Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Ölen bababın yerine haca gidebilirmiyim

Kayıtsız Üye
Babam haca gitmek için 3 yıl önceden yazılmış ancak kura sırası gelmeden bu yıl hakkın rahmetine kavuştu. gelecek yılda hac kayıt yenilemede annemi yazarken vefat eden babamın yerine kendimi yazarsam,hac kurası çıkması halinde vefat eden babam niyeti ile hac farizasını yerine getirebilir miyim.Haca bir kez giden yasal olarak bir daha gidemiyeceğine göre kendi namı hesabıma ne zaman gidebilirim.saygılarımla


Yorum: Ölen bababın yerine haca gidebilirmiyim

muvaffak
Birinin yerine hacca gidilebilmesi için gidemeyecek durumda olan kişinin vekalet vermesi lazımdır. Vefat eden babanızın yerine hacca gitmekten öte siz hacca gittiğiniz zaman oradayken dualarınızda bu haccın sevabına babanızın da dahil edilmesi için Allah’a yürekten gelen dua ile dua edebilirsiniz.


ölen ana babanın adına hacca gidilir mi, vefat eden anne baba içün hac, Bedel hac şartları

Bu kategoride yer alan Öğretmenin çocuklara Vurması başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Ölen bababın yerine haca gidebilirmiyim Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.