Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:54
Misafir
Yönetici

Uyurken kına yakılması

tugbaaa
Bu olay babaannemn başına gelen bi olay. Akşam yatarken ayağında hiç bişi yokken sabah namazına abdest almak için uyandğnda sağ ayağına kına yakılmış olduğunu görmüş. Kına kokusu bile varmş. Gerçekten bilen biri yardımcı olursa sevinirm :))


—>: Uyurken kına yakılması

Sedanur
Olaya 2 türlü bakacak olursak birincisi şu şekilde olabilir; hepimizin bildiği gibi vücüt ve ruh bağımlıdır ancak belli bir zamana kadar, insan rüya alemine ruhuyla dalar,vucut sabıttır ancak aradaki bağ hiç bir zaman tam olarak kopmaz, örneğin rüyada yüksek bir binadan atladığınızda aynı hissi yataktada hissedersiniz ve zıplarsınız(arasıra başıma gelmiş bir şey) aynı şekilde istemsiz olarak kabus gördüğümüzde el kol hareketleri yapmamız yada ona bağlı olarak konuşmamız hareket etmemiz bunlara örnektir..insan çok az rüyasını hatırlar uyku esnasında binlerce onbinlerce rüyadan sadece bir kaçı hatırlanır; bazende öyle alemlere dalarki rüya esnasında tıpkı rüyada zıplamak gibi;korkmak gibi bir iz kanıt bırakır buda genelde kına şeklinde yansır vucuda ,bu aslında inanılmaz bir bağın olduğunu ve 2 aleminde adete iç içe olduğunu kanıtlar niteliktedir..diğer bir taraftan bakacak olursakta Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur. Kirmani ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, Ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazi isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanir. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur. Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadigini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder. Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadigini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir baska rivayete görede: Rüyada kina kisinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede isarettir.. Kına yakmakla alakalı Hadis-i Şerifler de vardır.:
Ebu Nuaym ve Bezzar’ın naklettiği hadis-i şerif de Efendimiz (a.s) : Kına yakın.Zira güzelliğinizi,gençliğinizi ve nikah sevginizi arttırır.
Deylemî’nin naklettiği bir hadis-i şerif de ise Resûl-ü Ekrem (s.a.v)) : İlk kına yakan İbrahim Peygamber’dir.Siyahla ilk boyanan da Firavundur.
Müslim’in rivayet ettiği bir hadis-i şerif de ise yine Efendimiz (a.s): Kocası öle kadın (iddeti bitine kadar) süslü elbise giymez.Ziynet de takmaz,kına sürmez ve sürme çekmez.
Deylemî’nin naklinde ki hadis de Efendimiz (s.a.v) : Boyanmanın en iyisi kına ile olandır.
İbn-i Asakir’nin kaydettiği bir rivayette : İhtiyarlığınızı kına ile giderin.Zira bu ,yüzleriniz için güzellik,ağızlarınız için hoşluk,kadın için kuvvettir.Kına cennet ehlinin kokusunun seyyididir ve kına küfürle imanı ayırır.
Deylemî’nin rivayet ettiği diğer bir hadis de;Resûl-ü Ekrem (s.a.v) ; Şunlar lut kavminin kötü ahlakındandır.Erkeklerin sakız çiğnemesi yol üstünde misfak kullanmak ıslık çalmak ,güvercinle oynamak,erkeklerin parmaklarına kına yakması,bağrı açık gezmesi.
Hâkim’in müstedrek’inde Efendimiz (s.a.v): Kına ile boyanın.Çünkü o güzel kokuludur ve korkuyu yatıştırır.
İbn-i Adi’nin rivayetinde ise Resul-ü Ekrem (a.s) Saçlarınızı kınalayın ve Yahudilere benzemeyin buyuruyor.
Tabâranî ise şöyle bir hadis-i şerif rivayet eder: Peygamber Efendimiz,başından rahatsız olana git hacamat ol ,ayağından rahatsız olana , git ayağına kına koy derlerdi .
İbn-i Mace: Efendimiz’den: Bedeninde bir yara olursa üzerine kına korlardı.
Beyhâkî ise şu hadis-i şerifi nakleder: Kadının elinde kına eseri olmasını hoş görürlerdi.
görüldüğü gibi uykudan uyandığında elinde ayan-beyan kınalar görmek mutlak manasıyla hayra alamettir…
selam ve dua ile inzar(muhammet kahraman)


—>: Uyurken kına yakılması

Ecrinim
merak ettiğim bir konuydu
aydınlattığın için Rahman razı olsun kardeşim


YUNUSSÖYLET
Sabah Kalktıgınızda Elınızde Kına Oldugunu Gormek Cok Mubarek Bı ınsan Oldugunuzun Gostergesıdır. Cebınızde Yada Yatagnızda 3 Adet Boncuk Bulmanız Gerekır Bu Boncuklar Evlılıge ısarettır.

Gercekten Cok Etkıleyıcı 3 Gun ıcerısınde Kına Sılınıyo Bu 3 Gun Eger Cumaya Tekabül Etmişse Mübarek Bıyerı Zıyaret Etmenız Gerek Bunu Yapın Unutmayın Mubareksınızz.

Arkadaslar Kınaya Dıkkat Edın Eger ıkı Elınızdede Varsa Bu Ellerle Harama Dokunmayın Sız Mübareksınızz Inanın Ben Bır Hocayım Allah Yolundayım Allah’a Ulasın O Ellerınız şifa Kaynagıdır Dokunun Hastalara Sıfa Dertlılere Deva Mübarekleer.

Kılın Arkadaslar Namaz Kılın Kına Yakılması Temız Kalplılıgın ısaretıdır. Verdıklerınız Elinize Gelmis Allah Yolunda Semaya Bakın Dua Edın Ellerınız şifadırr şifaa. Unutmayın Kına Sılınecek Ama O Temız Kalp Hep Bakii Kalacak. Kalbınızı Bozmayın Haram Yemeyın Zevkten Sefadan Uzak Durun Zina Yapmayınn .


Osmanlı Torunu
YUNUSSOYLET kardesim dedikleriniz bana daha cok bir batil inanc gibi geldi Birde hoca oldugunuzu soylemenbize gerek yoktu inanan inanir zaten


pharmaton
boyle seyler batıl ınanc olamaz arkadaslar,nazar boncuguna benzemez yaanı,dun gece benım avuçiçime ve bas parmagımı dolayacak sekılde kına yakıldı,sabah farkettım,bende mubarek bırseyler oldugunu dusunuyorum,dıger arkadasa hak verıyorum yanı


Muratatess
seLamun aLeykum arkadasLar aynı oLay dun gece abLamın evinde gercekLesmıs fakat yorumLarınızı okuduktan sonra bana ilginc geLen herkez tekıL konusuyo yanı bır kısıde oLusan bı kına bu ama ilginc oLan tarafı abLam sabah kaLktıgında kına kokusuyLa kaLkıyo bakıyo ayagına kına suruLmus sasırıyo sonra enıstemın ayagında da goruyor.. sonra aksam yegenım dısardan geLıyo ayakLarını yıkarken annesı onunda ayagında göruyo yegenım 1 yasında fakat bıtane daha yegenım var 6 yasında onun hıc bı tarafında kına yok neden o ailede 3 kısıye oLan bsı 6 yasındakı yegenıme neden oLmuyo..

hayırLı aksamLar


Kayıtsız Üye
Her gece tesbih ceker öyle yatarım bunu gecen gece unuttum o gece rüyamda arkadaşıma cinler musallat olmuştu ona tesbih verdim çekmesini onu Allah in koruyacağını soyledim sabah uyandığımda iki ayagıma da kına yakılmış böyle bişey ilk defa görüyorum çok korktum bu iyi bisey mi yoksa cinler mi yapıyor bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum


Kayıtsız Üye
Merhaba,bu konunun din ile bir alakası yoktur. Sebebi tinea nigra adında bir mantar türüdür. Bağısıklık sistemindeki zayıflamaya istinaden ansızın avuç içi ve ayaklarda görülür. Agrısız ve kaşıntısızdır, görünümü ve kokusu kınaya benzer.


Kayıtsız Üye
bahsettiğiniz olay "tinea negra" isimli bir mantar hastalığıdır..herhangi bir şeye delalet değildir..el temizliğine dikkat etmenizi tavsiye ederim…aşağıdaki linkte de yüzlerce örneğini görebilirsiniz…


Kayıtsız Üye
Sabah uyandığımda elimde ve kollarmda kina gördüm ve bunun anlami ne

benim annemin az bi kıyafetine kına yakıldı bunun nedenini çok merak ediyorum bu yüzden degerli arkadaşlarıma sormak istiyorum


Kayıtsız Üye
Yukarda soylenen mantar türüyke pek bir alakasi yok bu isin.cünkü hic bir cesidi kinaya benzemiyor.bekim elimde cikan ve eciktigini soyleyen ibsanlarin ellerinde ki görüntü olarak bambaska.nedeni ni bilmiyorum ama o dediginiz mantarin hicbir türüne benzemiyor


Kayıtsız Üye
gece uyurken sağ eline kına yakmışlar sabah gördü babannem ne anlama gelir
bilen büyüklerimden lütfen bilgi verrin


Kayıtsız Üye
Evet mantar degil cin peri sacmaligi degilmi ne kadar batil seylere inaniyorsunuz cin perinn isi yok kinaliycak sizi


Kayıtsız Üye
Benimde sag ayagimin topuk kismina koyu bir kina yakilmis kalp seklinde . Bunu duş esnasinda kina koktugu zaman farkettim. Tabi cok korktum. Acaba gerçekten anlami nedir. Gaybi Allah tan baskasi bilemez tabi.


Kayıtsız Üye
Ben sabah uyandığımda ayağıma kına yakılmıştı sadece bende değil kardeşlerimdede var bu ne anlama gelir?


arifselim
Uyandıktan sonra elde veya ayakta kına yakıldığını görmek bir çok insanın karşılaştığı zararsız bir durumdur. Bunun iki açıklaması olmakla birlikte kesin bir cevabı yoktur. Birincisi uyku halinde iken ruhun rüya alemine gidip vücuda geri gelmesi ile insanın etkilenmesinden dolayıdır denmektedir. İkincisi ise, bunun bir çeşit mantar olduğudur ve bu konuda internette olan yüzlerce resim bulunmaktadır.


Kayıtsız Üye
Uyandığımda ayağımda kına gördüm internete girdim bir sonuça varamadım cevabı bilen varsa lütfen yazsın

Peki iki ayağımizda yakılmış ise neye tekabül eder benim geçti 3 güne.


klav
Bunun din ile değil sağlık ile alakası vardır. Bir doktora görünün.


Perihan
Beim ayagimada kina yakilmis sabah uyandığımda gördüm sol ayak parmaklarima serce parmak komple ve bas parmagin yanindak parmak tirnagina surulmustu acaba neden oldugunu ogrenebilirmiyim ??


Kayıtsız Üye
Hərkısə selam bu gün sabah ayağıma bakdim dabanıma xina yakılmış resmini bülə çəkdimbura nadıl göndərəcəyimi bilsəydim atardım


Kayıtsız Üye
O şekilde kına olması gece ona gelen ler kendi aralarında düğün yaptıklarına ve onu da aralarına davet ettikleri anlamına gelir yani düğünlerine davet etmişler bu kötü bi anlam değildir babaannene zarar vermezler çünkü yakın görmüşler kendilerine eğer kötü niyetli olsalardı başka şeyler yaparlardı korkulacak bi durum değil yani


Kayıtsız Üye
Ben sabah kalktım pargiMDA kına vardı önce pas tutmuş sandım yıkadım yıkadım gtmedi


Kayıtsız Üye
Hayır bu şekilde olmuyor kına rengi oluyor bu renkte değil


Kayıtsız Üye
İyice bu kına rengi degilki BN çok baktım bu hastalığa kına kırmızı ayrıca bu siyah kahverengi arasi


Ay yüzlüm
Bizim aile nufusumuz 5 kisi. Her aksam olduğu gibi uyuduk. Ben gece uyandim iki ayagimda da kina mi kan mi onun gibi bir sey vardi halen de var. Sabah kalkar kalkmaz annemin yanina gittim. Ayagimi gösterdim annemde tam bana ayagini ve kolunu gosterecekmis. Annem ben derken iki kardesim ve babamda da yani hepimizin ayaginda kina vardi. Biz en basta bunun kina oldugunu bilmiyorduk. Birinin anlarsiniz ya bir şey yaptigini düşündük. Bu da ayagimda kinayla 2. Günüm. Bir de annemin ayaginin tam üstünde kinanin suyu damlamista akmis kenarlara gibi bir sey var. Acaba o nedir? Yazarsaniz sevinirimm.
Saygılar…


Kayıtsız Üye
Benimde iki ayağımda topuk kısımlarına sürülmüş olarak uyanmıştım epey sonra yatak odam da kötü Bi büyü buldum:( beni Meleklerin o gün korumak için böyle bişey yaptığını düşünüyorum


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm ben burcu benim ellerime sürekli kına yakıyorlar bu neyin nesidir. Ben 5 vakit namaz kılıyorum elhamdülillah kur’an okuyorum bunun nedeni nedir ?


Kayıtsız Üye
Eğer bu tekrarlanan bir şeyse bilgili bir hoca imam veyahutta cinciye gitmenizde fayda var daha önceki karşılaştığım bir mevzuda kadının vücudunda tipik lekeler görülüyordu biz pek bir şey yapamadık lakin aldığım haberle kadına cinler musallat olmuş erkenden önlem aldığı için iyi lakin eğer geç kalsaydı başı çok derde girermiş bide kadın sürekli rüyalarında evlendiğini kına yakıldığını görüyormuş.


Kayıtsız Üye
Ben de sabah uyandığımda iki ayağımda birden çok koyu bi şekilde kına olduğunu gördüm ve kardeşimle anneminde ayaklarında olduğunu fark ettik, araştırdım ama bi anlam bulamadım


uykuda kına yakılması, uyurken kına yakılması, gece uyurken eline kına yakılması

Bu kategoride yer alan Balkonda güvercin yumurtası atmak günah mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Uyurken kına yakılması Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.