Dar Kıyafet 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  1stwarrior Üye
  1stwarrior
  Üye

  Üye No: 102859
  Mesaj Sayısı: 170
  Tecrübe Puanı: 2

  Dar Kıyafet


  Merhaba. Erkeklerde dizlerle göbek arası kapalı olmalı islama göre ve bol kıyafet giyilmeli. Peki benim sorum şu, mesela ben erkeğim ve kolumun güzükmesinde bir sakınca yok çünkü diz ve göbeğimin olduğu bölgeleri kapsamıyor kolum. Ben koluma dar birşey giyebilir miyim ? Ya da ayak bileğime dar olan bir çorap mesela ? Ya da göğüs bölgeme dar olan bir kıyafet ? Demek istediğimi anladınız, kapalı olması gereken bölge hariç diğer bölgelere dar giymek serbest mi ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şems-i Tebriz Genç Sufi
  Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  Üye No: 78750
  Mesaj Sayısı: 134
  Tecrübe Puanı: 2
  Yer: Mevlanadan....

  Cevap: Dar Kıyafet


  Erkekte kadın gibi dikkat çekici giyinmemelidir..Bolluğunu buna göre ayarlar...Çok dar zaten giymemelidir çünkü dikkat çeker....Giydiği kıyafet içinde vicdanı rahatsa fıtratına uygun giyinmiş demektir...Bir bolluk sınırı koymak doğru değil ama Efendimiz bol giyinirdi bilmem anlatabiliyor muyum?


 3. 3
  1stwarrior Üye
  1stwarrior
  Üye

  Üye No: 102859
  Mesaj Sayısı: 170
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Dar Kıyafet


  Tamam da belirttiğim yerler göbek ile diz kapağı arasında değil ? Belki görmüşsündür basketbolcular kolluk takıyor ya da futbolcular dar çorap çekiyor kaval kemiğine kadar. Belki bende öyle giyinmek istiyorum spor yaparken ? Dikkat çekmesi uygun olmadığı anlamına mı geliyor.


 4. Reklam

 5. 4
  Secan Üye
  Secan
  Üye

  Üye No: 104457
  Mesaj Sayısı: 70
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Dar Kıyafet


  Benim de buna benzer merak ettigim bisey var. Erkeklerin dizden asagisi, ve kollarla birlikte gobekten yukarisinin yabanci bayanlarin yaninda acik olmasinin mahsuru yok. Peki vucut yaptiklari zaman da caiz midir o bolgelere dar giysi veya hic bir sey giymemeleri? Simdi kadinlarin kapanmasinin en buyuk nedeni erkeklerden korunmalari, erkeklerin kendilerini koruma gibi bir durumu yok kadinlardan guclu olduklari icin. Ama tesettur sadece kendini korumak anlamina gelmiyor, ayni zamanda karsi cinsin ilgisini cekmemek anlamini da tasiyor. Bildiginiz gibi vucut yapan erkekler goruntu itibariyle bir cok kadinin hosuna gidiyor. Hal boyle olunca, gorunmesi caiz olan yerlerinin de gorunmesi (giysili veya giysisiz) gunah degil midir?


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Moda dedikleri şeye bak hele dar dar şeyler giyiniyoruz hatlar belli oluyor...
  Erkeğim ve bu durumdan gerçekten çok rahatsızım ergenlikteyiz kanımız hızlı akıyor bu yapacakları moda dedikleri şeye ... neyse

  Abilerim cidden çok berbat bir durum hadi ben bol pantolon vs giyerim de okulda ne halt edicez ki açıkçası bol pantolonunda kurtarmayacağını düşünüyorum :d

  Yardımcı olacak ?


+ Yorum Gönder