Namazı yavaş kılınca şaşırıyorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  sacitkral Üye
  sacitkral
  Üye

  Üye No: 88486
  Mesaj Sayısı: 167
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 34

  Namazı yavaş kılınca şaşırıyorum


  selamınaleyküm arkadaşlar, namazımı doğru bir şekilde kılmaya gayret gösteriyorum.ama sureleri çok hızlı okuyorum yavaş okuduğum zamansa çok şaşırıyorum. aklıma bir sürü şey geliyor yavaş okuduğum zaman. sonra hangi rekattayım şimdi selammı vericem yoksa ettehiyatu okuyup selam vermedenmi kalkıcam hep bu sorular geliyor aklıma.ama hızlı okuduğum zaman hiç şaşırmıyorum biliyorum hızlı okunan dua iyi değil ama nasıl yapayım bilmiyorum bana bir akıl verirmisiniz.....şimdiden ALLAH razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EarthQuake® Yolcu
  EarthQuake®
  Yolcu

  Üye No: 64514
  Mesaj Sayısı: 357
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 33
  Yer: Ankara

  Cevap: namaz


  Ve aleykümüsselam. Namaz dışında sureleri yavaş okuma üzerine çalışınız. Hem sureleri, hem de manalarını öğreniniz. Böylelikle namazda sureleri okurken bir yandan da okuduklarınızın manalarını düşünür, namaz dışı düşünceleri engellemiş olursunuz. Şeytan gündelik işleri akla getirir, namazınızın sıhhatini bozmaya çalışır. Mümkün olduğunca namaza odaklanınız, vesveseye karşı dualar okuyunuz. Selametle.


 3. 3
  sacitkral Üye
  sacitkral
  Üye

  Üye No: 88486
  Mesaj Sayısı: 167
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 34

  Cevap: namazı yavaş kılınca şaşırıyorum


  ALLAH razı olsun iyiki bu siteyi bulmuşum meğer bilmediğimiz ne kadar şey varmış dinimizle ilgili RABBİM hep yardımcınız olsun.


 4. Reklam

 5. 4
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,236
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: namazı yavaş kılınca şaşırıyorum


  Kardeş Hızlı okunduğunda Süreler tam tamına ağızdan çıkmaya bilir. Yavaş okumak daha iyi olur. makamlı öğrensen daha güzel tecvitle birlikte yavaş yavaş okursun. birde anlamını bilirsin. bir eraeytellezi yi okuduğun zaman şu dini yalanlayanı gördün mü. diye yetimi itip kalkan. hafiften bir tefsirinede baksan kim için gelmiş bu süre. daha unutmazsın. aslında bir gün hepsinin kısadan tefsirini veririm inşallah. sen hızlı okuma selamlarıda Uzun verme Kısadan ver. Sağa vereceğin selam sola vereceğinden Daha yüksek sesli olsun


 6. 5
  sacitkral Üye
  sacitkral
  Üye

  Üye No: 88486
  Mesaj Sayısı: 167
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 34

  ALLAH razı olsun söylediğiniz herşeyi eksiksiz yapmaya gayret gösteriyorum..


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm 3 küçük çocuklu bir Anneyim Elhamdülillah namaz kılıyorum hamd olsun ama süreleri biraz hızlı okuyorum yoksa şaşırıyorum şeytan vesvese veriyor sürekli başka şeyler giriyor aklıma bir yandan çocuklara bir şey olacak korkusu daha hızlı okumak zorunda kalıyorum ne yapmalıyım şimdiden Allah razı olsun 😊 çocuklarım ikiz ve 2 yasında diğeri 1 yaşında çok yaramaz o yüzden biraz hızlı kılmak zorunda kalıyorum 😢


 8. 7
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Böyle durumlarda namazı biraz hafif kılmakta sakınca yoktur. Ama namazın farzlarını, vacip ve sünnetlerini mutlaka yerine getirdiğinden emin olmalısın.


+ Yorum Gönder