Oruçlu İken Meni Gelmesi? 5 üzerinden 4.68 | Toplam : 75 kişi
 1. 71
  6ncıhiss Üye
  6ncıhiss
  Üye

  Üye No: 112672
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Oruçlu İken Meni Gelmesi?


  Selamun aleyküm hocam affınıza sığınarak bu soruyu soruyorum oruçlu iken ihtiyaç halinde idrarın ardından meniye benzer sıvı geldi orucum bozuldu mu gusül gerekir mi ?

  ------

  Hocam merhabalar kız arkadaşım ile telefondan görüşütük sonrasında bana bir süprizi olduğunu söyledi ve iç çamaşırlı hali ile fotoğraf attı 2-3 adet sonrasında hiçbir müdahalem olmadan cinsel organımdan sıvının aktığını hissettim baktığımda elim temas etti ve bakmak için elledim 1 damla daha aktı şeffaf ve yapışkan tarzlı idi bunun orucumu bozma gibi bir durumu varmıdır ?
  Selamın aleyküm hocam, kız arkadaşımla telefonda yazışıyorduk ve bana 2-3 tane iç çamaşırı ile fotoğraf attı ve bende de istemsiz bir şekilde penisimden sıvının aktığını hissettim akan sıvıya bakmak isterken penisimi elledim ve 2. defa sıvı aktı sıvı tam olarak şeffaf ve yapışkandı orucum bozulurmu? yapmam gereken nedir ?


 2. 72
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,672
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Oruçlu İken Meni Gelmesi?


  Aleykümüsselam. mezi gelmesi orucu bozmaz. Sadece bulaşan yerleri yıkayın.


 3. 73
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Oruçlu İken Meni Gelmesi?


  Hocam benim sorum ben 6 45 gibi buyukabdestimi yapiordum ve kendimi zorladim cikmadi ardindan kucuk abdestimi peceteyle silerken boyle yapiskandi kucucuktu sonra sidik. Geldi onun ardindan sonra sidigi hissediyordum ve kendimi zorladim ciksij diye sidik birden firladi gusul alamazdim hocam gusulluydum gusulum gitmismidir veya orucum hangisi hocam yoksa 2side duruormudur


 4. Reklam

 5. 74
  Volkan naki Misafir
  Misafir

  Yorum: Oruçlu İken Meni Gelmesi?


  Selamun aleyküm hocam televizyonda öpüşme sahnesi izledim yüzüstü yatıyordum meni geldi hükmü nedir gusül alıp orucumu devam ettebilirmiyim


 6. 75
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,672
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykümüsselam. Orucun bozulsa da bozulmasa da zaten devam edeceksin. oruç bozulsa dahi yemek yemek haramdır.

  Bir öpüşme sahnesi ile meni gelemez. Bu mezi olabilir. Mezi ise orucu bozmaz.

  Mezi ile meniyi ayırt edebiliyorsan ve meni olduğunu görüyorsan yazdığın eksik olabilir. Bu izleme ile kasıtlı bir iş yapmış olursun ve orucun bozulur.


 7. 76
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleykum. Gece uyumadan önce hanim ile yakınlaşma hasıl oldu ve boşalma meydana geldi. Lakin ben gusletmeden bir miktar uyuyup, sahur için uyandığımda hem guslederim hem sahuru yaparım diye planladim lakin olmadi, imsaktan yarım saat sonra uyandim. Tuvalette idrar ile beraber büyük ihtimal gece şehvetle gelen ve idrar yolunda kalıp çıkmayan meni de çıkmış oldu. Bu meni benim orucuma zarar eder mi tutmaya devam edeyim mi.
  Fi emanillâh


 8. 77
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye

  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 5,444
  Tecrübe Puanı: 59
  Yer: minallah-ilelllah

  Cinsel ilişkiden sonra Belirli bir zaman geçmişse Ondan sonra meni çıkmaz Çıksa bile O meni değildir orucumuzu devam edin


 9. 78
  hasan osman Üye
  hasan osman
  Üye

  Üye No: 120898
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Hocam Ramazan ayından kalma kaza orucum vardı bir yere sürtünerek menim geldi orucum bozuldu kefaret gerekir mi kaza kaç gün tutmalıyım kefaret gerekirse oruç tutmak yerine ne yapabilirim.


 10. 79
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Oruçlu insan orucu sadece aç kalmaktan ibaret olmadığını ve bütün azalarının ibadet halinde olduğunu unutmamalıdır. Orucun bozulur ama kefarete gerek yoktur. Bu günün yerine bir gün kaza etmelisin.


 11. 80
  smttky Üye
  smttky
  Üye

  Üye No: 121560
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Hocam oruçluyken kız arkadaşımla konu cinsellikten açıldı biraz konuştuk penisimde tam anlamıyla bi hareketlenme olmadı ve temas etmedim ister istemez meni geldi. Biliyorum oruçken böyle şeyler orucun günahını düşürür zarar verir ama şeytana uydum. Orucum bozulmuş mudur? Kaza orucu tutmam gerekir mi? Ben devam edicem orucuma, her ne kadar zarar versemde...


 12. 81
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 714
  Tecrübe Puanı: 11

  Şehvet ile meninin gelmesi mezhep alimlerinin ekserisine göre orucu ve abdesti bozar. Orucunuza devam ediyor olmanız zahirden başka birşeyi değiştirmez. Kaza etmeniz gereklidir.


+ Yorum Gönder
Git İlk 356