1. 1
  Herseyguzel Üye
  Herseyguzel
  Üye

  Üye No: 127030
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Sevgilimden Allah'tan Korktuğum İçin Ayrıldım


  Selamün aleyküm ben bir şey danışmak istiyorum size 1 buçuk yıllık bir sevgilim vardı ama son zamanlarda içim içimi kemiriyordu sevgili yapmak günah olduğu için bende artık daha fazla günah işlememek için ondan ayrıldım ama onu çok seviyorum çok özlüyorum oda beni çok seviyor biliyorum düzgün bir insandı asıl danışmak istediğim şu ki onunla 1 buçuk yılda acısıyla tatlısıyla anılarımız oldu ve ben bu anılar aklıma geldikçe hem mutlu oluyorum hem üzülüyorum tövbe ediyorum ama pişman olamıyorum onunla geçirdiğim zaman için çıkmaz bir sokağa girdim ne yapacağımı bilmiyorum

  İlgili Yazılar

 2. 2
  misafir4 Üye
  misafir4
  Üye

  Üye No: 124209
  Mesaj Sayısı: 229
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Sevgilimden Allah'tan Korktuğum İçin Ayrıldım


  iyi yapmışsın, bahsettiğin kimseyi seviyorken veya bir şeyi istiyorken, ondan Allah dan korktuğun için vazgeçmişsin. yarın bir gün onuru ve izzeti çiğnenmiş bir şekilde ayrılacağınız vakit, bu kimseden uzak durmanın bir anlamı da olmazdı zaten çokdan elinize ayağınıza bulaştırmış, birbirinizden köşe bucak kaçacak olurdunuz. bir ilişki ya evliliğe gider ya da hiç bir yere gitmez ve evliliğe giden yollar da basit somut ve açık adımlarla atılır. bunun haricindeki şeylerde kirlenmek ve kirletmek, oyalamak ve oyalanmak, üzmek ve üzülmekden ibarettir. ayrıldıktan sonra insan geçmişe veya geleceğe dair hayaller kurar ancak bunların içinde gerçekler veya diğer olumsuzluklar yokdur. insan da bu hayallerle avunmayı sever ama bunlar boşdur. hiçbir sorumlululuğun, aksiliğin, olumsuzluğun olmadığı, gerçeklikden sıyırılmış kareler. gönül meselelerinin tek cevabı vardır, o da sen bu bahsettiğin kimseyle evlenecek misin evlenmeyecek misin sorunun, evet veya hayır olan tek kelimelik cevabıdır. dediğim gibi evliliğe giden yollar, basit somut ve açık adımlarla atılır. bunun haricinde yol tutmanın; kirlenmek ve kirletmek, oyalamak ve oyalanmak, üzmek ve üzülmekden başka bir soncu olduğunu sanmayasın.


 3. 3
  abidatsanat Üye
  abidatsanat
  Üye

  Üye No: 127123
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Ankara

  Yorum: Sevgilimden Allah'tan Korktuğum İçin Ayrıldım


  Hayatın her ani imtihan olduğu gibi yaşadığınız süreç de başlı başına bir imtihan aslında. Burada neticede bir karar almışsınız ve bu kararı tamamen Allah rızası için almışsınız. Çünkü yaptığınızı yapacak delikanlı bulmak gerçekten çok zor. Duruma cevap vermeye çalışırsak, dediğim gibi artık bir karar alınmışsa arkasında durmak gerekir. Elbette kalbinizde hissettiğiniz duygulara, yaralara kimse derman olamaz ama şuan size ve sevdiğiniz insana düşen halisane bir şekilde sabretmektir. Eğer ikiniz de gerçekten Allah için bir karar aldıysanız, şartlar elverir hale geldiğinde Yaradan sizi yine kavuşturur inşallah. Burada önemli olan sabır ve sebatla alınan kararın arkasında durmaya çalışmaktır.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder