Allah yolunda gitmek 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  yandı_yurek Emekli
  yandı_yurek
  Emekli

  Üye No: 97789
  Mesaj Sayısı: 387
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 25
  Yer: Ankara

  Allah yolunda gitmek


  Arkadaşlar Allah yolunda gitmek ;

  Mesela ben eskiden Kul hakkı yapardım cok günahlarım vardı hiç takmadım ama artık yapınca içim yanıyor rahat uyuyamıyyorumm vesveselerimdende kurtulsam  Neyse Şimdi ben Allahtan korkmasaydım veya ona inanamasaydım Kul hakkı yapmazmıydım ? veya camiye gusülsüz girmezmiydim başkagünahlar yapmazmıydım namaz kılarmıydım ??


  Sizce ben İnanıyomuyum veya Allahtan korkuyomuyum

  cok şüphe düşüyor Camii hocasına gittim acilen meal oku dedi meal hediye etti kafam iyice karıştı Acaba Allah varmı yokmu Şirke girdimmi Dinden cıktımmı cehennemde yancammı öbür dünya varmı Sürekliiiiiiii..... Sizce ben Allaha inanıyomuyum veya Allahtan korkuyormuyum ?


  Selam ve Dua İle :agla:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kırlangıç. Üye
  Kırlangıç.
  Üye

  Üye No: 96892
  Mesaj Sayısı: 457
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 23
  Yer: Mümine zindan, kafire cennet.

  Cevap: Allah yolunda gitmek


  Ama kardeşim artık 164734614491462. kez soruşun ağzından başka laf çıkmıyor ki.. Sana bin tane çözüm yolu anlatıldı onları yapsan şimdiye çoktan kurtulmuştun.


 3. 3
  yandı_yurek Emekli
  yandı_yurek
  Emekli

  Üye No: 97789
  Mesaj Sayısı: 387
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 25
  Yer: Ankara

  Cevap: Allah yolunda gitmek


  Pskiyatrise gitcemde bide cevaplasanda bugün rahat uyusam ? .. Allah diyince boş hissetmekten bıktım ya bi sorummu cevapla kardeş ya


 4. Reklam

 5. 4
  SeytanaAldanma Üye
  SeytanaAldanma
  Üye

  Üye No: 96988
  Mesaj Sayısı: 63
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Allah yolunda gitmek


  Kardeşim araştır mucizeleri canım kardeşim tefekkür et bilki hiç birşey tesadüf değil.Bir limonun faydalarını bile bi bilsen vay be dersin nasıl oluyorda kendi kendine oluyor...Saçma değilmi?
  Bizi yaratan Allah'dır hiç şüphen olmasın hocanında dediği gibi meali oku günde 30 sayfa meal okusan bil ki aklıma gelenler ne kadarda yersizmiş diyeceksin.Bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor kardeş banada geliyor hala ama her gelişinde meal okuyorum.Böyle soru sorma araştır kardeşim daha faydasını görürsün kardeşim sen inanmak istemesen burda neden böyle yazasın kendini korkutasın Allah doğru yolda olmak isteyeni tabi affeder.Sen meal oku öğren kardeşim bende sana anlatıyorum ama bazen bende aklıma gelenlerden çok husuzrsuzlanıyorum.Nabalım buda bizim imtihanımız araştırıp öğrenmemiz lazım.Allah bizleri fayda vermeyen ilimden korusun.Allah'a emanet ol.


 6. 5
  elif gibi... Üye
  elif gibi...
  Üye

  Üye No: 95710
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 24
  Yer: kainatta bir nokta

  her şüphe duyan dinden çıksaydı inanan kalmazdı. Allah'ın merhemeti bağışlayıcılığı ne güne. yaptıkların için tövbe edersin, hatalarını düzeltmeye çalışırsın, bol bol dua edersin, kurtulursun inşallah vesveselerden.
  cami hocası sana meal vermekle iyi yapmış. mealin nesi kafanı karıştırdı anlamadım. ama sana yetmiyorsa adamakıllı bir tefsir kitabı alırsın yanına anlayamadığın ayetlere bakarsın mealden.
  (ayrıca şüphe ettiğin şeyleri fazla kurcalama derim ben.)
  Allah yardımcın olsun!


 7. 6
  yandı_yurek Emekli
  yandı_yurek
  Emekli

  Üye No: 97789
  Mesaj Sayısı: 387
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 25
  Yer: Ankara

  Allah Razı olsun ozaman az gülelim :) Bugün Meali okumaya başladım Hahahaha Baştan başlamışım son ayetten Kuran-ı Kerim sondan başlanırya bi 10 15 sayfa öyle okumuşm ::


 8. 7
  omrdes Misafir
  Misafir

  Kardeşim aynı sorular herkesin aklına gelebilir zaten bu soruların gelmesi saf imandır ama dilinle bişey demesen sorumluluğunda yoktur ... Sana tavsiyem meal okuma okuyacaksan ehli sünnet tefsir oku çünkü meal yorumdur yaşar nuri memet okuyan gibileri meal yazmıştır bunları okuyan dinden çıkar...
  Bu işin formülü şu şüphe gelince şeytandan Allah a sığın ve başka konu düşün ve cübbeli ahmet ihsan şenocak nihat hatipoğlu gibi ehli sünnet alimlerin sohbetlerini şeytanın vesveselerine rağmen dinle bak nasıl şüphelerin yok olacak..


+ Yorum Gönder