Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır? 5 üzerinden 4.20 | Toplam : 49 kişi
 1. 29
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  bazende farketmeden külotta hafif bir sarılık oluyor değiştirme imkanı da yok ne yapmalıyız su döküp sıksak -ilmihalde öyle yazıyor-olur mu (islam alimleri tüm mezhepler ittifakta olduğu bir konu da şudur ki 1damla idrar olursa namaz sahih olmaz ama iğne ucu kadar idrar affedilmiştir)


 2. 30
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  İdrar damlaları iç çamaşırını akmışsa bu yeri su ile yıkayarak ve sıkarak onunla namaz kılınabilir bu caizdir. Ancak şüphe ile değil kesin bilgi ile hareket edilmelidir.


 3. 31
  Gazi1071BJK Misafir
  Misafir

  Yorum: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  Benim Altın Başlık dediğim aslında padman istibra mendili olan sey var. Onu tavsiye ederim. Ben 2 gündür kullanıyom memnunum. Almanı tavsiye ederim. Kargo dahil 18.80 aldım icinde 50 tane çıkıyor. Herzaman arka cebimde tasiyorum. İstersen Botanikecza sitesinden alabilirsin. Ben ordan aldım ister baska yerden al.


 4. Reklam

 5. 32
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Tuvaletimizi yaparken ister istemez iç çamaşırımıza idrar bulaşır. Sonra abdest alıp namaz kılmakta sakınca var mıdır?


  Peki idrar kuruduktan sonra abdest alır kılarsak namaz geçerli sayılırmi yoksa illaki çamaşırı değiştirmemizmi lazım.


 6. 33
  Sabır Üye
  Sabır
  Üye

  Üye No: 103593
  Mesaj Sayısı: 133
  Tecrübe Puanı: 2

  İllaki çamaşırını değiştirmen lazım.


 7. 34
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ?siniz bittikden sonra peceteyi iki kat yapin koyun bi 5 veya 10 dakka sonra cikarin peceteye damlamis olacaktir zaten


 8. 35
  Acizanekul Üye
  Acizanekul
  Üye

  Üye No: 105259
  Mesaj Sayısı: 280
  Tecrübe Puanı: 3

  Bilen bilmeyen herkes yorum yapiyor ,sizin dediginize göre hareket ederse yanlissa vebali size olur ,yok bizde neden olmuyor falan , ayıp, insan insana benzemez her bunye farklidir sende olmaz onda olur belki bi rahatsizligi var.
  Masallah herkes fetva verir olmus susun da forumdaki hocalar konussun


 9. 36
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Peçete koyun en iyisi namaz koyacağınız zaman ateşten önce çıkarın atın sonra abdes alın


 10. 37
  BemreS Üye
  BemreS
  Üye

  Üye No: 111020
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Şu konuya bir açıklık getirelim.Öncelikle hangi tuvelete yapıyorsanız yapın oturarak tuvaletimizi yapıyoruz.Küçük tuvaletten başlayalım..(erkekler için)
  İlk önce tuvaletimizi oturarak yaptık ,yaptıktan sonra şevhet amaçlı olmayıp elimizi avret yerimizin alt kısmından yukarıya doğru çıkartıp idrar borumuzda kalan bir kaç damlayı çıkartıyoruz ve avret yerimizi suyla yıkıyoruz.Eğer elimizde tuvalet kağıda varsa avret yerimizdeki suyu siliyoruz. Sonra tuvalet kağıdından (pamukta olur) küçük bir parça koparıyoruz ve top haline getirip avret yerimizin ucundaki yeri bu kağıt topla tıkıyoruz.Böylece kalan idrarın çıkmasını engelliyoruz.Eğer sabahları it çamaşırınızda mezi lekeleriyle karşılaşıyorsanızda.Yine gece yatmadan önce avret yerimizi tuvalet kağıdı parçasıyla tıkayıp yatabilirsiniz.Eğer tuvalet kağıda yoksa tuvalette gezinip öksürüp avret yerimizdeki son idrarın çıkmasını beklemeli ve yine yıkayıp tuvaletten çukmalıyız.
  Büyük tuvalette de benzer şeyleri yapıyoruz.
  Büyük tuvaleti yaptıktan sonra pisliğin çıktığı yeri su ve elimizle taharetleyip mümkünse peçeteyle siliyoruz, büyük tuvaletimizi yaparken aynı zamanda idrarda çıktığı için yine yukarıdaki şeyleri yapıyoruz.Tuvalet kağıda yoksa tuvalette bir müddet suyun kurumasını beklemelisiniz.
  Umarım sizi doğru bilgilendirebilmişimdir yalnışım varsa söyleyin lütfen.
  Bu arada kabir de en çok tuvalet adabında sorguya çekileceğinizi bilmek isterim.


 11. 38
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Oturarak yapmadığın takdirde namaz batıl olabilir kardeşim çünkü üzerine damlar muhakkak oturarak yap ve peçeteyle temizle damla damlamıyor 5 dk taharete ayır lazımdır


 12. 39
  Çözüm Misafir
  Misafir

  ozaman yapacagin basit isini gor eline pecete al kiloduna peceteyi koy eyer sen is yaparken damlarsa peceteye damlar sonra namaza gideceginde peceteyi cikarir atarsin kilodun temiz kalir


 13. 40
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yav beyler bilip bilmeden cevap vermeyin isi zorlastirip insanlari dinimizden uzaklastirmayalim lutfen iyice arastirin istibra denilen birsey var ondan abdest aldikta 30 40 adim sonra da bi damla geliyor onda elbette bi sakinca yok siz isi bayaa zorlastirmissiniz lakin istibradan once abdest almak sakincali biraz bekle tuvaletten sonra oyle abdest alt kardesim


 14. 41
  Wolf Misafir
  Misafir

  İslam kolaylık dinidir.ikidebir camaşır degişmeye gerek yok idrarınızı yaptıktan sonra penisinizin kokunden ucuna üç kez sıvazlayıp yıkayın .kalan damla penisin içinde kalan damladır penis geri cekil me gibi bi haraketi vardır bu yuzden içinde kalan damla dısar cıkar.buna ragmen içiniz rahat etmiyorsa bu dedigimi yaptıktan sonra iç çamasırınızın on kısmına bir kac damla su atın bölece idararmı sumu bilemesseniz ıslaklıgı.emin degilseniz sorumlu olmaz sınız.olaki emin oldunuz camasırınız o kısmını bir parca suyla ovusdurun.silmek gibi.olay şu hic birimizin ibadeti kusursuz olamaz. Bazı şeyleri deşdikce daha cok gömülürsünüz.kabul et ya rabbim dersin dua edersin. Bazı şeyleri kurcaladıkca vesveseye düşersin.islamda niyet çok onemlidir.unutmayın abdestede , namazada niyet ettim diye başlıyoruz.


 15. 42
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Tuvaletinizi yaptıktan sonra kilodunuza pecete koyun gelen son damla idrar peçeteye gelsin abdest alcağınız zaman peçeteyi cıkarır atarsınız kilot değiştirmenizede gerek kalmaz her dakka


+ Yorum Gönder
Git İlk 234 Son