1. 1
  Mûsikâr Üye
  Mûsikâr
  Üye

  Üye No: 116261
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1

  Müzik ve Felsefe


  Kıymetli Mümsema Ailesi!
  Siteye yeni kaydoldum. Müzik ve felsefe illetine gark olmuş biri olarak sizlerde derdimi paylaşmak ve öneri almak istiyorum.
  Felsefeye aşırı merak saldım, sürekli felsefî okumalar. yapıyorum. Bu lanet şey beni dinî okumalarımdan uzaklaştırdı. Nietzsche hayranı oldum çıktım. "Tanrı öldü." diyen adam hani. Öte yandan felsefeyle birlikte müzik illetine de bulaştım. Filozof adı altındaki şaklabanlar müziği-müzisyeni övüp duruyorlar. Anlam arayışı içinde ilk olarak ud öğrendim, sonra gitar bir kaç ay önce piyanoya merak saldım.
  Kendime dönüp baktığımda dinsiz bir batılı gibi davrandığımı farkedip tövbe etme kararı aldım ama müzik ve felsefe öyle bir illet ki... Sigarayı bile bıraktım onları bırakamıyorum. Kulağımda sürekli Zbigniew Preisner, Palageya, Ezginin Günlüğü, Yeni Türkü, Elena Ledda, Aşık Mahsuni Şerif ve daha nice dinsizin sözleri çınlayıp duruyor. Felsefe olmayan hiçbir şeyden zevk alamıyorum.

  Ne yapmalıyım? Benim durumumda olan kimse var mı?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,927
  Tecrübe Puanı: 189

  Yorum: Müzik ve Felsefe


  Karanlığı ışık yok edebilir.
  Bir Alimden günlük dini ilimler öğren hepsi geçer. Bildiğin biri yoksa orta yolu tutan Nureddin yıldız hocanın kitap ve sohbetini tavsiye ederim


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Müzik ve Felsefe


  Aman diyim kardeşim uzak dur, etkisinden kurtulmak gerçekten çok zorlaşıyor daha sonra kendimi bildiğim için.

  Sana önerebileceğim en iyi tavsiye Hüseyim Hilmi Işık kitap setlerini al hatta pdf'si ücretsiz olarak veriliyor hakikatkitabevi sitesinde. Kendisi madden ve manen ilimlerde alim. Fikirlerimi çok ama çok değiştirdi özellikle de felsefe konusunda. "Faideli Bilgiler" kitabından başla yani 1.serisi.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder