Yemin Ettim Şimdi Pişmanım 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  yandı_yurek Emekli
  yandı_yurek
  Emekli

  Üye No: 97789
  Mesaj Sayısı: 387
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 25
  Yer: Ankara

  Yemin Ettim Şimdi Pişmanım


  Selamun Aleyküm

  Ya bende Kilo takıntısı var arkadaşlar biraz saçma dalga geçebilirsiniz

  3 gün boyunca kek yemiyecegime yemin ettim evde yoksa yemeden duramıyorum
  sonra 3 gün boyunca aksamleyin sadece 1 tane meyva veya eti form yiceme yemin ettim ama şimdi
  kek yeminim bittide mevye veya eti form hariç birşey yeme yeminim bittimi bilmiyorum yani sürelerini unuttum ne yapmalıyım acıktım ben . :gul:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10


  Aleykum selam.

  Ettiğin yeminini yerine getirmen gerekir. Eğer süresi bitti mi bitmedi mi diye şüphelenirse o zaman kalbinin rahat ettiği süreye kadar uzat ki içinde şüphe kalmasın.


 3. 3
  Yaralı Misafir
  Misafir

  Yemin ettim pişmanım


  Ben bir kız hakkında ciddi düşünüyorum evlenmek açısından kızla internette yazışıyoruz bir konuşmada allaha olan inancım üzerine yemin ederim ki seninle ciddi düşünüyorum dedim bu yemin sayılırmı şimdi ailelerimiz istemiyor yani kızla evlenemiyorum ettigim yemin den nasıl dönerim


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Yemin Ettim Şimdi Pişmanım


  Bu yemini ederken Allah üzerine yemini kastederek etmişsen evet bu bir yemin sayılır. Eğer ciddiysen ve başka da bir şey katmamışsan ciddi düşünüyorum demekten dolayı eğer ayrılırsanız sana kefaret düşmez. Ama senden ayrılmayacağım diye yemin etmiş ve yeminini şimdi bozmak istiyorsan o zaman bozduktan sonra sana yemin kefareti düşer.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben bu oyunu bırakıcam dedim içimden ve kardeşimede bunu söyledim hehe tabi tabi yalan falan diye makaraya vurdu oda bende dedim yemin ederim bıraktım ya inan dedim oda tamam dedi oyunu oynamak istiyorum ama oynayamıyorum ne yapmalyım


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Eğer bu yemini söylerken sadece sana inansın diye demişse ve yemin etmek niyeti ile dememişsen bu yemin geçerli olmaz ama yemin niyeti ile söylemişsen bu yemindir ve bozarsan sana yemin kefareti gerekir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben cok takintili bir insanin bi arkadasim benimle ilgili cok onemli bir konu hakkinda bana yalan soyledi ve ben bunu takinti haline getirip surekli sordum sonra takintimdan kurtulmak icin 'Allah im eger bi daha sorarsam ........kisinin (cok sevdigim birisi)olusunu goreyim ellerimde can versin' falan dedim ama dayanamadim sordum arkadasima.o gunden beri uyku uyuyamiyorum vicdana azabi cekiyirum o kisiye bisey olacak diye 150 lira kefaret verdim napmaliyim o kisiye bisey olur mu ?


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Senin bu dediğin şey bir yemin değildir. Bu bir bedduadır. Bu tür sözleri kesinlikle kullanmamak gerekir. Artık şimdi yapman gereken şey, tövbe istiğfar etmektir. Ayrıca bu sana bir ders olmalıdır ve bir daha bu tür bedduaları etmekten kaçınmalısın.


+ Yorum Gönder