Neden rüyalanıyoruz 5 üzerinden 4.63 | Toplam : 19 kişi
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Neden rüyalanıyoruz


  Şu sıralar iş yerinde yaşadığım sitresten sıkıntıdan dolayı yaşadığım psikolojik olarak da etikilendiğim sıkıntılarım var , bu sıkıntılardan kurtulmal için Allah'a daha çok dua ediyorum. Yeni evliyim işimden ayrılabilirim. Buda ekstra bir morelimi bozuyor. Çok dua ediyorum .Sıkıntıdan kurtulmak için sıkıntı giderici dualar okuyorum, içten, gönülden kalben. Akşam eve gittiğim zaman da iki rehat da şükür namazı kılıcam diye de niyetlendim. Eve gittiğimde eşime anlattım durumu. Canımı sıkmamamı sabırlı olmamı söyledi. Bende belli etmemeye çalışamda morelim en alt seviyelerdeydi morelim düzelmiyordu. Gece yatmadan önce iki rekat şükür namazını kılıp yine dualar okudum gönülden kalben. Allaha içinde bulunmuş olduğum sıkıntıdan kurtulmam için çok dua ettim ve uyudum. Hatta güzel ruyalar görüp rahatlamak istedim. Ama hiçte beklediğim gibi olmadı. Sabah kalktığımda cünüp bir şekilde uyandım ve anlam veremedim bu duruma , eşime söyledim normal birşeydir dedi. Morelim daha çok bozuldu. Sizce şeytan benimlemi uğraşıyor.


 2. 16
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Neden rüyalanıyoruz


  Ben bazen rüyalanıyorum buda hiç hoşuma gitmiyor rüyalandıgımda kendimi tuhaf hissediyorum neden rüyalanır sebebi neden bu konu hakkında sağlıklı bilgi verirseniz çok sevinirim


 3. 17
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Neden rüyalanıyoruz


  Bendede senin yaşadıgına benzer bir durum var gibi bir seyin beni izlemesi gibi bazen bir anda oluyor ve göz yanılması bu arada belki ayda bir yada bir kac haftada bir oluyor ve kerahat vakitlerinde cok uyuyorum ben Allaha şükür istimna yapmıyorum.birde bir odada tek başına ozellikle gece vaktiyse genellikle yatamam.


 4. Reklam

 5. 18
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Neden rüyalanıyoruz


  Selamünaleyküm hocam ben mesela hergün oluyorum hergün duşa da giremiyorum ailemede söyleyemiyorum ne yapmam gerek ara sıra 1 gün oluyor 1 gün olmuyor ne yapmam gerek yaşım 15...


 6. 19
  mumsema Admin
  mumsema
  Admin

  Üye No: 129
  Mesaj Sayısı: 5,458
  Tecrübe Puanı: 86
  Yer: Türkiye

  15 yaşında ihtilam olmak normal ama her gün olması normal değildir.
  Meni çıktığına emin misin? Nasıl bir leke bu


 7. 20
  Öğrenen Üye
  Öğrenen
  Üye

  Üye No: 120346
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 14

  merhaba abilerim ablalarım yaşım 13 şuan utanarak bu konuyu açıyorum fakat gerçekten artık moralim bozulmaya başladı inşallah yardımcı olabilirsiniz.
  rüyalanma geçirmiyorum belki ergenliğin daha ilk evreleridir
  mezi akıyor ama meziden sonra hiç devam etmedim mast.'a

  aslında zamanı gelince oda olur düşüncesi içindeyim fakat
  sınıftaki arkadaşlarım kafamı çok kurcalıyor oyüzden forum açma gereği duydum.

  haftada 2-3 defa rüyalanma görüyorum diyenler var. kişiden kişiye göre değişiyor diye biliyorum ama benden aylarca küçük olanlar ben hiç görmeme rağmen çoğu kez görüyorum diyor

  şimdiden teşekkürler yanlış yerdeyse konu özür dilerim


 8. 21
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,723
  Tecrübe Puanı: 18

  Sevgili gençler;

  Allah cinselliği her iki cinse de RAHMET olarak koymuştur. Bu rahmetin GAZABA dönmemesi için de NİKAH sınırlaması koymuştur. Eğer NİKAH olmazsa toplum yapısı bozulur kaos doğar.

  Rüyalanma yoluyla cünüb olan kardeşlerimiz için bu rahmettir, bundan sıkılmayın çünkü bu sizin kontrol ettiğiniz değil fıtratınızın gereğidir. FITRATLA savaşılmaz. Allah size NEFES almayı nasıl rahmet kıldıysa, kişinin ergenliğe girdikten itibaren cinsel rüyalar görmesi ve tatmin olması da öyle rahmettir.

  Ailenizden çekinmenize gerek yok, özellikle erkekler babalarıyla, kızlar da anneleriyle bu konuyu uygun bir dille paylaşabilirler. Zaten anneniz ve babanız ergen olduğunuzu bildiği için bu durumu anlarlar. Bizim ailelerde bu konular maalesef UTANACAK bir mesele olarak kabul edildiği için pek konuşulmaz ama rahatça banyonuzu yapın. Su bulamadıysanız, ya da kışın günü sağlığınızı tehlikeye düşürecek şekilde soğuk ve sıcak suya ulaşamadıysanız teyemmüm alarak güsul abdestinizi alabilirsiniz. Tabii uygun ortamı bulup normal abdest almaya da gayret etmelisiniz.

  Özellikle teheccüd kılıp yatan ve rüyalanan kardeşlerime sesleniyorum, nice gençler var ki zinaya düşmemek için rüyalanmaya dua ediyorlar. Eğer teheccüd kıldıktan sonra rüyalandıysanız bunu şeytanın işi değil Allah'ın rahmet bilin. Peki bunları neye dayanarak söylüyorum;

  "Kalem (dînen sorumlu tutulmak), üç kişiden kaldırılmıştır: (Uykusundan) uyanıncaya kadar uyuyan kimseden, akıl-bâliğ oluncaya kadar çocuktan, aklî dengesi yerine gelinceye kadar deliden." (Tirmizî; hadis no: 1343. İbn-i Mâce; hadis no: 3032. Nesâî; hadis no: 3378).

  "Bir gün Ümmü Süleym, Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'e gelerek:

  - Ey Allah'ın elçisi! Şüphesiz Allah, hakkın söylenmesinde hayâ edilmesini emretmez (hakkın zikredilmesinden çekinmez). Kadın, ihtilam olursa (erkeğin rüyâsında gördüğü şeyi görürse), kendisine boy abdesti gerekir mi? diye sordu.

  Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:

  -Evet, kadın (uyandıktan sonra elbisesinde) suyu (menîyi) görürse... buyurdu.

  Ümmü Seleme:

  - Ey Allah'ın elçisi! Kadın hiç ihtilam olur mu? diye sordu.

  Bunun üzerine Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:

  - Allah iyiliğini versin (Ümmü Seleme!) Peki çocuğun annesine benzemesinin nedeni nedir? (çocuk niçin annesine benzer?)" buyurdu." (Buhârî; hadis no: 130. Müslim; hadis no: 236).


+ Yorum Gönder
Git İlk 12