Haklı olanın bedduası tutarmış dogrumu? 5 üzerinden 4.25 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  ordeall Emekli
  ordeall
  Emekli

  Üye No: 66427
  Mesaj Sayısı: 354
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  Haklı olanın bedduası tutarmış dogrumu?


  Bi konuda haksızlıga ugraşmışşak ve karşımızdaki insana derdimizi anlatamıyorsak ettigim beddua tutuyormu ben merak ediyorum?Mesela benim bi kız arkadaşım vardı bi konuyu yanlış anladı daha dogrusu ayrılmak için bahaneymiş o tabi bunları çok ama çok sonra ögrendim aylar sonra desem daha dogru olur bana o kadar hakaretler yagdırdıki agıza alınmayacak şeyler bi erkege denilebilecek en kötü şeyler aklınıza ne geliyorsa onlar söylendi tam 1 ay boyunca hakaretlerine magruz kaldım canım o kadar yandıki bende canımın acımasıyla şunu dedim ALLAH ım benim durumumu görüyorsun şu yaşadıgım şeyleride görüyorsun bu benim canımı çok yaktı haketmedigim lafları yedim dedim ve beddua ettim orda çünkü hayatımda hiç bu kadar hakarete maruz kalmadım ben burda size iyi yaptım ya da kötü yaptım demiyorum çünkü olayları ben yaşadım siz burda diceksiniz ki etmesen daha iyidi iyi birşey değil tutsa başın göge mi ericek falan diceksiniz beddua ettimi bir insan haklıysa tutarmış ama o insan bedelini dünya da ödermiş yani haklı olan kişi ahirette o hakkını taleb edemezmiş çünkü karşısındaki dünya da bedelini ödemiş olurmuş bu bilgiler dogru mudur bunları ögrenicektim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 888
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Haklı olanın bedduası tutarmış dogrumu?


  Bir çok insan üzerlerine vazife olmayan HÜKÜM BİLDİRMEK gibi halleri, peşin peşin burada yaparlar. Zira arazi geniş ve atış serbest. Ta ki; hakikat perdesinin aralandığı o muazzam güne kadar.

  Beddua etmelimiyiz. Tabiki etmeliyiz. Size bir örnek vereyim edeceğimiz bedduaya.

  ALLAH ISLAH EYLESİN SİZİ.

  Bunun dışında bir bedduaya zaten hakkınız yok.

  GÖZLERİN KÖR OLSUN....

  Peki o körlük meşakkati, sizi mutlu mu edecek.

  ALLAH BELANI VERSİN.... Diyelim ki; verdi. Ne kazandınız. Nefsiniz mi ilahlaştı.

  Peki siz beddua ettinizde, daha sonra o beddua olduğu gibi geldi sizi buldu. Siz haklı olduğunuz zannı içerisinde etmiştinizde, karşınızdaki mazlumdu o bedduayı hak etmemişti, siz ettiği kanaatiyle o sözleri sarfetmiştiniz ancak o beddua döndü dolaştı bumerag gibi sizi buldu. Bu durumda Rab'binizi mi suçlayacaksınız. Hangi ilmin karşılığında etmiştiniz o bedduayıda hangi hikmetin tezahürünü bekliyordunuz.....????

  Birine illaki beddua etmeyi düşünüyorsanız. Duva ediniz. Zira duvanız hem sizin, hem karşınızdakinin hemde Rab'binizin hoşuna gidecektir. Umulur ki; o duvanın karşılığı olmak üzere size, karşınızdakine ve Rab'binizden gelen musibetlere karşı bir hoşnutlukla birlikte perde olurda. Siz duvanızın karşılığını dünya ahıret alırsınız.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 3. 3
  ordeall Emekli
  ordeall
  Emekli

  Üye No: 66427
  Mesaj Sayısı: 354
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  Cevap: Haklı olanın bedduası tutarmış dogrumu?


  Sevgili kardeşim ben bedduamı söyliyim şöyle söyledim ALLAH ım benim canımın yandıgını gördüyorsun haksızlıga ugradıgımıda ben ona şunu dedim sen benim canımı yaktın ya ALLAH ta senin canını yaksın dilerim ALLAH tan Kimse ile evlenemeyesin mutlu olamayasın bende evlenmiyim bunada razıyım sen beni mahvettin dedim olay bu çok kötü birşey yaptıgım ama bir kere söylemiş oldum


 4. Reklam

 5. 4
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 888
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Haklı olanın bedduası tutarmış dogrumu?


  O zaman şöyle özetlemekte fayda var.

  Eğer karşınızdaki muhatabınız, sizin ona söylediklerinizi birebir hayatında yaşar ise, bu onun kaderinde olandan başka bişey değildir. Bu hususda daha sonra söylediklerim tezahür etti gibi bir yanılgıya düşmemeniz için bunu belirtmekte fayda gördüm.

  Söylenmiş, söylenmiştir geçmişte kaldı. Bundan sonrası önemlidir. Nefsine ağır gelecek bir hal içerisinde şimdi o kardeşimize duva edersin, yaptığın işten Rab'bini de hoşnut edersin ki; O'da senin karşına senin hoşnut olacağın yolları açar inşaallah.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 6. 5
  ordeall Emekli
  ordeall
  Emekli

  Üye No: 66427
  Mesaj Sayısı: 354
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 28

  Sevgili kardeşim yapmadıgım birşey hakkında hüküm giydirdi resmen ve bunu bahane etti şöyle söyliyim ki benimle iken bir başkası ile olmuş bir müddet görüşmedik ona ulaşamadım oda nasıl olsa o erkek birini bulmuştur beni unutmuştur demiş ve bir başkasına yönelmiş sonrasında o çocuktan ayrılınca bana geri döndü hiçbirşey yaşanmamış gibi ben bu olayları bilmiyordum tabi benimle iken çocuga mesaj atmış ve şunu demiş ben seni seviyrum ayrıldık ama arkadaş kalalımçocuk kabul etmiş ve sırf onunla tekrar olmak için yapmadıgım birşey hakkında haddinden fazla hakarete ugradım ve aşagılandım hayatımda kimse bana bu şekilde davranmamıştı ama bu ilk oldu lanet olsun dedim ve ettim o bedduayı derler ya anlatılmaz yaşanır diye aynen öyle


+ Yorum Gönder