye
  Allahın1Kulu
  Üye

  Üye No: 77592
  Mesaj Sayısı: 138
  Tecrübe Puanı: 2

  Yanıt: Milliyetçilik Günah mı ?


  Aslında baktığımızda bizim amacımız Türk Devletlerini bir araya getirmek,ancak ırkçılık yapmak değil ! evet Türküz kendi milletimizi severiz ki belli kurallar doğrultusunda


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Milliyetçilik Günah mı ?


  Burdan bütün müslüman kardeslerime ve butun ülküdaslarima selam gönderiyorum esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu!
  Cok mutlu oldum bunu duyunca cunku bende asiri derecede milliyetciyim;
  islam sevdasi allah sevdasi bayrak sevdasi vatan sevdasi peygamber sevdasi allah sevdamizi arttirsin amin


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ırkçı olmadıktan sonra müslüman halklara (arap,boşnak vs..) nefret beslemedikten sonra milliyetçilkte bir sorun olcağnı sanmyrm zaten milliyetçilik kültürünü sevmek ve sahip çkmak değil midir ? kültrünü seven kişi dininide sever


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Vatan sevgisi imandandir diye hadis var demiş sepia07 . Aradim öyle bir hadis bulamadim peygamber efendimiz hakkinda konuşurken lütfen iyice araştirarak konuşalim emin olmadiklarimizi söylemeyelim.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  "Vatan sevgisi imandandır" hadisi uydurma hadistir.
  Suriye'li bir hıristiyanın uydurduğu bir hadistir. Dikkat edin! Zayıftırtır demiyorum, uydurma diyorum.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Peygamber Efendimizin (sav) amcası bile olmanın yararı yoktur. Allah’ın beğendiği bir ırk yoktur, razı olduğu kulları vardır. Bunun ötesindeki anlayışlar şeytan meşgaleleridir.
  Fitneye sebep olmak büyük bir vebaldir ahiretta sana zararı olacak ümetçilik var iken bu niye


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  insan fıtratı kavmiyetçiliği yok sayar, fakat fıtrattan kopuş insanlığı batıl fikirlerin pençesine düşürüyor. Allahın yaratması sebebiyle Allahın ayetleri gözü ile bakılması gereken dil, kültür, milliyet vs. şeyler bir dayatma haline getiriliyor ve kitleler bunun peşinden koşuyor. mazlum kalmış kavimlerin kendi milli kültürlerini meşru ölçüde yaşaması hakkı onlara tanınmıyor bile, elbette biz tüm bu garip uygulamalara karşı durmalı ve elimizle dilimizle kalbimizle mücadele etmeliyiz.

  Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

  Sizi rahatsız etmeye geldim!


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kardeşim mantıklı düşündüğümüzde vatan sevgisi imandandır dediğimizde kişi ne kadar imanlı olursa vatanını da o derece sever uydurma ya da zayıf olsa da bu mantıklı bir sözdür


 12. 11
  seyit gazi Üye
  seyit gazi
  Üye

  Üye No: 121129
  Mesaj Sayısı: 625
  Tecrübe Puanı: 7

  Alıntı
  Kardeşim mantıklı düşündüğümüzde vatan sevgisi imandandır dediğimizde kişi ne kadar imanlı olursa vatanını da o derece sever uydurma ya da zayıf olsa da bu mantıklı bir sözdür
  allah rasulü anlam olarak “her kim, söylemediğim şeyleri bana isnâd ederse cehennem’deki yerine hazırlansın!” buyurmuştur. mesele bir sözün güzel veya mantıklı olması değildir. allah rasulünün sözleri delildir. insanlar güzel şeyler murad etseler bile sonuçları kırıcı veya yıkıcı olabilir, dinden uzaklaştırıcı olabilir çünkü allah rasulünün sözleri referanstır. başkaca güzel sözler olabilir, insanlara faydası da olabilir ancak bunlar referans olamazlar. biz müslümanlar olarak yeryüzündeki en sağlam kulba yapışmış olanlar insanlarız. bundan bizim bile haberimiz yok. bize sorduklarında bu söylediklerinizi kim söylüyor dedikleri zaman, allah söylüyor işte kitabı işte elçisi deriz. peki sizin bu söylediklerinizi size kim söyledi dediğimiz zaman, işin aslı biz bunu uydurduk derler.

  milliyetçiliğe gelince; milliyetcilik afrikanın kuzeyinde farklıdır güneyinde farklıdır, avrupada farklıdır, türklerde farklıdır, araplarda farklıdır, rusyada farklıdır, asyada farklıdır, yahudilerde farklıdır, amerikada farklıdır. afrikada sömürgecilik karşıtlığıdır, ortadoğuda siyonizm karşıtlığıdır, avrupada faşizmdir kavramlar ihdas ederek dünyaya bunları dayatmaktır, rusyada sosyalizmdir, asyada çin ve rus karşıtlığıdır, amerikada zenci düşmanlığıdır evanjelizmin ve siyonizmin ta kendisidir.

  biz bin sene elhamdulillah islamın sancaktarlığını yapmış bir milletiz, bizim milliyetciliğimizde ona göre olur ancak kavramlarının açık ve net olmadığı düşüncelerin etrafında toplanılması, kafa karışıklıklarına sebeb olabilir. herkesce dilendiği gibi kullanılıp ifsad edilmeye de açıktır.


 13. 12
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,723
  Tecrübe Puanı: 18

  Milliyetçiliğin her türlüsü az ya da çok ırkçılık taşır ve Rasulullah'ın belirttiği gibi cahiliyye kokusudur. İslam tarihi bunun ibretleriyle doludur. Emeviler ırkçılık yaptıkları için bir zulüm devleti kurdular, abbasiler de aynı şekilde. Osmanlının başarısı Türklüğü değil ümmeti öne çıkarmasıdır. Aynı şekilde yıkılmasının da sebebi yine milliyetçiliktir. Namaz kılan Türk de milliyetçi, namaz kılmayan hatta Rasulullah'a ve Kur'an'a ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Türk de milliyetçi.

  Çoğu haram olanın azı da haramdır. Bu temel kaidedir. Rabbim hepimizi siyahı, beyazı sarısı, asyalısı, avrupalısı ile islam ortak paydasında kardeş olmayı nasip etsin. Yoksa müslümanların başka kurtuluş yolu yoktur.


+ Yorum Gönder