Kuran-ı kerimi anlamıyorum 5 üzerinden 3.75 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  qnqster Üye
  qnqster
  Üye

  Üye No: 92997
  Mesaj Sayısı: 39
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 27
  Yer: izmir

  Kuran-ı kerimi anlamıyorum


  arkdaşlar yanlış anlaşılmak istemem ben elhamdüllah müslümanım suan 19 yasındayım 18 yasımakdarda dinle alakam yoktu ot gbi yaşardım hep kulaktan dolma bilgilerle yaşadım şuan olgun bir genc olarak her zevkin gecici olduğunu ve ölümün yaklaştığını fark eetitim 1 sene öncecen basladım namaz kıkmaya cok şükür devamıde gelior kuran-ı kermin türkçe mealini aldım geldim işin açıkcası braz kafam karıştı kuran-ı kerim 1 konu hakkında birden fAZLA ayet var ve şunuda belitmek isterim 1 konu hakkında olumlu bir bilgi verilmiş başka ayette aynı konu üzerinde olmsuz bir bilgiverilmiş ve en önemliside bazı ayetlerde anlatılmak istenen üstü kapılıdır şimdi üstü kapalı bir ayeti yarumlarsak dni bir bilgiyi farklı allgılar ve yORUMLARSAK küfre düşüyoruz (dini sorhulamak günah değildir) ateist değilim===bana yardımcı olursanız sevirim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  tekturk Üye
  tekturk
  Üye

  Üye No: 61589
  Mesaj Sayısı: 526
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 41
  Yer: Tilburg/Hollanda

  Cevap: kuran-ı kerim i anlamıyorum


  Kardes zannedersem anladim demek istedigini , dogrusunu söylemek gerekirse net bir ifade etmemissin...anladigim kadariyla aciklik vereyim..
  Bazi Türkceye cevrilmis Kur-ani Kerimler sadece ne yazili ise onu direk olarak cevrilmistir...ama bazilarida varki luzumlu olan yerlerde aciklama ile yapilmistir...yani okuyanlarin anlamiyacaklarini düsündükleri yerlere 1 veya * yazarak , sayfanin altinada 1 veya * : ne anlatilmak isteniyor yazilmistir...
  Türkce meal Kur-an alacagin zaman böyle aciklamali olanindan alirsan daha iyi anlarsin...
  Bir baska ihtimal su olabilir...
  Belki onu demek istemissindir..
  Kur-an`in belli bir yerine kadar sarap icmeyi anlatir , ondan sonrada haram oldugu yazar ... oda o zamana dek sarap icmek haram degildi , ondan sonra haram kilindi..


 3. 3
  @mir âb ü kil
  @mir
  âb ü kil

  Üye No: 49589
  Mesaj Sayısı: 2,546
  Tecrübe Puanı: 29
  Yaş: 45

  Cevap: kuran-ı kerim i anlamıyorum


  Mamut Kısa'nın
  Kısa Tefsirli Kur'an Meali isimli eserini tavsiye ederim
  internetten de indirebilirsin
  bilgisayardan okumak bile gözü yormuyor


 4. Reklam

 5. 4
  Ercan Üye
  Ercan
  Üye

  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 1,995
  Tecrübe Puanı: 21
  Yer: Gaziantep

  Cevap: kuran-ı kerim i anlamıyorum


  Kuran'daki ayetler birbirinin tamamlayıcısıdır. Kuran'ı daha iyi anlamak için tefsir okumanızı tavsiye ederim. Kuran mealini okuyun sonra aynı ayetin tefsirine bakın. Çelişki olmadığını göreceksiniz.


+ Yorum Gönder