1. 29
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Allah'ı Hissedemiyorum


  Kardeşim aynı durum benimde başıma geldi sadece sorgulamıyoruz. Allah bizden neden namaz kılmamızı istiyor neden bu dünyaya geldik v.s bunları sorgula Allah'ı tanı sohbetler dinle internetten HayalHanem. Sözler köşkü. Çay house. Adli kanallar çok güzel anlatıyor bir süre sonra namazlarını ciddiye alarak kılmaya çalıştığında yavaş yavaş huşu geliyor. Şeytanın vesvesesi sadece seni ibadetlerden soğutmaya çalışıyor


 2. 30
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Allah'ı Hissedemiyorum


  İnsanlardaki yanlışlardan Allah münezzeh ve yücedir.
  Aslında hak da batılda açıktır,ama işte görürsen!
  Ve eğer sen insanlar sana söyledi diye Allah,peygamber,kitaplar var diyorsan bu değil ölçü bu değil delil.insanlar yok dese sende yok mu diyecen o zaman haşa.Allah tan aydınlık işte çünkü var!


 3. 31
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Allah'ı Hissedemiyorum


  Arkadaşlar selamın aleyküm ben çok kötü yoldan çıktım harama bakmak nefsi arzulara doymamak küfür kul hakkı yemek içki içmek gusülsüz gezmek ve gusülsüz camiye gitmek gibi şuan çok pişmanım kalbimde ezanı Muhammediyeyi Allah'ı hissedemiyorum namaza başladı tövbe ettim imanın gitti herhalde ne yapmam lazım Allah için bana yardım edin


 4. Reklam

 5. 32
  Mümin Bir Kul Üye
  Mümin Bir Kul
  Üye

  Üye No: 121370
  Mesaj Sayısı: 92
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allah'ı Hissedemiyorum


  Ve Aleyküm Selâm Ve Rahmetullahi Ve Berakâtühü Kardeşim.
  YÜCE ALLAH'IMIZ Seni Dini Üzerine Sabit Kılsın. Kendi Yolundan Şaşırtmasın. ALLAHU TEÂLÂ Razı Olduğu Kullarından Eylesin Seni. İman Gücünü, İman Yoğunluğunu Daha Da Artırsın. AMİN.


 6. 33
  Ümitsizvaka Üye
  Ümitsizvaka
  Üye

  Üye No: 122275
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  6 yaşında tecavüze uğradım. Ve çok ağır şiddet gördüm hakaret işittim ailemden. Kalabalık bi ailede büyümeye çalıştım. Her suçun sorumlusu tutuldum. Hastanelik bile oldum dövülerek babam tarafından. Şimdi o ailedeyim kaçış kurtulma yolum yok. İnsanlardan nefret ediyorum. allahı bilmiyorum kendimi bilmiyorum. Yaşayamıyorum. Sadece ölmek istiyorum. Benim kimsem yok kimsem tavsiye beklemiyorum hakkımı da aramıyorum ben. Hakkım alınmaz benim. Ailem bunu yaptıysa ben kime güveneceğim Hocam? Allah’a inat ediyorum bazen vesaire yapabileceğim bişey yok mu benim ey din adamları!!!! Mantıklı bi çıkar yol istiyorum.


 7. 34
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 704
  Tecrübe Puanı: 11

  Merhabalar, konu hakkında profesyonel yardım alabilmek adına Alo 170 numarasından AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ'ne ulaşabilir, hikayenizin ana kısmını anlatabilir ve gerekli tüm desteği görebilirsiniz. İsteğiniz dahilinde devletin himayesinde ŞÖNİM evlerinde korunma altına alınabilirsiniz. Gelincik Merkezi ismi altındaki şiddet gören kadınlar, suistimal edilmiş kişilere yardımcı olabilecek Baro'ya bağlı 444 43 06 numarasını arayabilir, Kadın Hakları Merkezi/Komisyonu'na sizleri ulaştırmalarını talep edebilirsiniz. Kendiniz ve geleceğinizi koruyabilmek için bu birkaç seçenek önünüzde size hak olarak tanınmaktadır, sizden ricamız bu numaralardan herhangi birine ulaşıp meramınızı anlatmanızdır.


 8. 35
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aynı durum bende de var kardeşim 1 haftadır vesveseden başladı hislerim duygularım yok şuanda çok kafaya takıyorum


 9. 36
  Hsnkara Üye
  Hsnkara
  Üye

  Üye No: 123699
  Mesaj Sayısı: 31
  Tecrübe Puanı: 1

  Bu sorun bendede var ama şöyle düşünüyorum ben. Bu hisler bendense eğer uzulmemem lazım ama ben üzülüyorum demekki benim düşüncem degil bunlar. Sonra gene geliyo ya yoksalar Allahın varlığını yaz meyveleri ve kış meyveleriyle dahi rahatlıkla bulabiliriz yazın sulu meyveler varken kışın c vitamini olanlar var bu kadar düzen kendiliğinden olamaz diyorum burada kabulleniyorum. Sonra bir diğer vesvese namazda kötü seyler düşünüyosun günaha giriyosun boyle namaz olmaz bırak namazi toparlan öyle başla namaza diyor basta mantıklı gelsede sonra akıl giriyo devreye namaz olmadan ben nasıl duzelcem yani bunlar sanırım hep vesvese biz namazı bırakalım diye uğraşıyor şeytan, bizim aslında şeytandan bile örnek almamız lazım. Dogru oldugunu bildiğimiz halde neden onun gibi istikrarlı olamıyoruz?


 10. 37
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yaşadığınız sıkıntının da imtihan olduğunu ve buna sabrettiğinizde Rabbinizden mükafatınızı alacağınızı unutmayın. Kendinizi değersiz hissetmeniz hatanızı görmeniz açısından iyidir. Bu sizi gurur kendini beğenmişlikten korur. Ama asla sizi ümitsizliğe düşürmesin. Unutmayın siz mümin olmakla bir kere kıymetlisiniz. Allah katında sevildiğinizi bilin. Çünkü Allah kullarına çok acıyan ve merhamet edendir. Ümitsizlik şeytandan gelir. Şeytanın vesveselerinden siz sorumlu değilsiniz.


 11. 38
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eskiden Hep Allah'a Dualar Ederdim Ve Onu anardım 9 Yaşımdayken Hep Dua Ederdim İşlerim Kötü Gitsede Ağlasam da Hep Bir Problem Çıkmasına Rağmen Durmadan Dua ederdim Okulu terk ettikten sonra İş Yerinde Çalışırken Sabah 8 de İş Başlıyordu ve 10 da mola 15 dakika ben 10a kadar Dualar okurdum zikir çekerdim küçüktüm ama yanımdaki yaşlı insanlar öğretirdi bir çok iş yeri değiştirdim yaşım 14 geldi Evet Yaşıtlarıma baktığım zaman Onlarla Aynı Olmadığımı Fark ediyorum Çünkü Onlar çizgi Filim İzlerken Ben dizi İzliyorum Onlar oyun oynarken Ben Şarkı Yazıyorum Onlar Okula Giderken Ben İse Gidiyordum Bir Gün İşten Döndüğümde İş yerinin Çaprazında Bir okul vardı hemen karşısı 7 İşten Çıkardım Ve Eve dönen Çocukları Görürdüm Ve Her gün Böyle Devam Ederdi Yine Aynı Gün sabahısı Patronumdan azar İşittim Ve Çok kırıldım İçimde tutum İnsanların yanında küçük düşerek Onurum Kırıldı aldırmadım Allah'a Dua edip Yardım İsdedim Ve akşam 7 Oldu eve dönerken Çocukların Elinde Test Kitabı Vardı Karne miydi Neydi Bilmedim Anneleri Onlara Oğlum Okulda Günün Nasıl Geçti Resmini Güzel Yapmışsın Öğretmenin Seni Tebrik etti Ben Onu duyduğumda Yıkıldım Ya Kalbime Bıçak Saplandı Gözlerim Doldu Eve yürümeye devam ettim Ama Ağlayacaktım 11 12 yaşlarındaydım Eve Gittim Unuttum Bilgisayarın Başına Geçince Ve Ayete Kurşunu Öğrendim Fatihayı Öğrendim Ve Çalışdığım Yerlerde Onları Okumaya Başladım Ezberledimde Ama Devaldı Dua Ettim 14 yaşıma Kadar Ama Bir Günümde Güzel Geçmedi Gerçekten Cenabetlik derler Ben Guslumu Sert Bir Şekilde Alıyordum Ama Her Sabah İş yerine Gittiğim Zaman Ya Biriyle Kavga Ediyordum Yada Azar Isıtıyordum Sonra Eve Geldim Ve Oturdum Ateist Olmanın Mantıksız Olduğunu Biliyorum Herkezin Kendi Görüşüdür Ama Ben Artık Dua Etmemeye Başladım Çünkü Artık Allahı Eskisi Gibi Hissetmiyorum Sanki Beni Bırakıp Gitmiş Gibi Hani Artık Ne Bileyim Zehir Oldu Bu Yaşta Hayat Bana Dün Gece Yatağımda Yatarken Duvarının Üstünde Ayın Işığıyla Hac İşareti Oluştu Her gün Oluyor Bu İnanmayan Olursa Resmini de Atabilirim İçimden Bir Ses Bana 3 Günlüğüne Dini Değiştir Bakalım Ne olacak Ama Kalbin Hep Müslüman Ama Dene Yani İncil Kitabı Diye Kitap Varmış Sipariş Edip Biraz Okumayı Düşünüyorum Hristiyanların Bildiği Bir Kitaptır Her halde Ben Her gün Binlerce Şükür Ederim Allah'a Ki Beni Böyle Kolay Bir şeyle Sınıyor Sağlığımı Bana Vermiş Ama İşlerimin Biri Bile Doğru Gitmiyor Artık Hani Mutlu Olamıyorum Her Gülüşümün Altında Ağlayan Bir Çocuk Olduğunu Biliyorum Umarım Her şey Güzel Olur.


 12. 39
  misafir4 Üye
  misafir4
  Üye

  Üye No: 124209
  Mesaj Sayısı: 151
  Tecrübe Puanı: 2

  Allah dan başka bir rab mi arıyorsun yoksa

  bak güzel kardeşim, dünya hayatı meşakkatli bir yerdir ve iman etmek fırtınaları dindirmez, dalgaları durdurmaz. insana fırtınanın içinde, dalgaların arasında; emin bir şekilde yolculuk yapma imkanı sağlar. herkesin üstün özellikleri vardır, eksik özellikleri vardır. mesela musa as ın üstün özelliklerinden biri, güçlü birisi olmasıydı ama o vakitler kavmine zulmedenlerin arasında yer alan birine bir vurdu ve adam öldü veya musa as ın zayıf yönü konuşmasıydı ancak yüce Allah musa as ile konuşdu ve musa as da devrinin en ileri gelen devlet adamının karşısına çıkdı ve onu Hakka davet etti. veya yusuf as ın üstün özelliklerinden biri güzelliğiydi ama bu onun hapse atılmasına neden oldu, hapse atılması da ona başka imkanların kapısını araladı. yani insanın üstün taraflarının farkına varması ve bunları uygun bir şekilde kullanması ayrıca eksik taraflarının da farkına varması ve bunları telafi etmesi veya buna uygun hareket etmesi gerekir. kaldı ki bunlar duygusallıklarla yorumlanıp hayat da böyle anlamlandırılmaya başlanacaksa veya bunlara takılıp saplanıp kalınacaksa olmaz.

  şükretmek hayatta her şeyin ilacıdır. insan şükrederse, üzerindeki nimetleri hatırlar. üzerindeki eksiklere takılıp kalmak yerine, elindeki imkanları kullanır. yoksa insanın elindeki imkanları görmeyip, eksikliklerine veya istenmeyen şeylere takılıp kalması faydasızdır ve daraltır insanı. kaldı ki bunlar da duygusallıkla hayata yorulsunlar. herkesin eksikleri vardır, fazlaları vardır. kimisi yirmi yaşında hayatını kurar veya daha sorumlu daha şahsiyetli olur, kimisi de 25 30 yaşında sudan çıkmış balık gibi olur oradan oraya savrulur. veya ha 30 yaşında 3-4 bin lira ile çalışmaya başlamışın, ha 15- 20 yaşında 1500 2000 lira ile çalışmaya başlamışın. yani bunlar örnek bile değilde, örnekler çokdur. yani kendini, eksikliklerinin veya farklı olmasını istediğin şeylerin neden olduğu duygusal atmosferlere kaptırma. bununla beraber elindekilerin kıymetini bil, önündeki imkanları da kovala . sağlığının vaktinin kıymetini bilirsen her anının kıymetini bilirsen ortada üzülecek bir şey olmaz inşaallah. Allah a emanet ol


+ Yorum Gönder
Git İlk 23