1. 1
  bitti_artık Üye
  bitti_artık
  Üye

  Üye No: 117520
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  Bitti artık, hayat bitti benim için


  Ben hayatım boyunca erdemli yaşadım hep doğrunun iyinin peşinde koştum kimseye bi zararım dokunmadı aksine yararım iyiliğim dokundu sevdim aşık oldum dua ettim allaha bana yardım et diye defalarda insanlarca dua ettim dedim beni sevecek bi kulunu karşıma çıkar diye çıkarmadı iyiliğin doğruluğun peşinde gittim erdemli olmaya çalıştım para pul mevki umrum da olmadı haram yemedim masum kaldım tek düşündüğüm iyi olmak iyi şeyler yapmak insanlara hayvanlara yardım etmek oldu umudum iyilikti benim ama anladım ki bu gün hayat öyle değil iyilik hiçbir işe yaramaz iyilik yaparak doğruyu takip ederek hiç bir yere varamazsın bu gün son bu gün ellerimi semaya açtığım son gün artık kötü olucam artık bitti bunları yazarken hüngür hüngür ağlıyorum ama bitti artık herseyden çıkar beklicem herkesi çıkarım uğruna kullanıcam artık bitti ben düştüğümde ben yaralandığımda ben insanların beni kullandığında kimsenin olmadığını anladığım son gün artık bitti artık ben hayatımdaki insanların acıları hayal kırıklıkları canlarını yakan unutmadığı insan olucam artık herkes benden korksun insanların canını yakan kötü adam olucam ben çünki devir bu ben artık cevapsız duaları hayal kırıklıklarını boşa giden göz yaşlarını unutmayıp insanları mahvedicem çünki böyle yaranılıyo ve böyle insanlar seviliyo artık BİTTİ bu kadar bu zamana kadar kimse yoktu yanımda ve kimsede olmıcak bu kadar zor değil kulunun yanında olmak bu kadar zor değil şöyle sınav böyle sınav demeyıin ben ne yaptım lan acı içinde bi sınava tabi tutulayım canım yansın göz yaşı dökeyim benim yerle bir olmam mı lazım bu sınavdan geçmem için ben yokmu olmalıyım bu sınavdan geçmek için ben bu bün bu sınav kağıdını yırtıyorum artık herkes korksun benden ben artık doğru ve erdemin peşinde değil ben artık insanlara zevk için zarar vericem çünki benim yanımda hayatım boyunca kimse olmadı iyilikden hep zarar gördüm düştüm artık zarar vericem ve böylece eminimki insanlar benim etrafımda pervane olucak ben mutlu olucam ben kral olucam böylece bunların tek sebebi de şu iyilikten hep zarar gördüm hep incindim artık yeter ben hakkımı dua ederek almıcam artık şu hak alınmaz hak gasp edilir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Bitti artık


  Sosyal ilişkilerde dini kaidelere uyarak iyi olmak,olmaya çalışmak öncelikle bireyin kendisine fayda sağlar.Ama asıl amaç iyi bir kul olmaktadır.Hayatin merkezine Allah'ı alın.İnsan hataya meyillidir,hata yapar kardeşini üzer,ama hakiki dost Allah'tır.Hayatinizin merkezine nefsinizi alırsanız , bugüne kadar yaptığınız iyi şeyleri de heba edebilirsiniz.Siz Allah için iyi halinizi koruyun,insanlara karşı hakkınızı ,hukugunuzu da koruyun, inşallah felaha edersiniz.


 3. 3
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,264
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Yorum: Bitti artık


  kadere isyan var.
  şeytan sizi iyi konuşturmuş.
  herkese iyi olma çabası nedir bunu anlamıyorum zaten. müslümanın bir duruşu olur. kişi islam için ailesiyle bile çatışıyor.
  bedirde baba oğulu, oğul babayı öldürmedi mi ?

  siz Tevhidi anlamamışsınız ki zaten. sana hidayeti rabbim versin.

  yaşın kaç merak ettim açıkçası umarım ilkokul falansındır. ya neye kafa tuttuğunun farkındamısın.
  rabbin seni akışkan bir sudan yarattı. nerden geldiğini biliyormusun ? daha sen kendi bedenine bile hükmedemiyorken neyine güvenerek Allaha artistleniyorsun. inan napacağın çokta umrumda değil. adil olan Allah hesap günü senide hesaba çekecektir orada yaparsın havanı.


 4. Reklam

 5. 4
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,927
  Tecrübe Puanı: 189

  Yorum: Bitti artık


  Kusura bakmayın ama dediginiz gibi ıyi olsaydınız şimdi de asla bu kötülükleri düşünmezdiniz!
  Yada hala iyisiniz ve kötülük yapmayacaksınız!
  Bir dost bile dostunu kırmıyor da Allah bir insanın duasını nasıl geri çevirir? Bu mümkün değil
  Duanızın karşılığı verilecek ama sabredeceksiniz
  Ben 10 yıl bir şey için dua ettim ve sonunda oldu
  Mesele şeytanın bıktırma vesveselerine aldırmayıp sabretmektir


 6. 5
  bitti_artık Üye
  bitti_artık
  Üye

  Üye No: 117520
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  zaten bir anlık sinirle yazdım bunları ama beynimin arka planında sürekli bunlar var belirteyim ve ben bu duruma bayılmıyorum artislik peşinde de değilim sadece hissettiklerimi söylemek istedim ön yargılarını bırakıp anlamaya çalışsaydın sadece güzel olabilirdi.


 7. 6
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,243
  Tecrübe Puanı: 95

  ihtimaller yazılmış alınma kardeş
  Alıntı
  Yada hala iyisiniz ve kötülük yapmayacaksınız! 8. 7
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,264
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  bitti_artık Nickli Üyeden Alıntı
  zaten bir anlık sinirle yazdım bunları ama beynimin arka planında sürekli bunlar var belirteyim ve ben bu duruma bayılmıyorum artislik peşinde de değilim sadece hissettiklerimi söylemek istedim ön yargılarını bırakıp anlamaya çalışsaydın sadece güzel olabilirdi.
  siz kaderi sorgulayamazsınız, insan cuzi irade verilmiştir ve kulli irade Allah tealadadır.
  biz menfaat için Allaha ibadet etmiyoruz. biz bize verilen nimetleri bile ibadetlerimizle Allah tealaya olan borcumuzu ödeyemeyiz. o bize ruh vermiş birde üzerine beden vermiş. duygulara rızıklara girmiyorum onu sen tefekkür et.

  hal böyleyken burda bu yazdıklarını ben sana vurmak zorundayım. umarım akledersin. hali tavrını mahşere kalmadan burda düzeltmen senin için daha hayırlıdır.

  biz insanlara sevimli gözükmek için iyilik aslında olması gereken hayır, işlemiyoruz. biz insanlara iyilik edelim derken Allah tealanın hududunu aşarsak bu bize zillet olarak döner. Allahın razı olmadığı bir şeyi biz insanlara iyilik diye yapamayız. ne yapıp yapmadığını bilemem ama düşün diye diyorum. bir müslüman herkesle iyi olamaz ben kendim bile ailemle çatışıyorum. vaziyet böyleyken kimse ile iyi olmaya çalışma. Allahın çizdiği sınırlar içinde kal ve ona göre hareket et o zaman göreceksin aslında seni kendi aralarından dışladıklarını. bu zamanda islama yaşamaya çalışanları hakir görmekteler varsın görsünler hasbunallah ve ni'mel vekil. yarın öbürgün mahşerde vay başıma gelenler ben ne yaptm dememek için lütfen Allaha kul olmaya çalışalım, tırışkadan değil samimi olalım. lütfen yazdıklarını tekrar oku ve tefekkür et. kardeş sen ne yazdın ?


 9. 8
  bitti_artık Üye
  bitti_artık
  Üye

  Üye No: 117520
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  çok garip acaba bu söylediklerim içinmi bilmiyorum ama şahsi aracımı ile kaza yaptıp perte çıkardım :)


 10. 9
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,718
  Tecrübe Puanı: 18

  Selamün Aleyküm kardeşim,

  İlginç bir yazı olmuş, aslında ilk yazdığın yazı seni çok güzel yansıtmış. Duygularını tam yansıttığın için seni kutluyorum. Çünkü herkes bu kadar samimiyetle kendini yansıtamaz. Anladığım kadarıyla;


  1-Hep erdemli yaşamış ve doğrunun peşinde olmuşsun
  2- Kimseye zarar vermemeye çalışmış hem de faydalı olmuşsun.
  3- Aşık olmuş ama aşık olduğun şahsa kavuşamamışsın
  4- Yaptığın iyilikler neticesinde insanlar sana müteşekkir olmak yerine sana zarar vermişler.
  5- Ağır bir kullanılmışlık hissi yaşıyorsun.
  6- Bunları haketmediğini, kötü olmanın toplumda daha değerli olduğunu düşünüyorsun.
  7- Bundan dolayı kötü olmaya karar verdiğini açıklıyorsun.
  8- Hayatta kötü olmakla mutlu olmanın eşit olduğunu söylüyorsun.

  Doğru anlamış mıyım?

  Yalnızca anlamaya çalıştım, eğer doğru anlamışsam cevap ver bunun üzerinden konuşabiliriz.

  Aile danışmanı bir abiniz olarak benimle paylaşabilirsiniz, Selametle kalın.


 11. 10
  bitti_artık Üye
  bitti_artık
  Üye

  Üye No: 117520
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  çok teşekkürler tam olarak böyle ve bu duygular beni bilemeye başladı okuduğum bölümü sevmiyordum tekrar sınava çalışmaya başladım ve hiç olmadığım kadar azimliyim hareketlerimi değiştirdim her şeye reset atıp baştan yazmaya çalışıyorum bu duygularımla ama sanırım söylediğiniz gibi ağır bir kullanılmışlık hissi var sanırım tam olarak doğru anlamışsınız


 12. 11
  bbgbbg Üye
  bbgbbg
  Üye

  Üye No: 113174
  Mesaj Sayısı: 578
  Tecrübe Puanı: 6

  Kardeşim senin duan kabul olmuş belki de haberin yok.İslamda sevgili olmak haramdır.Sen karşına seni sevecek biri çıksın diye dua etmişsin Allah(azze ve celle) ise sen günaha girme diye karşına çıkarmamış.Evlilik zamanın geldiğinde ise belkide karşına seni seven birini çıkaracak ve hem günaha girmemiş,hem de istediğine kavuşmuş olacaksın.

  İsra-11
  “İnsan hayra dua ettiği gibi, şerre de dua etmektedir. İnsan, pek acelecidir.”

  Allah’ın(azze ve celle) bize verdiği nimetleri saymakla bitiremeyiz.Senin şuan aldığın nefes bile akciğer hastası için inanılmaz kıymetli bir nimet olabilir.

  Neml-73
  “Şüphesiz, senin Rabbin, insanlara karşı büyük lütuf (fazl) sahibidir, ancak insanların çoğu şükretmiyorlar.”


 13. 12
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,718
  Tecrübe Puanı: 18

  Kıymetli kardeşim,

  Bazı insanların hayatı kendini tanımakla geçer. Ve maalesef çoğu insan kendini tanımaya fırsat bulamadan bu dünyadan göçer gider. Ama her insan hayatının başlangıç safhasında bunu mutlaka yaşar. Bazıları bu tanımışlığa daha erken erer, bazıları ömrünün sonuna doğru, bazıları ise hiç eremez.

  Erken farkına varanlar, neye niçin inandığına, nasıl yaşaması gerektiğine iç huzuruyla karar verir. "kendini bilir" böylece ölünceye kadar hem kendisi için hem de hayat için üretir. Tıpkı bir bal arısı gibi hem kendi yaşamı için hem de başkalarının yaşamı için mutluluk üretir.

  Bütün bozulmuş dinlerin temel kaynağı "İslam"dır. Aslında bütün dinler aşağı yukarı az önce belirttiğim ilkeyi bünyelerinde taşırlar; hinduizm, budizm, hristiyanlık, şintoizm, şamanizm, yahudilik, hatta dinsizlik iddiasındaki ateizm bile...

  Sana İslam tebliğ etmeyeceğim, çünkü dinin anlatılmaktan öte birşey olduğunun çoktan farkına vardım. Rasulullah'ı çekici kılan peygamberlikten önce de varolan insani ahlakı idi. Duha suresinde bunun için Allah; Yine O seni yolunu kaybetmiş bulup doğru yola yöneltmişti. O'nun da eksikleri vardı ama eksiklerine rağmen kavmi tarafından "emin" sıfatı kazanmıştı.

  Hz. Peygamber sizin, benim gibi bir insandı, kaygıları vardı, özlemleri, korkuları vardı. İlk vahiy hikayesine baktığınızda eşi Hatice annemizin yanına koşup nasıl korkup titrediğini kendinden geçtiğini okumuşsunuz ya da dinlemişsinizdir. Ayet inmeyince sorulan sorulara (şimdiki hocalar gibi herşeyi bilen edayla değil) "bilmiyorum" deyişinin acizliğini görmek gerekir.

  Hz. Peygamberin yaşantısında zenginlik yok, rahatlık yok, savaş var, kendine inanan insanların bile zaman zaman eziyeti var. Allah neredeyse bütün çocuklarını sağlığında elinden almış. Eşi ile zengin bir hayat yaşarken bütün servetini İslam yoluna harcamış bir insan.

  Acaba ne uğruna?


 14. 13
  Semayadogru Üye
  Semayadogru
  Üye

  Üye No: 110276
  Mesaj Sayısı: 32
  Tecrübe Puanı: 1

  Çok yanlış işler peşindesiniz bilginize :D


 15. 14
  gül.deniz Üye
  gül.deniz
  Üye

  Üye No: 117710
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1

  Her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır.
  Sıkıntılar misafirdir gelir ve gider önemli olan gönderenin hatırına misafire sabretmektir.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son