1. 1
  Cosk#n Üye
  Cosk#n
  Üye

  Üye No: 104969
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  Takıntı hastasıyım.sürekli aklıma kötü şeyler geliyor.


  Selamun Aleyküm.ben takıntı hastasıyım 1 yıldır özellikle yaz tatillerinde sürekli vesveseler geliyordu bu yıl sürekli vesvese geldi aklıma.çok fazla araştırma yaptım artık ailem psikolojimi kaybetmemden korkuyor.bir kaç tane şey söyliyim.mesela bu sitede bir yazı okuyorum yazı uzun kısaltarak okuyayım diyorum sonra haşa umursamıyorum gibi oluyor yapmıyorum.sonra okurum diye açtığım telefonumda40 tane sekme var.mesela dua okurken arapçası varsa okumadan geçmiyorum.boş işlerle uğraşmamak Sünnetdir.tv izlerken haşa umursamıyorum gibi geliyor camiden çıkarken camideki yazıların hepsini okumaya çalışıyorum.annem artık internetten yazı okuma diyor babamda diyor.ne yapacak bilmiyorum.Allaha dua ediyorum.cevaplarsanız teşekkür ederim Allah Razı olsun :gul:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  elifvav Üye
  elifvav
  Üye

  Üye No: 104715
  Mesaj Sayısı: 31
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Takıntı hastasıyım.sürekli aklıma kötü şeyler geliyor.


  şeytan imanı güçlü olanı vesvese verir itibar etmeyin sizi bunalıma sokup ibadetten uzaklaştırmak ister


 3. 3
  Cosk#n Üye
  Cosk#n
  Üye

  Üye No: 104969
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Takıntı hastasıyım.sürekli aklıma kötü şeyler geliyor.


  Kardesim yazıları okumadan gecemiyorum ve haşa sanki sünneti önemsemiyormusum gibi geliyor.


 4. Reklam

 5. 4
  merveayarrr Üye
  merveayarrr
  Üye

  Üye No: 122579
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhaba Nolur Bir Bakin ?


  Merhaba ben okb hastasıyım 3 yıldır çeşitli okb ataklarım oluyor bir rüya etkisi ile eşimin kardeşini gördüm rüyada ve bunu takıntı hale getirdim acaba hoşlanıyor musun diye korktum ve en büyük kabusum oldu öle bisiyin gerçekleşmesi . dünde eşim bir rüya görmüş bunlardan habersiz eşimin kardeşi bana dörtlü misina ipi veriyormuş ben ağlıyormuşum sen sevgiliyken bana iki tane verdin bak kardeşine diyormuşum.oda kızıyormuş senin gözün mü var diye .şimdi bu konuyu taktım birde şeftali görmüş eşim elinde ne demek acaba sizce takıntım gerçek mi vesvese mi yapıyorum ?

  Hocam merhaba ben 3 yıldır okb hastasıyım önceden farklı takıntılarım vardı sonra öyle bir takıntı geldi ki beni hayattan soğuttu bir gün kaynım ile kamerada konuşuyorduk . uzun zamandır görmemiştim. Başka şehirde yaşıyor evlendi kamerada o gün sevimli ve sempatik geldi . o gün pek umursamadım. Bu durumu çünkü kaynıma karşı art niyetli olmadığımı biliyordum ama sonrasında bu hastalık beni acaba diye diye hasta etti ve takıntı haline geldi sen acaba hoşlanıyor musun neden o gün sevimli. Geldi ki diye beynim de yoğunlaştı ve kabus oldu hayatım . dün de eşim bir rüya görmüş rüyasında kaynım bana 4 tane misina ipi gibi karışık ip veriyormuş ve ben ağlayarak eşime kızıyormuşum. Bak kardeşin bile bana 4 ip verdi sen zamanında 2 vermiştin diyormuşum oda senin kardeşimde gözün mü var diyormuş. Ve ben bu rüyayı dinledikten sonra acaba rabbim eşime ikaz mı ediyor benden uzak durması için diye takıntı yaptım bir yol gösterin ne olursunuz

  eşim rüyasında erkek kardeşinin bana 4 tane ip verdiğini görmüş. ben eşime ağlayarak diyormuşum ki sen zamanında bana 2 tane ip vermiştin diyormuşum oda kızıyormuş senin benim kardeşimde gözün mü var diyormuş birde şeftali görmüş elinde


 6. 5
  misafir1 Üye
  misafir1
  Üye

  Üye No: 122432
  Mesaj Sayısı: 376
  Tecrübe Puanı: 4

  ne görülen rüya, böyle bir takıntı yapılması anlamına gelir; ne de bir rüya görülmemesi, baldızlara kayınlara ölçüsüz mesafesiz davranabileceğimiz anlamına gelir. yeryüzünde aklı başında herkes, erkeğinde kadının da kim olduklarını neci olduklarını bilirler. insanların, nikah bağı olmayan kan bağı olmayan karşı cinslerle arasına mesafe koyması gerekir.


 7. 6
  Nursena5858 Üye
  Nursena5858
  Üye

  Üye No: 125168
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamunaleyküm.Aklıma sürekli kötü şeyler geliyor.Her konuda herkesle ilgili olabiliyor.Mesela bir şeye üzülüyorum ama içimden oh olsun diye geçebiliyor.Ya da normalde tırnağı kırılsa canım yanacak insanın içimden ölmesi falan geçebiliyor.Neden böyle oluyor anlayamıyorum ama o kadar üzülüyorum ki.Üzüldükçe daha da artıyor.Gerçekten çok üzülüyorum çünkü o an kesinlikle aklımdan geçen kalbimden geçmiyor.Düşünmekten utanacağım şeyler bile aklıma gelebiliyor.Çok üzülüyorum bu duruma ne yapmam gerekir ?


 8. 7
  misafir4 Üye
  misafir4
  Üye

  Üye No: 124209
  Mesaj Sayısı: 209
  Tecrübe Puanı: 3

  bunların bir anlamı, bir değeri olmadıklarını bellerseniz inşaallah geçeceklerdir. ya işte hala geçmedi şeklinde düşünmeniz bile aslında bunlara halen bir değer atfettiğinizi gösterir. batılla ve çirkinliklerle oyalanmak, onlara imrenmek, onlara niyetlenmek başkadır ancak aklınıza böyle gelen anlamsız istemsiz ve faydasız şeylerin bir değeri yokdur. bunların üzerinde artık durmayın, bunlara bir değer atfetmeyin. bunlar akla esen şeylerdir ve insan aklına esecek şeylere mani olamaz ancak insan bunların üzerinde dumayabilir. insan bunlara bir anlam yükledikce bunlar akla eser eser dururlar. ancak insan bunlara bir değer atfettiği zaman artık bunlar akla gelmezler.


 9. 8
  gimsangoksel Üye
  gimsangoksel
  Üye

  Üye No: 90396
  Mesaj Sayısı: 73
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhabalar, sıklıkla hemen bir çok insanın hayatında az da olsa bu tarz takıntılar vardır. Aslında endişe etmeyi bize hıfzı hayatın korunması adına doğal olarak verilmiş bir duygu olarak düşünmek gerekir. Tabi bunun dozu çok önemli. Adı vesvese olan bu duygular eğer kişi tarafından hayatını bozmaya,zora sokmaya kadar gidiyorsa artık adına vesvese veya takıntılar demekten uzaklaşmak ve mutlaka yardım almak gerekir. OKB adıyla anılan bu duruma giren insanlar işin eğitimini almış ilaçların dışına taşan önerileri olan hekimleri bularak onlarla bu işi yani sıkıntılarını en aza indirmeyi düşünmek zorundadırlar. Bunun yanı sıra elbette manevi anlamda destekleyici bazı şeylerin de varlığı muhakkak fayda verecektir. Lakin takma kafana boş ver dinleme sen bunları diyerek aslında sizi anlık rahatlatma olan sözlerden çok fazla fayda göremezsiniz. Zira bu sizin elinizde olan şeyler değil değildir. Kimisi kapıyı kapadım mı takıntısına , kimisi ocağı söndürdüm mü endişesine , kimisi mikrop bulaştı mı korkusuna düşerken bire başkası dua kabul oldu mu , yanlış mı okudum gibi daha çeşitleri çok olan ona göre mantıklı olan duygu fırtınasının içine girer. Peki bu durumda ilaçların faydası var mı? Elbette var, beynimizin bu tür düşüncelerini bloke etmekte mutlaka bu tip ilaçlardan faydalanmak lazımdır. İşin ehli olanlar size uygun ve sizin yakınmalarınıza göre ayarladığı doz ile bunu size sunar. Başlangıçta sabırlı olmak ve mutlaka en az ilaçların faydasını görmek adına 3 hafta gibi devam etmek menfaatinizedir. Diğer yandan Felak ve Nas surelerini sıklıkla ve düzenli okumak ,akşam yatmadan evvel 7 ihlas, 7 Ayetel Kürsi, ve 7 salavat getirmekle manevi anlamda kendinize güç verebilirsiniz. Birde benim şahsi önerim; Diyelim ki ellerinizi yıkadınız ama tatmin olmadınız. Bunu tekrarlamak duygusuna düştünüz ve yapmaya başladınız. Bu durumda bu hareketi 3 defa sınırını aşmamaya bakınız, zaten lavabonun başındasınız 3 defa ardı ardına yıkamakla çok fazla vakit harcamazsınız(su ve sabun dışında) halen daha emin olmama duygusuna girdiğinizde şunu söyleyin ben üç defa yaptım temizlendim kesinlikle elimde mikrop yok eğer devam edersem Allah a karşı doğru şey yapmamış olurum. Bunu söyleyince sığındığınız yer Allah CC luhu olacak ve eminim ki sizi bu duygudan o an emin kılacaktır.


 10. 9
  Denizimsi Üye
  Denizimsi
  Üye

  Üye No: 125228
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Ben de bu dertten muzdarip biriyim.Çok çok detaylı yazamam ama gerçekten istemeden utanacağım şeyler düşünüyorum.Utanacağım rüyalar gördüm.Çok utanıyorum.O kadar canım yanıyor ki size anlatamam.Kafamın içinde neler oluyor anlayamıyorum.Neden kötü rüyalar görüyorum neden kötü şeyler düşünüyorum hiçbir fikrim yok.Başkaları hakkında kendim hakkında kötü şeyler düşünüyorum sürekli.Gördüğüm rüyalardan utanıyorum.Gerçek değil farkındayım ama yine de çok etkiliyor beni.


+ Yorum Gönder