Git 12 Son
 1. 1
  noıdnoname Üye
  noıdnoname
  Üye

  Üye No: 88125
  Mesaj Sayısı: 101
  Tecrübe Puanı: 2

  Aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düşünce şeklinde


  Benim aklıma sürekli şirk düşünceleri geliyor vesvese ve düişünce şeklinde atmak istiyorum atamıyorum aslında bana sorsalar Allah birdir ben bunada inanıyorum kesip atmak istiyorum ama neden bilmiyorum sürekli geliyor benim kalbim bozulmuş galiba geçen gün hayal ettim neden bu vesvese geliyor diye şirk içeren birşeyi düşündün sonra Allah korusun dedim ama içimde bir korku var ya kendi kendime düşündüğüm için şirke girmişsem diye keşke bikere sorsalar bidaha da içimden kalbimden bişeyler geçmese bıktım artık ara sıra kalbimden geçen şeyleri düşünüyorum kendim düşündüğüm için bişey olurmu sonra hemen tövbe haşa diyorum yetti canıma artık ....

  İlgili Yazılar

 2. 2
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,154
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Arkadaşlar şirk hakkında bir sorum olacak?


  kardeş vesvesedir düşünmemeye bak. Kalbe gelen vesveseden bir sorumlu değiliz. Ama dilinle dışarı vurma kalbine geleni.


 3. 3
  noıdnoname Üye
  noıdnoname
  Üye

  Üye No: 88125
  Mesaj Sayısı: 101
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Arkadaşlar şirk hakkında bir sorum olacak?


  Dilimle dışarı vurduğum kelimeler Allah korusun ,tövbe tövbe gibi kelinmeler ama şirk insanın içinde olan bir inanış için Allah korusun bende korkuyorum.Ama inancımda birşey yok sadece bir an hayal ettim(şirk içeren bir düşünceyi) gelen vesveselerden bıktığım için benim durumum nedir?


 4. Reklam

 5. 4
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,154
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Arkadaşlar şirk hakkında bir sorum olacak?


  kardeş Sen Allahın Sıfatlarını biliyorsun. Allahın tek oldugunu biliyorsun. Herşeyi yaradan Allah oldugunuda biliyorsun. Ama kalbine bir vesvese geliyor. hemen fıs fıs fıs geliyor. Sende kalbinden acaba geçiriyorsun. gibi şeylerdir bu. Ama Kalbine gelenden sen sorumlu degilsin. Kalpler Allahın elinde. Vesvese geldigi zaman Tövbe tövbe diyorsun zaten. onları dışarı vursan birşey yok. Ama içine gelen vesveseyi dışarı vurman tehlikeli. Hayal konusuna gelince öyle şeyleri hayal etme kafana takma. Sen nasıl üstüne gidersen o vesvesede o kadar senin üstüne gelir. Her geldiginde istiğfar filan çek Allahı an. oda kaybolur gider. Namazlardan sonra İnşirah süresini oku. 10 kere okuması vesveseye karşı iyi geliyormuş..


 6. 5
  noıdnoname Üye
  noıdnoname
  Üye

  Üye No: 88125
  Mesaj Sayısı: 101
  Tecrübe Puanı: 2

  Düşündüğüm için şirke girmem değilmi bir anlık düşüncede ama kendim düşündüm artık sanki vesveseden usandığım için?sonra hemen töbe haşa dedim


 7. 6
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 849
  Tecrübe Puanı: 0

  İçinden Şeytan Aleyyullana ve Nefsin İSTİŞARE'de bulunmuş, RUH'un Aklın ve gönlün ise kabul etmemiş, Şeytan Aleyyullana ve Nefsin istişare ederkende her ne hikmetse senin duyacağın şekilde istişare ederler, adamla dalga geçer gibi.

  Bitermi dalga geçmeleri, tabiki hayır...... Gaye başka çünkü....

  Bak sen hele, neler neler düşünüyormuşsun sen derler..... Birde üzerine, üzerine gelirler.

  Yavuz hırsız misali. Sizde başlarsınız tövbe etmeye.....

  Tövbe etmenizden hoşlanmazlar çünkü onda Rab'binizin RIZA'sı vardır., ancak sizi sıkıntıya sokabilmenin yolunu bulduklarından dolayı hoşnutdurlar.... Sanki sizin düşüncenizmiş gibi. Ne alakası varsa artık. Oysa Şeytan Aleyyullana ve Nefsiniz istişare halindedirler. Eğer dalga geçilmesi gereken birisi varsa o siz olmamalısınız...... O istişareyi yapıpda sizinle dalga geçtiğini zannedenler olmalıdırlar diye düşünüyoruz..... Siz ne dersiniz......?????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 8. 7
  palayusuf Misafir
  Misafir

  Hz. Peygamber sallALLAHu aleyhi vesellem bir hadisi şerifte şöyle buyurmuştur: “ALLAHu Teala bir kulunu severse ona bela verir.” (Taberani)

  Bu hadis-i şerifin manası açıktır. ALLAHu Zülcelâl bir kulunu sevmek isteyince onu dener. Yani onun sevgiye layık olup olmadığını ortaya çıkarmak için onu çeşitli bela ve musibetlerle imtihan eder.


  ALLAHu Zülcelâl kulunun samimiyetini ortaya çıkarmak için onu imtihan ettiği şeyler bela olabileceği gibi nimet de olabilir. Bela imtihanı sabırla; nimet imtihanı ise şükürle kazanılır.

  Bu zamanda insanların büyük bir çoğunluğu bela ve musibete sabretmeye karşı zayıftırlar. Olabilir ki insan bir musibete belaya sabredemez. Onun için belasız ve musibetsiz bir sevgiyi ALLAHu Zülcelâl’in fazlından isteyelim. O'nun hazineleri çoktur. Kalben ve ruhen isteyen kuluna mutlaka verir.

  İbni Mübarek'in şöyle dediği anlatılır: “Musibet önce birdir ağlayıp sızlama sonunda iki olur. Şöyle ki birinci musibet başa gelen neyse odur. İkinci musibet ise sabretmeyip ağlama sızlama sonunda o musibetin neticesi olarak verilecek olan mükâfatın elden gitmesidir. En büyük musibet de bu mükâfatın elden gitmesidir.”
  ........


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ben de bu arkadaşımız gibi vesvese geldi ve ben de birilerine bu kelimeyi söylediğimi hayal ettim bir şirk kelimesiydi sonra tevbe çektim ben bu kelimeyi asla öyle birine falan söylemem allah birdir ben de onun kuluyum dedim acaba dinden çıktım mı


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleykum benim cok buyuk bir sorunum varr Benim gozumun onunden sirk sozcukler geciyo kendimmi yapiyorum yoksa vesvesemi anlamadim ve sonra icimden diyorumki o cumleyi yazsam nolur icimden gecirsem nolur diye oyle dusunuyorum ve sonra icimi cok kotu bir korku sariyo beni Allahim affetmiycek diye cok korkuyorum Normalde Allahimi cok seviyorum namaz kiliyorum ama o dusunceleri durduramiyorum birde insanlara bakinca gozumun onunden sirk geciyo Allah rizasi icin yardim edin


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aynı vesvese bende de var kardeşim Allah yardımcımiz olsun ancak nasıl kurtuluruz biliyomusun gelen vesveseden kaçmak yerine kalbını acıtacagına tam tersi hiç birşey yokmuş gibi devam edecen nekadar kaçarsan okadar gelir onun için hiç kalbini açıtmana gerek yok zatenn allah çelle celaluhu senin kalbinin onaylamadığı küfürden şirkten cezalandırmaz belkide bu vesvesenin her aklına geldiğinde allahı anman daha yararlı ve sevaplı olacaktır hem allahı zikretmiş olursun vesvese geldikçe sen hamd olsun beni yaratan allaha de mesela . Ama dediğim gibii hiç üzerinde durma farzet ki bir yere borcun var ve adam seni devamlı ariyo ve her aradığındada bir işle uğraşıyorsun sonunda sıkılıyorsun telefonu kapatıyorsun . Ama telı kapatmış olsanda illaki aklında kalıyo oda zamanla kabolup gidicek tabi telefonu birdaha açmassan ;)


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Arkadaşlar bende vesvese vardı sırk vesvesesi günde 5 6 kere geliyordu namaza durdum ve vesvese gelmedi bende kendim düşündüm vesveseyi imanım olduğunü anlıyım diye sonra şeytan vermiş gibi töbe tobe dedim ama kendim geçirdim şimdi ise kötü bir ruh hali içindeyim lütfen cevap yazın


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleykum.

  Aynı sıkıntı bendede var kardeşim.İsteğim dışı hep şirk vesvesesi geliyor
  Ayrıca vesvese bahsi acıldığında ve vesveseyi hatırlatacak bir şey olduğunda bu oluyor ve bazen dayanılmaz hale geliyor.Namazda secdeye gittigimde haşa aklıma şirk vesvesesi geliyor.Bu her secdeye gittiğimde oluyor.Bu beni çok üzüyor ve rahatsız ediyor.Kalbime bir rahatsızlık düsüyor ve namazdan huşu içinde kılamıyorum.Bunun hep olması beni umutsuzluga düşürüyor ve sanki bu vesveseyi iradem ile düşünmüş gibi oluyorum.Çok üzülüyorum canima tak etti artık.Ne önerirsiniz,bunun hep olması normalmi?


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İmanınız sizin inanmanızdır ama günahlara girdikçe insanın kalbi duyarsızlaşmaya başlıyor. Din karşıtı şeyler düşünmeyin


 15. 14
  onbasi21 Üye
  onbasi21
  Üye

  Üye No: 116025
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  kardeşim dert etme onlar senin kalbine ait olmayan şeyler kalbin bir köşe sindeki lümmeyi şeytaniden geliyor cunki kalbin sana ait olamyan bi durumdan rahatsız lık duyuyor sende sıkıntı oluşturuyor ehhemiyet verme aynı vesvese ler bende de var ama en azından kendını ait olmadığını biliyorum zaman la kaybolur ins risale-i nur dan vesveve bahsini okuyon derdine bi nebze merhem olabilir..hırsız boş eve girmez..allah yardımcınız olsun


+ Yorum Gönder
Git 12 Son