Rabbime İşimi Kolaylaştırması İçin Nasıl Dua Etmeliyim? Panikliyorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Elaa94 Üye
  Elaa94
  Üye

  Üye No: 118473
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 1

  Rabbime İşimi Kolaylaştırması İçin Nasıl Dua Etmeliyim? Panikliyorum


  Selamünaleyküm,

  bu aralar içimde huzursuzluk ve sıkıntı var bir kaç konu ile ilgili, özellikle eğitim hayatım ile ilgili. Kendimi sanki çıkmaz yolda hissediyorum. Bazı şeyler tembelliğim yüzünden oldu biliyorum, ama diğer yandan da acaba böyle mi olması gerekiyorduda böyle oldu diye soruyorum (ki kimseyi bu konuda yanlış yönlendirmek istemem; hani "hata yapıp böyle olması gerekiyordu" diyip hataların meşrulaştırılmasını istemem).
  Herneyse, yolun ucunu göremiyorum ve bu beni biraz panikleştiriyor. Yani yolun beni nereye götüreceğini, neler olabileceğini tahmin edemiyorum, ve böylece "böyle olursa böyle bir B planım var" gibisinden bir düşünceye de giremiyorum. Ailemi, sevdiklerimi ve kendimi utandırmaktan korkuyorum. Üniversiteyi bitiremezsem diye korkuyorum. Bitirsem bile ardından çalışma hayatına atılamazsam diye korkuyorum. (Şöyle söyleyeyim; öğretmenlik okuyorum (yurt dışında, doğup büyüdüğüm yere Yakın bir yerde) ve artık ucuna Kadar geldim. Önümüzdeki dönemlerde hayırlısı ile inşaAllah bitirme sınavlarım olacak, ancak onları başarılı bir şekilde geçebilir miyim bilmiyorum çünkü kendime olan güvenimi biraz kaybettim sanki. Geçsem de, eğer kötü not ile geçersem, yine ne olacağını bilmiyorum çünki bizim yaşadığımız eyalet'de gördüm ki belli bir not ortalamasından sonra hiç bir şekilde öğretmenler Devlet memuru olma hakkına sahip olmuyorlarmış (çalışabilme hakkına bile belki olamayabiliyorlarmış) ve benim suanki not ortalamam çok şükür o not ortalamasında değil ama eğer üniversiteyi bitiriş sınavında kötü not alırsam, o ortalamaya daha kolay düşebilir).

  Bu içimde dünden beri bir sIkIntI yarattı. Başka eyalette belki daha kolay olabilir okumam, ama dediğim gibi sonuna Kadar geldim, artık son sınavlarım var bu önümüzdeki aylarda. Başka yere geçmemi pek desteklemiyor ailem bu yüzden. Diğer yandan 25 yasındayım. Okumayı çok seviyorum, okuduğum bölüme çok hayranım, çok zorlandım ancak bir kaç nedeni olduğunu düşünüyorum ama yine de çok şükür ediyorum buralara Kadar gelebildiğime.
  Ama şuan ne bileyim, panik içerisindeyim biraz.


  Bana önerebileceğiniz dualar vs. var mıdır? Biliyorum ki, sadece Rabbimdir işimizi kolaylaştırabilecek olan.
  Namazlarımı son zamanlarda çok kazaya bıraktım, rabbim af etsin, biliyorum ki insan işlediği günahı söylememeli, ama belki bundan mı içimdeki huzursuzluk bilmiyorum.
  Geceleri kalkmak istiyorum, Rabbime dua edebilmek için (teheccüdde yapılan dua, hedefi şaşmayan ok gibidir diye bir şey okumuştum) ama öyle uykusuz öyle yorgun oluyorumki, devam uyuyorum Saat kurmama rağmen.
  Üzerimde bu tembelliği atamamanın stresi ve bu bahsettiklerim beni biraz yoruyor.
  Kusura bakmayın, çok uzun oldu yazım. Buraya Kadar okuduysanız da okumadıysanız da Allah razı olsun.
  Eğer bana verecek önerileriniz var ise mutlu olurum.

  Şimdiden Allah razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,063
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rabbime İşimi Kolaylaştırması İçin Nasıl Dua Etmeliyim? Panikliyorum


  Sizler bu duruma gelinceye kadar başarı ve kendi çabanız sayesinde geldiniz kendinize güvenmeniz ve asla ümitsizliğe düşmemelisiniz. Allah a sırtınızı dayayın ve O ndan hayırlısını isteyin. Siz aslında sıkıntının ne olduğunu tam olarak yazmış aslında cevabınıda içinizde tutuyorsunuz. Allaha tevekkül edin ve gece namazına kalkıp kendsine yalvarın yakarın muhakkak size dilediğiniz verilir olmasa da her şeyin hayırlısı olduğunu unutmayın. Namazlarınızı aksatmadan kılın ve gece namazını kılın ve bol bol dua edin. umarım hayırlısı olan bir iş alırsınız.


+ Yorum Gönder