Oturuşlarda kıbleye çevrilen ayak. 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  def123 Üye
  def123
  Üye

  Üye No: 89713
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Oturuşlarda kıbleye çevrilen ayak.


  Namaz kılarken malum oturuşlarda sol ayağımızı sağ tarafa doğru yatırıp, sağ ayağımızın parmakları kıbleye doğru dönecek şekilde olur. Fakat ben bir çok kez denedim teravih namazında olsun sünnet namazlarda farz namazlarda olsun, ayağım çok kötü acıyor ve bazen hatta dönmüyor bile kendi kendine kayarak düzeliyor (kendimi sıksam bile). Annem ve babam bi kere söylemişti senin ayaklarının tabanında bir sorun var demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam ortapedik miydi, yalan olmasın o tür bir şey olduğunu söylemişlerdi. yapmakta gerçekten zorlanıyorum bazen tam yapıyorum ama çok kötü bir acı oluyor, acaba yapmasam da namazlarım kabul olurmu? Bilen kişiler cevaplar inşallah. Şimdiden teşekkürler, Allah razı olsun. Allah'ın rahmeti ve bereketi üstünüze olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  BEYAZ_gul yasam
  BEYAZ_gul
  yasam

  Üye No: 88754
  Mesaj Sayısı: 717
  Tecrübe Puanı: 8
  Yer: viyana

  Cevap: Oturuşlarda kıbleye çevrilen ayak.


  ALLAH herseyde kolaylik saglamis zamanla alisirsin malum yeni baslamissin.
  Gercekten cok agri olusuyorsa ve namazini engelliyorsa
  Zaruret oldugundan dolayi dizlerin uzerine otur
  Benimde oyle kemiklerim batiyor sanki :)
  ALLAH kabul etsin INSALLAH


 3. 3
  def123 Üye
  def123
  Üye

  Üye No: 89713
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Cevap: Oturuşlarda kıbleye çevrilen ayak.


  Çok teşekkürler yapmaya çalışıyorum, bırakmassam çalışmayı Allah'ın izniyle alışırım yaa heralde. Kafama koydum yapmaya çalışıcam, ama ilk başlarda kabul olmamasından korkuyorum yani şimdi, şimdi alışamadığım için koyamıyorum acaba Allah alışana kadar kabul eder mi ? Ayrıca duanız için çok teşekkürler, Amin. Aynen sizin namazlarınızıda inşallah Allah (C.C) kabul eder. :)


 4. Reklam

 5. 4
  miroğlu Üye
  miroğlu
  Üye

  Üye No: 26769
  Mesaj Sayısı: 137
  Tecrübe Puanı: 3
  Yer: Hepimiz Filistin'liyiz

  Cevap: Oturuşlarda kıbleye çevrilen ayak.


  Kardeş ilk başlangıçta ağrılar olabilir zamanla alışırsın Benimde ilk başlarda ağrılar oldu zamanla geçti
  Daha sonra ayağımdaki bir yaradan dolayı parmaklarımın üzerine dikemedim mecburen ayaklarımı yatırdım, bir müddet böyle devam etti
  Ayağımdaki yara iyileşti(Rabbime şükürler olsun) sonra ayağımı normal şekilde dikmeye başladım İlk zamanlar yine ağrılar oldu sonra zamanla alıştı geçti Allah(cc) kabul etsin.


 6. 5
  def123 Üye
  def123
  Üye

  Üye No: 89713
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Teşekkürler, Allah razı olsun. Herkes aynı şeyi söylediğine göre alışılabilecek bir şey. O zaman bende alışmaya çalışacağım, tekrar Allah razı olsun, duanız için de Allah razı olsun ve Amin. Ayrıca Allah inşallah sizinkileride kabul eder :)


 7. 6
  Ecrinim Bayan Üye
  Ecrinim
  Bayan Üye

  Üye No: 69122
  Mesaj Sayısı: 2,810
  Tecrübe Puanı: 86

  Namazda Oturuş Şekli

  İlk veya son oturuşlarda, sol ayak yan yatırılıp üstüne oturulur. sağ ayak ise, parmakları üzerine dikilerek, parmaklar kıbleye doğru yöneltilir. ellerin parmakları tabiî şekilde uyluklar üzerine konur. dizler tutulmaz. vücud dik tutularak kucağa doğru bakılır. kadınlar ise, her iki ayağını da sağa doğru yatırarak otururlar.


  Namazdaki oturuşlarda üstte anlatıldığı şekilde oturmak sünnettir. Mazeretsiz sünnete uygun oturulmadığı takdirde, sevabından mahrum olunur, fakat namazları makbuldür..
  Mazeretten dolayı oturamayanlar inşaallah sevabına naildirler. 8. 7
  def123 Üye
  def123
  Üye

  Üye No: 89713
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Rahatladım bana bu bilgiyi verdiğin için Allah razı olsun Ecrinimm, çok teşekkürler. Sünnet sevabı kaçırıyor muyum bilmiyorum bir mazeretim var ama geçerli mi bilmiyorum, yine de yapmaya çalışıyorum. Tekrardan teşekkürler.


+ Yorum Gönder